Грибной_Дождик• 12 февраля 2024

Хранение круп, моль (

Храню крупы в банках стеклянных литровых и пластиковые специальные контейнеры , сегодня обнаружила в гречке три червячка , а в овсянке что-то с крыльями , моль наверное . Что делать ? В чем хранить, чтоб не заводились ничего ?
Фиона Шрековна• 12 февраля 2024
Добавляю лавровые листики в банку, никогда не было ни моли ни червячков.

Свисток ля-минор• 12 февраля 2024
Прежде всего, прийдется все выбросить. Потом перемыть все шкафчики, банки и купить новые крупы.
Гадаю_По_шнуркам• 12 февраля 2024
У мене зʼявились такі чорненькі лазять після 4 місяців відсутності вдома. Все викинула, перемила. Нові крупи в пакеті, який закріплений біндером, потім в ємності для круп, герметично закритій. І все одно вони зʼявляються!!!
ПоЗиТиВнАя• 12 февраля 2024
Усі крупи перед зберіганням прожарюю в духовці.
автор Грибной_Дождик • 12 февраля 2024
Ответ дляПоЗиТиВнАя
А потом в чем храните ?
Глаголиця• 12 февраля 2024
Если купили зараженную - уже ничего не сделаешь. Банки стеклянные герметичные и туда моль не проберется
Твердая валюта• 12 февраля 2024
перемораживать и хранить с добавлением лаврового листа
ПоЗиТиВнАя• 12 февраля 2024
Ответ дляГрибной_Дождик
А потом в чем храните ?
В стекляных банках
Бабульція• 12 февраля 2024
Ответ дляГадаю_По_шнуркам
Это потому что зерно продают некачественное. поэтому они все время заводятся

raven_i• 12 февраля 2024
Це не у Вас завелись, а скоріш за все вже куплені крупи були заражені. Крупи доведеться викинути, банки перемити й просушити. При покупці нових пачок старайтесь обирати ті, де більш прозора упаковка і нахиляйте та протрушуйте, щоб роздивитись - там де завелась моль, лишається така ніби міні павутинка по кутках пачки. Інколи так вдається відсіяти погану покупку.
Є також непогані, дуже дешеві, вітчизняні таблетки від молі, які я розкладаю по кухні. Але від купівлі поганої крупи ніхто не застрахований, на жаль.
raven_i• 12 февраля 2024
Ответ дляГадаю_По_шнуркам
Напевно, це доволі розповсюджені жуки-шкіроїди (їх багато видів, заводяться багато в чому). Мала теж з ними халепу. Щоб їх вивести, доведеться дуже постаратися! В інщому разі з часом вони розповсюджуються і поза межі кухні. Якщо треба, напишу алгоритм дій по їх виведенню.
Гадаю_По_шнуркам• 12 февраля 2024
Ответ дляraven_i
Напишіть, будь ласка
raven_i• 12 февраля 2024
Ответ дляГадаю_По_шнуркам
Напишіть, будь ласка
Вони у Вас поки тільки на кухні, вірно? 1. Візьміть найсильніші засоби Raid на розетці у спреї, бажано якомога ширшої дії на різних комах. Наприклад, ось цей - https://rozetka.com.ua/ua/raid_4620000430551/p8576... .
2. Таблетки від комах типу ’антимоль’ (я брала такі - https://rozetka.com.ua/ua/344798290/p344798290/), пару різних упаковок з різним запахом буде гаразд.
У день, коли Ви будете вільна і на вулиці не буде сильно холодно, забираєте з поличок кухні всю їжу, чаї, крупи. Проглядаєте заодно кожну пачку. Проходите по периметру кожної полички спреєм, прискаєте верх шва, низ шва, бока полички. Кожну поличку, потім карніз тюля (можна і тюль трохи набризкати), шибки підвіконня та, якщо лишатиметься спрей, плінтус на підлозі і задній шов стінки Вашої за кухнею (під нею). Лишаєте на пару годин, але не дихайте тим, вийдіть. Потім зайдете і відчинете вікно на провітрювання ще на годинку-дві.
Коли провітрите, розкладіть таблетки по всій поличках.
Чаї, какао, печиво і все, що ненадійно закрито (в паперових пачках) тимчасово заховайте в холодильник. Приправи те саме, або заздалегідь розсуйте по баночках. До речі, у них теж часто живуть і можуть знайтися навіть у пересипаних в скло баночках.
Все, що лишається, має бути оглянуте й лежати тільки у баночках і судочках. Тим більше, що полички оброблені хімією, щоб не було контакта з їжею.
Якщо є килим на кухні, пропилесосьте і на балкон його чи в кладову тимчасово.
Вони почнуть поступово пропадати. За тиждень вже майже не лишеться. Якщо побачите через тиждень/два їх десь (у мене на тюлі були і біля вікна), знов пробризкуєте сусідні місця. А коли наступний раз матимите час на перетряхування кухні (~ через місяць) то протріть ті всі полички серветками вологими, краще на спирту й з ароматом цитрусових, ну або з милом цитрусовим і розкладіть знов таблетки свіжі.
В принципі, нічого складного, це за годину все робиться, головне відсіяти їх у продуктах і приправах, а потім не допустити повторного розмноження. Інакше вони з часом полізуть потрохи і в інші кімнати і буде весело.
До речі, якщо на кухні є диван чи інші м´які сидіння, їх шви теж пропилососити і спреєм обробити. І низ оглянути варто, можуть жити в обивці внизу.
Гадаю_По_шнуркам• 13 февраля 2024
Ответ дляraven_i
Я спробую, дякую. Але вони у мене лише в крупах, тобто, коли я варю кашу, то впливає 2-3 шт, а так, щоб я їх бачила десь ще ( чи як вони повзуть), то ні.
Жодного ковра в квартирі :)
raven_i• 13 февраля 2024
Ответ дляГадаю_По_шнуркам
Жодного ковра в квартирі :)
Ну, якийсь час вони у мене були лише десь в крупах і біля полички з чаями та какао/приправами. Потім почала помічати на столах і підвіконні, а коли прийшло тепло, стало багато всюди. Особливо на підвіконні й тюлі кухонній. Я прибирала мовчки, перетряхувала продукти, часом знаходила де знов завелись і це вже було гадко - могли в напої попастись, в супі. А згодом потрохи бачили їх і в спальних кімнатах, то вже була межа. Після оцих заходів вони практично зникли - я більше не бачу їх вживу ніде, але інколи знаходжу дохлих один-два то біля приправ, то ще десь. Тяжко їх позбутись, короче. Не допускайте розмноження. Успіху!