Снегурочко• 08 февраля 2024

А есть ли тут Data science?)

Как вы ими стали, какой вуз окончили?
Выбираем между в Украине 124 специальность или в Польше есть в одном вузе именно с таким названием бакалаврат и магистратура, а в другом ВУЗе есть бакалаврат дата аналитика+магистратура дата сайенс.
Учебные программы везде разные)
Непосвящннгому выбрать лучшее тяжело)
Неробименінерви• 08 февраля 2024
без разницы где будете учиться.
все равно придётся учить все самому

Форс мажор• 08 февраля 2024
український диплом доведеться підтверджувати якщо потім доведеться десь за кордоном працювати.
і як правило підтверджують на ступінь нижче
Тектологиня 80lv• 08 февраля 2024
Ответ дляНеробименінерви
без разницы где будете учиться.
все равно придётся учить все самому
В Польше нормально учат, учебные программы современные
побольшомусекретику• 08 февраля 2024
Ответ дляФорс мажор
Це відверто не так і в мережі можна знайти мільйон історій людей, які пройшли цей шлях.
автор Снегурочко • 08 февраля 2024
Ответ дляТектологиня 80lv
Мне больше всего нравится вариант в Польше где бакалавр дата-аналитик и магистр уже сайенс. Мне кажется это логично)
Но если сравнивать с программой того же ХНУРе, то вообще пропасть. Непонятно, это потому что Польша впереди или как?)
Крайня невістка• 08 февраля 2024
Ответ дляСнегурочко
Ой, ХНУРЕ взагалі жах, я там якраз на 124 навчалась
Якщо в Україні 124 я б обирала Львівський політех, там хороша програма
Крайня невістка• 08 февраля 2024
А у вас взагалі хлопчик/дівчинка?

Форс мажор• 08 февраля 2024
Ответ дляпобольшомусекретику
в мережі можна, а у мене два моїх друга.
один підтверджував свій диплом спеціаліста в Чехії, ледве знайшов ВУЗ, який погодився на це, і підтвердили лише бакалавра.
а другий працював тут в Україні адміном великого ГОКа, переїхав в Австралію, і працював прибиральником в госпіталі поки не закінчив там навчання і не отримав австралійський диплом
Білий Лосик• 08 февраля 2024
рекомендую посмотреть в интернете чтото про обучение нейронных сетей, библиотеки для машинного обучения. это далеко не для всех. у меня просто инженерная специальность, тогда еще не было всяких дата сайенсов))
автор Снегурочко • 08 февраля 2024
Ответ дляКрайня невістка
А у вас взагалі хлопчик/дівчинка?
У мене дівчинка, яка не знає, ким хоче бути - економіка чи ІТ)
І я не можу сказати, що вона прям технарь. Вона взагалі в філологічному класі вчилась, а в старших зацікавилась математикою, от в МАН приймала участь, по місту - 2ге місце взяла, готується до обласного конкурсу. Англійська є в2 (айелтс академік 6.0).
Я б її в бізнес-аналітики впевнено відправила, а в дата сайенс сумніваюсь, чи потягне. От той варіант, де аналітик даних а потім занурення в сайенс на магістратурі мені більш реальний для неї.
Крайня невістка• 08 февраля 2024
Ответ дляСнегурочко
Якщо її цікавить економіка можна KSE в Києві розглянути
Який вона клас?
ПочтальЁнша• 08 февраля 2024
Ответ дляСнегурочко
Якщо розглядаєте український ВНЗ, дозволять бали НМТ і маєте фінанси, то розгляньте УКУ, це мабуть єдиний навчальний заклад, який дає сучасні знання. З другого курсу здається англомовне навчання.
автор Снегурочко • 08 февраля 2024
Ответ дляКрайня невістка
Який вона клас?
А що саме там?11й закінчує.
ПочтальЁнша• 08 февраля 2024
Ответ дляКрайня невістка
Який вона клас?
В KSE з´явилися цікаві програми типу бізнес аналітика, вони правда ще не сертифіковані. Варто сходити на дні відкритих дверей і поспілкуватися зі студентами 2-го курсу. Економіка у них здається подвійний диплом з SSE (Стокгольмська школа економіки), якщо не помиляюсь.
І в KSE є бюджетні місця, хоч і не багато.
ПочтальЁнша• 08 февраля 2024
https://university.kse.ua/bakalavrat
побольшомусекретику• 08 февраля 2024
Ответ дляФорс мажор
Ми раді за аж два ваших друга. Але, по-перше, дуже залежить від країни, по-друге, типу візи в тій країні. Я особисто переводилася всередині компанії, мій диплом взагалі не знадобився. Такі ж кейси є в моїх колег, в одного взагалі немає вищої освіти, але 10+ років досвіду. І точно немає такого правила, як підтвердити диплом на рівень нижче. Можливо, якщо диплом отриманий до впровадження болонського процесу, то там інші вимоги.
ПочтальЁнша• 08 февраля 2024
Ответ дляпобольшомусекретику
Класний у вас нік, дуже в тему вийшов.
побольшомусекретику• 08 февраля 2024
Ответ дляСнегурочко
А чого ви до бізнес аналітики схиляєтесь? Це область, де в першу чергу цінується знання домену - фарма, фінанси, тревел і ще багато чого. На айті спеціальностях зараз звичайно є курс ВА, але, як з власного, так і з досвіду колег, саме бізнес аналітики не мають освіти бізнес аналітика. Отак.
побольшомусекретику• 08 февраля 2024
Ответ дляПочтальЁнша
Класний у вас нік, дуже в тему вийшов.
Тобто, контр-аргументів немає? Ясно.

автор Снегурочко • 08 февраля 2024
Ответ дляпобольшомусекретику
Я сама отакий ВА)
Тому я розумію, що ВА їй точно по силах.
А за дата сайенс - це як хочеться і колеться. Бачу, що такі фахівці на вагу золота. Але ж якщо вона зацікавилась математикою тільки от зараз, чи вона витягне? Бачу, що якщо у нас 124 - то дуже складно, самої математики дуже багато. Та чи все воно потрібне?)
Якщо от з Польщею порівняти - там зовсім по-іншому програма виглядає.
Мания-Величия• 08 февраля 2024
Все рівно як називається спеціальність, спеціалісти datascience як правило мають фіз-мат освіту і рідко по комп´ютерним наукам. Це така область де вимоги є по математиці, вмінню читати та аналізувати наукові статті, так і програмуванню. Дата Аналітика геть інше, тому бакалаврат по ній вимагає куди млабшої підготовки. Тому брати дата аналітику як бакалаврат, якщо потім іти в data science не рекомендую. І актуальні водночас 2 мови: С++ та Python
Мания-Величия• 08 февраля 2024
Ответ дляСнегурочко
Я сама отакий ВА)
Толкові на вагу, тих хто прошов курси і навчився тренувати модель і думає що він вже сппціаліст багато, але попит на них суттєво менший. Але так скрізь.
Мания-Величия• 08 февраля 2024
Ответ дляПочтальЁнша
Знову боти KSE тут як тут