Дівчата, мені не легко, я зараз сама з двома дітьми, чоловік далеко.
Зараз я на лікарняному, дівчата хотядь в приватний табір.
Табір був до 15 години, опісля діти самі мали повернутись додому- я з вікна бачу і як вони вихотять з табору і як ідуть.
В табір брали льодянки ходили какаться з гірок.
Мали і рукавиці запасні, щоб не померзнути
Дивлюсь в вікно йдуть- старша попереду, мала біжить за нею бо не встигає...
Відкрила двері в квартиру чекаю в підїзді...
Чую страшні крики меншої, злякалась, зразу дурне в голову, що дітей хтось скривдить...
Вибігаю- а то в старшої щось мале випало в сніг і вона меншу заставила піднять...
Мала без рукавиць, труситься.
Що є запасні не знала, ті шо були мокрезні...
Виявилось старша сама не схотіла лізти в сніг- заставила малу...
Дівчата так боляче стало...
Вони ж і в школу разом і з школи, я багато чого не бачу...
Хоча не раз сварила старшу за негідне ставлення до малої- вона наче стверджується за рахунок малої....
Дівчата ще малі- старшій 9, меншій 6.
Як би ви покарали старшу і що б робили взагалі?
Тему роблю не анонімну, прошу менше лити гадості, просто поможіть людської порадою, яка мені дуже потрібна
Мала без рукавиць, труситься.
Дівчата так боляче стало...
Дівчата ще малі- старшій 9, меншій 6.
Татьяна_М5• 10 января 2024
Ответ дляНевгамовна Бу
мда. Вы тоже в магазин в 9 лет не ходили? И сейчас не работаете?
Я ходила. Но это не значит, что это хорошо. Тогда вообще времена были другие. А поколение до меня так вообще жесть, там часть детей в семьях не выживали. Ну старшие смотрели за младшими…
ОйЙой• 10 января 2024
Ответ дляТатьяна_М5
Где тут? У нас до 11 лет ребёнка со школы самого не выпустят. Даже бабушке или дедушке без доверенности не отдадут. Если ребенок в 6-9 лет будет идти сам по улице, далеко не уйдёт, службы быстро среагируют
В селе она сидит забитом.
постою_послушаю• 10 января 2024
Ответ дляПлатья Всем
у меня 9 летний ребенок.
Ходит в магазин по моей просьбе, ходит в школу, ходит гулять с друзьями через проезжую дорогу от дома на площадку.
Чем 9 летний ребенок, который делает все вышеперечисленное, отличается от 9летнего ребенка, которого просто попросили пойти вместе с младшей сестрой домой? Какие такие недетские обязанности возложила автор поста на ребенка?
Тем, что девочка ревнует, считает, что младшая отнимает у неё маму, поэтому она злится и срывает злость на ребёнке
Крошечка-хаврошечка• 10 января 2024
Ответ дляcandy07
Вона отримує кишенькові, я не обмежую в бажаннях, табір знову той же річ не дешева...але взамін так- я прошу мінімальної мені допомоги і відповідальності за меншу
она не может и не должна отвечать за меньшую, потому что она сама еще маленький ребенок.
постою_послушаю• 10 января 2024
Ответ для100%
Вы - все детство ни за холодную воду, а как повзрослели сразу вкалывать за троих начали, да?
Или вас к труду через нехочу приучали помаленьку?
Меня не приучали. В родительском доме жила как сыр в масле. На работу ещё до окончания института пошла, зарабатывали хорошо, да и дома уют и пироги. Не так это работает.
Как_б_не_так• 10 января 2024
Мені було 4, коли народилась сестра. Мені одразу доручили її заколисувати в ліжечку, катати у візочку на вулиці. Він був важкий, залізний. Одного разу я не витримала його, коли чи то підіймала, чи спускала з гірки і він перевернувся в кропиву. Мала випала. Вона кричить, я плачу, бо не можу його підняти. Я вже не пам´ятаю, хто мені допоміг, але отримала я добряче.
Вже будучи дорослою, я питаю маму - як ти могла на мене скинути такі обов´язки? Мені ж було лише 4 роки. Мама мені каже - в мене не було вибору. Ні, кажу, це в мене його о не було, я була дитиною, а в тебе він був - ти була дорослою.
З сестрою відносини зараз ніякі. Я завжди була відповідальна за неї - у школі, з уроками. Хочеш погуляти з друзями - бери малу. Це жесть.
Так, що, авторе, не робіть таких помилок.
Злива інформації• 10 января 2024
Если по дороге домой с одной из дочерей что-то случится - отвечать по закону будет не старшая или младшая, а мама. За недогляд. Потому уже много раз написали, и я присоединяюсь-ответственность только на родителях.
Стопясят раз обсуждала• 10 января 2024
Я вас дуже розумію.
Повірте. Сама проходила те саме в 14-15 му.
Зараз вже і дитина доросла, і я мудріша. То легше.
Не зривайтеся на дітях. Ваша втома, постійне напруження, недосип, періодична паніка - все це дуже мені знайоме.
Але.
Те, що я наробила зі своєю дитиною в 14-му я виправляла 8 років. Хоча нічого такого наче. Просто вимагала відповідальності, розуміння ситуації. Бо і робота, і кредит за квартиру, ще й армія тоді була в гумових тапках, тому волонтерська робота додавалася. Дитині було 7 років. І так само в моменти, коли я поклалася, а дитя підвело, я впадала у відчай, мене трусило, наче зрадженою почувалася. Що і дитина додає.
І мої реакції були надмірні подекуди.
Діти все відчувають, і ваш страх, і вашу втому. І вони ще більш вразливі, бо ви - єдина людина, яка зараз поруч. Але вони не розуміють, не можуть зрозуміти, через що ви проходите, на то вони і діти. Ви ж точно не хочете, щоб вони відчували, як ви. Тому відповідальність має бути по віку. І покарання теж - виключно за проступок.
Так, сваріть старшу за дурні вчинки, але не за те, що вона не входить у ваше становище. Вона не може цього зробити. Не виливайте свій стан в ці буденні проблеми, не змішуйте. Розділяйте обов´язково. Якщо відчуваєте, шо ваша реакція на проступок надмірна - тікайте, і не розбирайте ситуацію з дитиною, поки не будете впевнені, що не виллєте під час розбору на малу всю свою втому.
Вона у вас утнула, звісно, але з того, що ви описали, ваша реакція була надмірна.
Дуже обіймаю вас.
Врахуйте мої помилки, прошу вас. Не повторюйте.
Але.
І мої реакції були надмірні подекуди.
Дуже обіймаю вас.
woman Warrior• 10 января 2024
Ответ для100%
По собственному желанию никто ничего делать не будет, а если и будет то это его как минимум не прокормит.
Потому что начиная с детских лет большинство будет отлынивать от учебы, предпочитая ей зависание в гаджетах.
Но мы же хотим чтобы дети были в т.ч. материально обеспечены в будущем, да еще и за собственный счет?
Как их мотивировать если они не мыслят категориями бедность, безработица, безденежье?
Они всегда всем обеспечены, да еще и карманные деньги никогда не переводятся!
Заставить - не педагогично!
Придумать мотивацию - обман и манипуляции!
Ждать пока сами действительно захотят - единственно правильный выход!
Заставить - не педагогично!
чт то у вас лозунгов многовато для живого человека)
woman Warrior• 10 января 2024
Ответ дляТихомандражная
Автор, это ваш ребёнок, а не старшей. У меня сын вобще высказался, чего это мы решили родить дочь не посоветавшись с ним, ему 13 было. Но в 25 сказал что очень рад, что у него есть сестра, хотя живут в разных странах, но очень близкие люди друг другу. Не берите дурного в голову , но и не напрягайте старшую.
вот потому и раж, что на расстоянии стран
далеко друг от друга прекрасно сохраняются замечательные отношения.Правда.
Анонимус Я• 11 января 2024
Ответ дляСтопясят раз обсуждала
Я вас дуже розумію.
Але.
І мої реакції були надмірні подекуди.
Дуже обіймаю вас.
Але.
І мої реакції були надмірні подекуди.
Дуже обіймаю вас.
У вас один из самых здравых комментариев в теме. Надеюсь автору он поможет.
woman Warrior• 11 января 2024
Ответ дляВесела пiсенька
Закончила универ - пошла работать. Как-то так в моей жизни было. Никто ни к чему не приучал особо.
У меня есть младший брат, но я особо за ним не присматривала. Один раз попробовали оставить его на меня, я его в платьице нарядила, губы накрасила, хотела ещё уши проколоть. Родителям хватило))
золотой совет.Честно.Как быстро донести родителям о своем нежелании быть нянькой остальным их детям.
woman Warrior• 11 января 2024
Ответ дляСтопясят раз обсуждала
Я вас дуже розумію.
Але.
І мої реакції були надмірні подекуди.
Дуже обіймаю вас.
Але.
І мої реакції були надмірні подекуди.
Дуже обіймаю вас.
прекрасный ответ, спасибо.
Но боюсь, автор его не поймет и не оценит.
К вашему опыту я бы еще добавила вывод, чтоникогда никакая самая важная общественная деятельность не может быть важнее близких нам людей.
Стопясят раз обсуждала• 11 января 2024
Ответ дляАнонимус Я
Це як кров´ю серця писати. Бо писала і плакала, все те згадуючи.
І наступні 8 років. Психологів. Спроб достучатися до малої, яка від мене в мушлю свої почуття заховала. І не тільки від мене. Проблеми в дитячих колективах через дефіцит уваги (досі не подолано остаточно, доречі). Війна калічить дітей військових особливо хитрим способом - через випалену маму.
Дуже болюча для мене ця тема. Я і написати не одразу наважилася, години дві ходила, думала, чи писати.
Стопясят раз обсуждала• 11 января 2024
Ответ дляwoman Warrior
прекрасный ответ, спасибо.
Частково згодна. Щодо громадської діяльності - в цілому так, діти мають бути важливіші. Якщо ми про чисті вулиці, чи зоозахист.
А коли вибір - відправити своєму чоловіку теплак, щоб він, а не його, чи побути вдома з дитиною - ну і як тут обирати?
Я теплак (умовно) не пришлю, чи турнікет, а потім моя доня тата не діждеться?
Просто дитину треба жаліти. Не вимагати від неї підтримки чи дорослості. Тоді хоч наслідки не такі серйозні.
ПлюшкамиБалуюсь• 11 января 2024
Ответ дляПлатья Всем
ох и дибильная логика.
Моя мама имеет двух родных сестер. У бабушки и дедушки большой дом и огород. Нас было 6 внуков. У каждой сестры и моей мамы по двое детей.
Так вот все мы 6 внуков от мала до велика приезжали регулярно к бабушке и дедушки и садить картошку, и копать, и собирать жуков, и смородину и малину, и мыть бутылки возить сдавать их и т.д. и т.п.
Все выросли прекрасными людьми и заботливыми детьми. Все без исключения.
У нас у всех этих 6ых внуков прекрасные отношения как в семье, так и к родителям.
И это не то что сейчас детям заносишь жопу на поворотах, дорогие лего, куклы, гаджеты, кружки на машине, а они еще могут носом воротить.
Ваша логика очень и очено ущербна. Жаль, что у вас в семье не так или жаль, что вы думаете, что дети, которые помагают, остаются маминкими сынками
Очень интересно, что про логику написали именно вы)) какая связь между вашей семьей и современными детьми?
Вы в таком тоне общаетесь… мне вас искренне жаль. Полноценные люди так вряд ли делают
ПлюшкамиБалуюсь• 11 января 2024
Ответ дляTatka Kiev
Це і є золота середина, коли ти не перекладаєш відповідальність на старших, але і вчиш, що брат, сестра це рідні ви один за одного, і горою
Якщо мамі (автору) тяжко, то можна не казати, ти маєш це робити ! Це ж твоя сестра ітд
Можна говорити так - ми сім´я, хто як не ти допоможеш мені зараз? Я буду буде вдячна
Я пишаюсь тобою, головне підійти м´яко до цього питання
Звикли в нас принижувати молодших, типу вони винні
Можно, конечно, так сказать. И это даже результат будет иметь, скорее всего. Вот только для этого нужно взаимоуважение в семье. Не «ты - ребенок и никто», а «мы будем обсуждать вместе и что-то решим обязательно»
Відкушу все що стирчить• 11 января 2024
Ответ дляTaFo
вы тоже издевались нам малой?
Я да. У меня меньший брат редкий гаденыш был, черноротый как его папаша. Ломал мне все, куклы мои хватал. Давала подзатыльники и поджопники ему чтоб знал свое место
woman Warrior• 11 января 2024
Ответ дляСтопясят раз обсуждала
Я не могу вас понять полностью или разделить ваши чувства, так как не до конца понимаю ситуацию, почему волонтерсвом нужно было заниматься непрерывно.Судя по ситуации у вас, итог не был результатом короткого периода. Но вам виднее,наверное, так было нужно.Не знаю.
Заліковий троль• 11 января 2024
Ответ дляcandy07
Перекладывать на ребенка 9 лет ответственность за другого ребенка это..ну вы вами вчитайтесь, как так может быть.Вы в себе?
Заліковий троль• 11 января 2024
Ответ дляTaFo
и все такие тупо не заметили, что мама одна воспитывает двух девочек, и что старшая кобыла унижает мелкую и издевается, заставляя в снег голыми руками лезть и прислуживать.
а че такова, да?
Кобыла в 9 лет....Это ребенок маленький, который также учится жить, как буквы писать.Мама их скинула одних...Может старшей еще на работу пойти, ну раз уж такая кобыла
Марафетчица• 11 января 2024
Ответ дляВ рот не ложи
Сколько можно этот бред про заграницу нести? Дети и в 6-7 лет тут ходят сами в школу, потому что безопасно и водители адекватные, а наши начитались вбросов и тащат их везде...
Разве что в сёлах и то с 8 лет сами ходят
Марафетчица• 11 января 2024
Ответ дляПлатья Всем
у меня 9 летний ребенок.
Навязывают ей ненужного родственника, и ругают если что не так пойдёт
Небось автор младшую и дома выделяет , вызывая раздражение
Марафетчица• 11 января 2024
Ответ дляЗлива інформації
А старшая может сделать специально что- то с младшей
Марафетчица• 11 января 2024
Ответ дляwoman Warrior
И ещё миф, что девочкам младшенький типа тренировка ))
Хотя присвоим наблюдениям, я заметила, что девочки агрессивнее к младшим, чем мальчики )
Марафетчица• 11 января 2024
Ответ дляwoman Warrior
Потому что нашу армию никто не содержит, к сожалению.
Обычно волонтерят те, кого коснулось- брат, парень, отец, муж, друг на войне (
Марафетчица• 11 января 2024
Ответ дляTaFo
а че такова, да?
Воспитывала бы мама, уделяя внимание равное девочкам, такого бы не было.
А так нет внимания, заботы и обязанности.
Заліковий троль• 11 января 2024
Ответ дляcandy07
Я маю чоловіка, ми сімя, і розраховувала ч на себе і на нього.
І справлялись ми завжди.доромоги особо не було.
Але вийшло так, що він на війні,і так, мені треба їх (дітей) розуміння і посильна допомога
Вам не хочеться це приймати, ви обрали те, що вам полегшує життя, але вимагати від дитини 9 років відповідальності за іншу дитину, це якби ви посадили її за кермо на жвавій трасі, бо самі втомились кермувати авто...Дитина не має відношення до того, що вам важко.Винні тільки ви.
Заліковий троль• 11 января 2024
Ответ дляcandy07
Я писала- я мотивую,-даю кишеньеому, ні в чому не відмовляю в її бажаннях- що я посильно можу виконати
Дитина не сприймає блага від мами як зарплату за догляд за маминою другою дитиною.Для дівчини в 9 років нормально отримувати від мами кишенькові, гратись з мамою, їсти смачняхи тощо.Чи якщо вона не відробить, то буде на хлібі сидіти?
Докладальниця• 11 января 2024
Ответ для100%
9ти летний ребенок у вас сам гуляет на улице?
Пройти от школы к дому самостоятельно - это одно, а неопределенное время гулять в неизвестном месте (без уведомления родителей) - это совсем другое
Читать вы совсем разучились...
На старшего ребенка не навешивали никакой ответственности.
Видимо вы психологически травмированы ’ответственностью’ в детстве, раз она вам везде мерещится
Читать вы совсем разучились...
Почитайте все ответы, вы ж у нас читать не разучились, странная картина вырисовывается - не так ли? Здесь налетели все советчицы с травмиррванной ответственностью психикой и давай все дружно автора критиковать ни за что
Ну конечно же бедной автору необходимо девчонку жёстко наказать кнутом , чтоб не сделать даже думать о своём эго и входить в свою зону комфорта, дрянь такая