Болтушка Му• 22 декабря 2023
Коли святкуватимете Різдво? Спір з чоловіком
Він каже, що звик святкувати 7 січня і йому все одно, що каже наша влада, у якої сьогодні одне - завтра інше. І що він не католік, святкувати 25. Цікаво, багато людей святкуватиме Різдво 25?
Результат:
вже голосів:
622 (58.62%)
Святкую 25
315 (29.69%)
Святкую 7
124 (11.69%)
Свій варіант
Да будет так• 22 декабря 2023
Ответ дляБолтушка Му
який зв´язок?
серйозно? За старі дати тримаються ригідні люди, котрим важко змінюватися (а вони ще й літні). Серед таких більша половина за совком ностальгує і українську ніяк не вивчить.
Коли мозку важко перелаштовуватися на щось нове - це ж вже старість, яку виправдовують ’традиціями’ (хоча 30 років тому у них таких традиційі не було).
Moon shine• 22 декабря 2023
напевно,7. бо зараз усі похворіли( чи то грип,чи ковід). Нема настрою і здоров*я готувати взагалі щось.Тому 7, за традицією. Якби були здорові,то 2 рази святкували б. А так усі на лікарняному, лікуємося, з носа тече. не до Різдва
Болтушка Му
• 22 декабря 2023
Ответ дляСтопясят раз обсуждала
Вам 100 лет?
мне 43 и я тоже слышала
Язвочка• 22 декабря 2023
Ответ дляАристократка-тунеядка
Новых года два празднуем? Два! Что мешает так же с Рождеством поступить?
А кто-то еще празднует два Новых года? Вы тоже так привыкли 100+ лет назад и никак не отвыкните?
Вчителька з мікрорайону• 22 декабря 2023
Родители 7 и мы пока так,дальше видно будет,громких празднований нет,6 собираемся вечерю приносим,так повелось
ДваДваВісім• 22 декабря 2023
25-ого празднуем семьей, 7-ого - с родственниками. 25-ое рабочий день, собраться с близкими не удастся(
Счастье_же_вот_оно• 22 декабря 2023
Я не розумію нащо було міняти календар. Всі дати свят видумані, бо в Біблії нема указання дат. Тобто 25 грудня така само вигадана дата як і 7 січня. То в чому сенс? Для мене Різдво залишається 7 січня, чесно кажучи про святкування 25го читаю лише тут. Знайомі, кого не спитаю майже всі 7го будуть, Київ.
Туфли в чешуе• 22 декабря 2023
Ответ дляСчастье_же_вот_оно
Жахіття(
Великий сатирик• 22 декабря 2023
Не святкую. Батьки, рідні, друзі хто де.. дім в окупації. Ми бомжуємо. Україну рвуть на частини, хлопці гинуть. Які тут святкування.
Луноходик_Ик• 22 декабря 2023
Ответ дляБолтушка Му
ужас, как мне теперь с этим жить...
Можете просто скинуть деньги мне на карту и эта дамочка простит вас. Я вас прекрасно понимаю
100%• 22 декабря 2023
Не святкуємо взагалі. 25го у нас родинне свято, то святкуємо його.
Плюс ми за кордоном, тому подарунки діти отримають 25го.
Счастье_же_вот_оно• 22 декабря 2023
Ответ дляТуфли в чешуе
Жахіття(
Теж так думаю про зміну дат.
Язвочка• 22 декабря 2023
Ответ дляБолтушка Му
в смысле? о семейных традициях, например, не слышали?
А традиции в сути или в дате? ПЦУ перешла на празднование 25-го, большинство православных церквей мира и так праздновали 25-го. Ваш муж поклонник УПЦ или может, на Афоне проживает?
Да будет так• 22 декабря 2023
Ответ дляMoon shine
О, ви золоте підтвердження моєї думки, що виживають лише ті ’традиції’, котрі мають комерційну або кулінарну складову. Тому розквітли ’миколаї’ та цвіте і пахне 14 лютого - і помирає маланка, тому різдвяні страви підживлюватимуть ’традиційні’ застілля, а якась там трійця проходитиме тихо - бо ні кулінарної складової, ні комерційної. А придумали б продавці на трійцю змушувати посполитих купувати, скажімо, подарунки комусь або готувати голубці в маринаді - о, традиція б розквітла аж бігом.
Болтушка Му
• 22 декабря 2023
Ответ дляДа будет так
совок, взагалі, був за атеїзм і винищував церкви - не розумію, до чого він в даному контексті? а що поганого у традиціях - ті ж самі англія і швейцарія, наприклад, живуть традиціями і є найбагатішими країнами світу. а ми продовжуємо шукати себе, то до розумних, то до красивих.
Замороженная селедка• 22 декабря 2023
Ответ дляБолтушка Му
Какие семейные традиции? Чё вы лепите к рождеству семейные традиции? Их у вас нет. Если бы были вы бы знали, что 25 отмечают рождество не только католики. Вы в церкви когда были последний раз? Не кривите душой, вы рождество отмечаете, потому что это лишний повод пожрать и побухать в семейном кругу
Админко• 22 декабря 2023
Я з минулого року перейшла на святкування з 24 грудня на 25.
Зараз дуже цікавлюсь традиціями, обрядами. Це дуже цікаво як наші прапра вдягалися, що готували, як прикрашали оселю, які пісні співали та інше. Прям відчуваю силу роду. В мене прабабуся вишивала рушники, картини, коври. Я в дитинстві з нею проводила багато часу. Малою читала все підряд з настінного посівного календаря, а вона мені розповідала як вони переживали колективізацію, Голодомор, війну. В нас були дуже міцні сімейні зв´язки в родині. Всі збиралися від пра до правнуків з різних міст і співали українських пісень, частували борщем, налисниками)))Ми повертаємося до святкування справжнього 25 грудня і це круто.
Зашла на 5минут• 22 декабря 2023
И как вы с таким ( злесь должно быть оскарбительное слово) живете?
Да будет так• 22 декабря 2023
Ответ дляБолтушка Му
Так у пенсів релігійних традицій саме тому і нема. а за 7 число тримаються через вік і - відповідно - знижені когнітивні здатності.
Болтушка Му
• 22 декабря 2023
Ответ дляЗамороженная селедка
вам пожрать и побухать - а нам увидеться с родными и близкими. что в этом плохого?
Болтушка Му
• 22 декабря 2023
Ответ дляЗашла на 5минут
оскОрбительное. и не говорите )
Копирайторша• 22 декабря 2023
Ответ дляАристократка-тунеядка
И Николая тоже 2
Киця-бриця• 22 декабря 2023
Ответ дляДа будет так
Важко мати свекрів-ватанів?
Скажите вас еще в утробе матери принуждали праздновать 7-го? Ах нет, скажете, всегда отмечали 25-го, наверное. А другие более 30 лет - 7-го.
Допрыгаетесь с этими сменами в календаре, скоро придется переобуваться в полете
Доктор Хаос• 22 декабря 2023
Моя прабабуся була дуже набожна, в хаті було багато ікон, зранку і ввечері вона читала молитви. Різдво вона святкувала 25 грудня.
Да будет так• 22 декабря 2023
Ответ дляКиця-бриця
Я з атеїстів спадкових, так що повз ваш коментар. Бога нема, прийміть це.
Пухнасті штани• 22 декабря 2023
Ответ дляБолтушка Му
Ну, повод побухать можно и три раза найти )
моєму чоловіку взагаоі без різниці, він в церкву не ходить. Але вирішили 25 святкувати ще з минулого року. Просто повечеряємо разом у родинному колі