Я_не_аноним_100%• 17 февраля 2024

Хто живе з гіпертонією?

Доброго дня. Поділіться, будь ласка, своїми історіями про гіпертонію. Як живете, чи допомагає харчування. Як часто вам змінюють препарати, бо декого довго тримає, а декому кожні півроку змінюють. Скільки років ви на постійній антигіпертензивній терапії. Буду дуже вдячна.
Помидорина• 20 февраля 2024
Ответ дляЯ_не_аноним_100%
У мене велика різниця буває, наприклад нижнє завжди в нормі. Але перед початком лікування підвищувалася і нижнє також. Я приймаю небілет, тому можливо нижнє він тримає. Ну у вас коли криз теж відрив збільшується?
Які у Вас бувають показники АТ?
Коли приймала з антигіпертензивним препаратом диуретик індапен, то відстань між систолічним і діастолічним значеннями АТ збільшилася. А так при гіпертонічному кризі буваюли найбільші показники 200/120, 208/127, 197/116, одного разу був АТ 221/127. Це був такий період. Тепер підвищується найбільше лише до 185/115, було 191/116.
Гіпертонічний криз - це не лише різке підвищення АТ. Гіпертонічний криз супроводжується симптоматикою кардіологічною, неврологічною, нудота або/та блювота може бути, носова кровотеча. У мене зазвичай симптоматика кардіологічна, неврологічна, нудота.
Взагалі то, гіпертонія буває 3 стадій: 1 стадія АТ 140-159/90-99, 2 стадія АТ 160-179/100-109, 3 стадія АТ 180/110 і більше. Є ще ізольована гіпертонія, коли підвищується лише систолічне (верхнє) значення АТ - наприклад 145/80, 150/85 і т. п.

автор Я_не_аноним_100% • 20 февраля 2024
Ответ дляПомидорина
Які у Вас бувають показники АТ?
У мене на самому початку тиск був 160/100-110. Почала приймати небілет, все пройшло. З часом тиск почав скакати лише верхній 150,ніжній був 80.Цього року до небілета додали раміприл 2,5 на ніч. Місяць було ок, зараз знову скаче, але 150-160, а нижній в нормі 80. Можливо небілет не дає нижньому підніматися?
Помидорина• 20 февраля 2024
Ответ дляЯ_не_аноним_100%
У Вас Раміприл 2,5 мг - це мінімальне дозування (половина таблеки).
Потрібна корекція дозування препарату або інший препарат підібрати.
При прийомі Раміприл у Вас кашель буває, як побічний ефект?
Ответ дляПомидорина
Не було кашлю. Я боюся великої різниці між верхнім і нижнім значеннями. Може бути, що небілет тримає нижній тиск?
Помидорина• 20 февраля 2024
Ответ дляЯ_не_аноним_100%
Потрібно звернутися до кардіолога, який подивиться залишати ці препарати або інші призначити.
У Вас лише механічний тонометр? Ви визначаєте АТ з початком звуку пульсації верхне значення АТ та коли зникає звук пульсації нижнє значення АТ? Буває, що дехто визначає АТ вимірюючи механічним тонометром по стрілці, яка починає смикатися (систолічне) і закінчує смикатися (діастолічне), це не вірно.
Нижній показник АТ завжди 80?
Зайдіть в аптеку і виміряйте АТ їхнім тонометром і подивитеся чи є різниця.
Ответ дляПомидорина
Нижній показник АТ завжди 80?
Я правильно заміряю... Мої покази завжди співпадали з швидкою. Дякую вам щиро)
Помидорина• 20 февраля 2024
Ответ дляЯ_не_аноним_100%
До кардіолога зверталися? Що лікар каже?
Коли ’швидка’ приїзджала, теж були такі перепади тиску?

’Швидка’ приїзджає на підвищений АТ? Думала, що ні...

Навіть при тиску 221/127 не викликала ’швидку’, так як вважала, що не приїдуть. Чула, що на високий тиск ’швидка’ не приїде, якщо це лише гіпертонічний криз і немає симтомів інфаркту чи інсульту. Знижувала тиск з 221/127 до 160/110 майже 3 години.

Ранше, давненько, викликала ’швидку’, тоді кололи дібазол + папаверин і ще 2 препарати (вже не пам´ятаю які).

Коли вперше було виявлено підвищений АТ, Вас направляли на обстеження нирок, щитовидної залози, наднирників, лабораторні обстеження?

Здоров´я Вам! Бережіть себе
автор Я_не_аноним_100% • 21 февраля 2024
Ответ дляПомидорина

Здоров´я Вам! Бережіть себе
Приїзжала, хоча сказали, що випити каптопрес, Я сказала, що не маю нічого, от і приїхали. Ліпідограму здавати не хочу, бо Я від результатів скоріш інфаркт за роллю, ніж від холестерину.
Помидорина• 21 февраля 2024
Ответ дляЯ_не_аноним_100%
Так нічого страшного немає в тій ліпідограмі.
У Вас страх побачити результат аналізу? Ви раніше здавали аналіз ліпопротеїди фракційно чи це вперше?
Здавала ліпідограму декілька разів, то були зміни у ЛПНЩ та ЛПВЩ. Спочатку здавала біохімію крові.
Напевно, у тому що тиск почав у мене підвищуватися так рано, не тільки мінуси, але і є плюси - спокійно відношуся до результатів обстежень (МРТ головного мозку пройшла - зміни є, УЗД серця пройшла - зміни є, на ЕКГ - зміни є, і т. п.).
Швидка ЕКГ записувала? Чи лише укол зробили?

Ответ дляПомидорина
А ліпопрлтеїди низької щільності у вас давно повишені, ви приймаєте статини? Я вже всього боюся, маю інші проблеми по здоров´ю. Хороню себе в сорок років(((
Ответ дляПомидорина
Так, у мене завжди страх результатів аналізів, причому дуже виражений. Ліпідограму не робила, правда минулого року мала операцію, то робили біохімію, холестерин загальний і тригліцериди були в нормі. Ви знаєте, я лише тут напевне можу признатися в своїх страхах і лікарю своєму. Мені такі думки подеколи приходять, що самій страшно...
Ответ дляПомидорина
Три роки тому, коли в мене виявили тиск, хоча Я з ним давно ходила, так думаю, Я проходила єхо серця, результат, все в нормі, лише сину сова тахікардія. Робила аналізи на протромбіровані індекси, куалограму, все було в нормі. Узд черевної порожнини виявило камінь1, 5см у жовчному і пісок у нирках. Минулого року перед операцією мені робили ЗАК, біохімію, куалограму , кардіограму тощо. Все більш менш норма була, декілька незначних відхилень.
Помидорина• 21 февраля 2024
Ответ дляЯ_не_аноним_100%
У кожного є свої страхи. І у мене теж є - пов´язані з деякими обстеження.
Помидорина• 21 февраля 2024
Ответ дляЯ_не_аноним_100%
Постійно підвищений показник ЛПНЩ. Статин не приймаю. Ще є бляшка нестабільна в біфункації правої загальної сонної артерії. Не дивлячись на це не хочу приймати статин, хоча знаю про ризик.

Страхи були викликані наявними проблемами зі здоров´ям? Чому ’хороните себе’? Не потрібно цього робити.

Напишу, як проходила МРТ. Тоді мені було 37 років. Посилилося порушення координації, були запаморочення, хитало сильно. Вирішила пройти МРТ шийного відділу хребта і МР агніографія судин головного мозку. Пройшла і пішла додому. В той же день подзвонили з медичного центру і сказали пройти ще МРТ головного мозку, що і до чого не сказали. Страху не було, лише цікавість. Але все ж не виключила можливість, що будуть погані результати. Прийшла, пройшла МРТ головного мозку, лікар запросив до кабінету на бесіду і почав довге пояснювання. Я його попросила сказати все, як є. Виявилося, що на МРТ головного мозку були виражені вогнищеві зміни в обох гемісферах мозку + помірна деформація передніх рогів боків тіл + були і інші зміни. Зате в заключенні було написано ’... невідомого генезу, не можна виключити демієлінізуючий процес (розсіяний склероз), нейроінфакцію, ревмоваскуліт і т. д.’. Вже потім, виявилося, що зміни судинного генезу.

Аналіз ліпопротеїд фракційно звичайний аналіз. Ви раніше писали, що боїтеся атеросклерозу. Але діагноз ’атеросклероз’ лише по аналізу не ставлять. Потрібно ще пройти УЗД серця, на якому має бути аортосклероз. Також пройти УЗД судин шиї, на якому мали б бути атеросклеротичні зміни (пишеться процент) або бляшка.
автор Я_не_аноним_100% • 23 февраля 2024
Ответ дляПомидорина

Кіста яєчника довго тримається, перед цим три конізації на шийці матки, безкінечні аналізи, результати гістологій.... Узд серця і ліпідаграму здавала 3 роки тому, тепер уже не хочу, бо це не для моєї нервової системи. А з вашою бляшкою що можна зробити?
Помидорина• 23 февраля 2024
Ответ дляЯ_не_аноним_100%
Бажаю, щоб у Вас все було добре .

У гінеколога була вже давненько... Навіть якщо щось починає турбувати не ходила. Та і не на всі обстеження погоджуся. Навіть поганенькі результати своїх обстежень або діагноз можу сприйняти спокійно, але від деяких обстежень відмовляюся (навіть якщо необхідні). Взагалі йду до лікаря, коли гірше...
Що до бляшки, так як вона нестабільна і може лопнути і перетворитися у тромб (потім інсульт може бути). Тому потрібно пожиттєво приймати статини. Але є у мене один нюанс - в статинах є лактози моногідрат, а у мене непереносимість лактози, тому не приймаю. Та ще побічних ефектів багатенько. Купила Фітостатин, але ефекта не буде, потрібен статин.
Ще потрібно пройти МРТ головного мозку і до невролога.
А як у Вас зі щитовидкою?
У мене є вузлик у правій долі тірадс 3 (у 2022 р. по УЗД ЩЗ) всього лише. Раніше була щитовидка збільшена (гіперплазія), тепер поступово зменшується.
Навіть по результатам УЗД серця 2022 р. (є зміни) не сходила до кардіолога, спочатку було не до цього, а потім переношу візит з місяця на місяць.
Ответ дляПомидорина
Бажаю, щоб у Вас все було добре .

А як у Вас зі щитовидкою?
Дякую і вам здоров´я
Щитовидка три роки тому діагноз автоімунний тироїдит без вузликів і т. д. Гормони були в нормі окрім АТПО. Лікування не потрібно було тоді..
У моєї куми п´ять років тому по холестерину і лпнщ було погано, узд серця і судин нічого не показало, але в неї нема гіпертонії. Були над очима ці ліпідні бляшки, тому її почали ганяти по обстеженнях. Але вона нічого з тим не робить, курить, дієти не дотримується...
Помидорина• 23 февраля 2024
Ответ дляЯ_не_аноним_100%
Дякую і вам здоров´я
Дякую.

У мене за даними УЗД судин шиї, нестабільна бляшка в біфуркації правої загальної сонної артерії, є зміни кровотоку по всім показникам у сонній артерії. Біфуркація сонної артерії - це ділянка, де загальна сонна артерія поділяється на внутрішню і зовнішню. Для нестабільної бляшки характерно високий вміст ліпідів і макрофагів, низький рівень гладком´язових клітин і колагену. Тому її і називають ліпідна. Лише на УЗД судин шиї можна виявити а/с бляшку у судинах.

При високому рівні холестерину на повіках виникають жовтуваті відкладення холестеринові (ксантелазма). Це коли показник хлестерину високий, і тоді він починає зявлятися у вигляді холестиринових видкладень на повіках. Це взагалі ніякого відношення до бляшок у судинах немах.
Ответ дляПомидорина
Дякую.

Я розумію, що бляшки в судинах набагато серйозніше. Я просто описала її випадок, бо саме через ці бляшки у неї знайшли високий холестерин та лпнщ високі. Вона казала, що по таблиці була у Червоній групі високого ризику.

Помидорина• 23 февраля 2024
Ответ дляЯ_не_аноним_100%
Якщо холестерин почав назовні проявлятися, це вже серйозно, то потрібні статини. Приначали їй статини?
Потрібно постійно тепер контролювати холестерин і ліпіди.
Ответ дляПомидорина
Це було років 4-5тому, вона щось приймала, і від щитовидної і ще щось... Я теж не вникала в це. Поприймала і перестала, аналізи з того часу теж не здає... Має головні болі, але мрт і узд судин шиї нічого не показало. Гіпертонії не має. Вона казала, що якщо бляшки вилізла назовні, то добре. А Я теж думаю, якщо вже зверху є, то погано. Її до лікаря не заманиш.
Помидорина• 23 февраля 2024
Ответ дляЯ_не_аноним_100%
На ліпопротеїди фракційно аналіз можна здати по самозверненню в Сінево або іншій лабораторії. Дешевше раз у пів року здавати аналіз, чим потім прийдеться проходити не лише аналіз на ліпопротеїди, але і інші обстеження.
Ответ дляПомидорина
Якщо бляшки поперли на повіки це вже погано? Вона казала, що навпаки.
Помидорина• 23 февраля 2024
Ответ дляЯ_не_аноним_100%
Це ознака високого рівня холестерину - гіперхолестеринемія. Тому холестерин починає з´являтися у вигляді холестиринових видкладень на повіках. Причиною високого рівня можуть бути неполадки з печінкою, тому потрібно пройти УЗД органів черевної порожнини. В деяких медичних центрах є можливість пройти конкретно УЗД печінки. Здати аналіз на цукор крові (глюкозу), печінкові проби.
автор Я_не_аноним_100% • 09 марта 2024
Ответ дляМэри Попкинс
Примерно с 30 лет муж постоянно пьет таблетки. К сожалению, лечение приходится корректировать. Одни таблетки работают до 6 мес, затем выписывают другие.
Перепрошую, скажіть, будь ласка, він кожні пів року замінює стільки років? Я завжди переживаю, бо препаратів є лише 5 груп. Якщо кожні півроку міняти, то скільки комбінацій має бути, щось в голові не вкладається....