Смешнюча• 06 января 2024

Порадьте, стільниці з граніту практично?

У кого стільниці з граніту Ви задоволені ними? Поділіться своїм досвідом
Ждушечка• 06 января 2024
Да, это самый неубиваемый вариант
К меня столешня и подоконники, никакие пятна, горячее, сколы не страшны. Все убирается легко и быстро
Вареничніца• 06 января 2024
Граніт чи керамограніт? Різні експлуатаційні властивості.
Я за керамограніт.
автор Смешнюча • 06 января 2024
Ответ дляВареничніца
Я за керамограніт.
Цікавлять відгуки саме про граніт (справжній камінь)
Вареничніца• 06 января 2024
Ответ дляСмешнюча
Колись була розмова зі своїм замовником (працювала на той час з деревом), так він мені сказав одну річ. Якщо колись будеш думати класти собі натуральний камінь - підлога, стільниці, підвіконня, не роби цього. Дуже вбирає колір, та й має пори, в яких з часом можуть зʼявлятися комашки і жучки. Можливо залежить від території (квартира/будинок), але ось таке мені сказав володар каменів. Змінював на інший матеріал. Якось так запамʼятала))
Коли чуть пізніше працювала з кухнями, натуральний камінь брали одиниці, в основному замовляли штучний - кварцит або керамограніт. З керамогранітом у нас не всі вміють гарно працювати, потрібні гарні станки для прирізки.
автор Смешнюча • 06 января 2024
Ответ дляВареничніца
Дякую за інформацію!
автор Смешнюча • 06 января 2024
Ответ дляВареничніца
А як розуміти ´дуже вбирає колір´?
4есотка• 06 января 2024
Так а що ви хочете знати? Він дуже міцний і щільний, для столешні це варіант на віка. Єдине що перед замовленням треба перевірити саму плиту на радіоактивний фон, бо граніт може фонити. А таке в домі мати не бажано.
автор Смешнюча • 06 января 2024
Ответ для4есотка
Як він в експлуатації, догляді тощо.. а як перевірити радіоактивний фон?
Вареничніца• 06 января 2024
Ответ дляСмешнюча
А як розуміти ´дуже вбирає колір´?
Приведу приклад на бурякові. Ви, наприклад, будете терти червоний буряк на шубу і капнули ним десь на стільницю. Забули і не витерли відразу. Так от, камінь, маючи пористу структуру, його вбере і не зможете витерти те пʼятно взагалі. Звісно, воно не буде таке яскраве, але видно його буде. З камнем треба бути надто обережним.
4есотка• 06 января 2024
Ответ дляСмешнюча
А як розуміти ´дуже вбирає колір´?
Граніт не вбирає. Є різні камені, от наприклад мармур пористий і якщо поставив пляму, то вже нічого з нею не зробиш. Тому мармур на кухню не радять, максимум у ванну.
автор Смешнюча • 06 января 2024
Ответ дляВареничніца
Зрозуміло, дякую, що пояснили)
Вареничніца• 06 января 2024
Ответ для4есотка
Це все одно пориста структура і тут не знаєш, що попадеться.
Я маю керамогранітний стіл і підвіконня з кварцу і задоволена дуууже. На стільницю кольору у кварцу не було потрібного, але з часом я і її зміню на нього. Буде нова кухня))
Анонимус Я• 06 января 2024
Ответ дляВареничніца
Це мармуру стосується. Граніт не вбирає.
Вареничніца• 06 января 2024
Ответ дляАнонимус Я
Коефіцієнт вбирання вологи 0,05-0.17%, так низький, але все ж є. Тому автору обирати чи потрібен натуральний камінь в домі чи ні 🤷‍♀️
Анонимус Я• 06 января 2024
Ответ дляВареничніца
Так у вас же не граніт)) звідки вам знати?
В мене граніт - ніяких плям. Сковорідку чи каструлю з плити ставлю на стільницю.
автор Смешнюча • 06 января 2024
Ответ дляВареничніца
Поки що не вирішила, хочу дізнатися думку людей, у яких є стільниці з граніту
Вареничніца• 06 января 2024
Ответ дляАнонимус Я
Був час коли працювала з цим, тому і обрала собі інші матеріали.
Ще й маю технічну освіту хіміка)) правда, не працювала по спеціальності, але є.
Анонимус Я• 06 января 2024
Ответ дляВареничніца
В керамограніту він теж десь біля 0,1%
Анонимус Я• 06 января 2024
Ответ дляВареничніца
Ви працювали, а я вже 8 років з ним живу)))
СКИБИДЫШь• 06 января 2024
И пятна неоттирающиеся и сколы на торце(( на светлом граните
Невловимий Джо• 06 января 2024
Маємо гранітну стільницю - гарно , практично
Жодних плям і тд
Наступний ремонт- тільки натуральний камінь
Вареничніца• 06 января 2024
Ответ дляАнонимус Я
В керамограніту він теж десь біля 0,1%
Давайте тоді точно 0,01-0,05%, не вказана вами цифра. Тобто, він майже не поглинає вологу, враховуючи, що ще й запікається.
Вареничніца• 06 января 2024
Ответ дляАнонимус Я
Вам можливо і повезло з кольором, не видно дефектів і це ваша субʼєктивна думка.
Коли працюєш з більш загальним користувачем матеріалів, в тому числі і дизайнерами, думка трохи відрізняється. Є різні відгуки. Звісно завжди є ті, що полюбляють натуральний матеріал - слеби на стіни, навіть, а є ті, що обходять стороною чи змінюють. І це теж нормально! Це як з покриттям на підлогу. Одні люблять тільки паркет, а іншим тільки плитка на підлогу. Ті, що паркет, не вважають нормальним покриттям плитку, наприклад. Таких, до речі, теж багато, хоча це не істина. От з різних думок і досвіду, автор, зможе прийняти для себе найкраще рішення.

До речі, напишіть колір автору. Можливо це якраз допоможе у виборі, якщо все таки обере граніт. Ваш термін експлуатації без шліфовки (якщо це так), думаю, може вплинути на вибір автора.
долой_лама• 06 января 2024
Граніт- він же важкезний, які меблі витримають і не зламаються? Фонить. Холодний дуже, що не впаде, все об нього розіб´ється. І головне навіщо, як вирізати в камені отвори під мийку і поверхню, не трісне він? У мене стіл на кухні з штучного каменю, під сірий мармур зроблений, холодний, якщо пляма то доместосом все відмивається.
Анонимус Я• 06 января 2024
Ответ дляВареничніца
Ні, до 0,1%
Анонимус Я• 06 января 2024
Ответ дляВареничніца

Назву вже точно не пам´ятаю. Наче Антік Вайт. Вже 8 років користуємось, ще не полірували.
Я теж працюю з дизайнерами) мармур дійсно відмовляють ставити на кухні, де готують активно. А от граніт якраз люблять. Як і кварцит натуральний.
Анонимус Я• 06 января 2024
Ответ длядолой_лама
Меблі витримують, не фонить, отвори вирізаються, не тріскає.
Вареничніца• 06 января 2024
Ответ дляАнонимус Я
Ні, до 0,1%
Загляньте до характеристик))
Анонимус Я• 06 января 2024
Ответ дляВареничніца
Загляньте до характеристик))
Так я й заглядала) 0,01-0,05 - це в найкращому випадку. Але багато і до 0,1
Так само і граніт є більш водопоглинаючий і менш.