ЗавЛабСнаб• 25 января 2024

Нейробиология и психология

Посоветуйте хорошую литературу по нейробиологии, особенно если там раскрывается как эти данные можно применять для решения психологических задач. Не совсем простенькое, можно профессиональную и на английском. Понимаю, что не совсем подходящий форум, но вдруг. Кстати, может кто подскажет подходящую группу в фб, где такое можно спросить?
Джинци на Флісі• 25 января 2024
Хз, з простого Сапольски - практично все, крім ’Записок примата’(то більше розвага з науковим нахилом). Але, підозрюю, ви читали Сапольски

Кудлата хмаринка• 25 января 2024
Походу, сегодня, уже не в тему...Нейробиология - да громко звучит) Но если всё заменяют искусственным интелектом, роботами, то всё уже давно перевернулось..((
Зоркая Зорро• 25 января 2024
CAMBRIDGE TEXTBOOK OF Neuroscience for Psychiatrists
Edited by Mary-Ellen Lynall, Peter B. Jones, Stephen M. Stahl

Наш підручник Князева по нейропсихології теж дуже-дуже корисний, є українською
автор ЗавЛабСнаб • 25 января 2024
Ответ дляЗоркая Зорро

Дякую, знайшла першу книгу, корисна
пьЯНА• 25 января 2024
’Восходящая спираль’ Алекс Корб, ’Разум рулит настроением’ Падески.
И можно читать все по когнитивно-поведенческой терапии, она вся построена на знаниях психофизиологии.
пьЯНА• 25 января 2024
Даниэль Канеман, ’Думай медленно...’, Роберт Сапольски ’Биология добра и зла’
автор ЗавЛабСнаб • 25 января 2024
Ответ дляпьЯНА
не, ну в книгах по кпт, что я видела, обычно просто ’стресс подавляет префронтальную кору и активирует миндалину’ и побежали дальше. А мне хочется подробней с дорсолатеральными и орбитофронтальными нюансами)
пьЯНА• 25 января 2024
Ответ дляЗавЛабСнаб
Читайте Восходящую спираль) там и дорсолатеральная кора и полосатое тело и прилежащее ядро)
Ну и обычный учебник по нейрофизиологии и анатомии)
Будьте так ласкаві• 26 января 2024
Теж цікавлюсь зв´язком психології та нейробіології. І на мою думку, нейробіологія лише пояснює як на фізичному рівні виглядають ті чи інші психологічні процеси, а не допомогає вирішити психологічні завдання.
Можливо, я не так зрозуміла те, що ви маєте на увазі.

автор ЗавЛабСнаб • 26 января 2024
Ответ дляБудьте так ласкаві
Вона дає підтвердження тому , що відбувається у психотерапії або при вирішенні інших завдань , і я думаю вона може надихати ідеї про те , що потрібно робити на психологічному рівні. Наприклад, ми знаємо , що поясна кора пов´язана з усвідомленням емоцій, а також що при деяких розладах кількість нейронних зв´язків там знижена. І можна зробити висновок , що розвиток навичок усвідомлення емоцій буте при тих розладах особливо корисним.
Будьте так ласкаві• 26 января 2024
Ответ дляЗавЛабСнаб
Так і є, по суті.
Просто я, коли це писала, брала до уваги інший приклад. Свій. Він пов´язаний з особливостями (або ще кажуть порушеннями) руху та активності нейромедіаторів. І психологія на це ніяк не вплине. Тут можна за допомогою психокорекції лише пристосовуватись та вчитися робити своє життя краще, ефективніше, гармонійніше.
Дякую вам за тему та зворотній зв´язок)
автор ЗавЛабСнаб • 26 января 2024
Ответ дляБудьте так ласкаві
Так і є, по суті.
Дякую вам за тему та зворотній зв´язок)
Але психокрекція це теж психологія. Може вона не змінить ген який обумовлює активність нейромедиатору (хоча експресія гена може змінитися), але її вплив також матеріальний - активність у інших зонах мозку або більша щільність рецепторів
Будьте так ласкаві• 26 января 2024
Ответ дляЗавЛабСнаб
Саме так. Я погоджуюся що психокорекція (психологія) викликає зміни на рівні нейробіології.
Але в Вашому запиті навпаки. Ви питали які знання з нейробіології вплинуть на рішення психологічних завдань.
автор ЗавЛабСнаб • 26 января 2024
Ответ дляБудьте так ласкаві
Так, я маю на увазі, мені цікаво було б знайти такі приклади - ’ми виявили, що активність там-то за таких умов так, та розробили з урахуванням цього психологічну техніку’