Горня капучіно• Изменено 08 марта 2024
Питання до російськомовних
Скажіть,а ви любите читати українською, медіа, пісні слухаєте? Як на вас вплинула війна, чи змінилось ставлення до мови, а може ви принципово перейшли на українську?
Тема не для срачу ,просто цікава ваша думка.
Це після інтерв´ю єфросіноної і соловій замислилась
Ответ дляsur_sur
Навпаки, люди зараз освічені, і мова здебільшого гарна. Може у мене таке коло спілкування.
Я Вам заздрю)
В моєму оточенні гарна українська здебільше у молодого покоління. Моя донька, наприклад, українською размовляє краще ніж більшість моїх україномовних знайомих старшого віку. І набагато краще, ніж я )))
Ответ дляРаспутница
Прикро, що так не думали, ваші батьки-бабусі, коли їм навʼязували російську🤦♀️
Кому и что навязывали? Живем всю жизнь возле россии, все бабушки и дедушки разговаривали на украинском, родители и я тоже. А то, что у нас модно было выпендриваться и говорить на русском, так это не навязывали.
WhiteWidow• 08 марта 2024
2 роки знадобилось, щоб рос стала некомфортною мені мовою. Тобто, простіше говорити, гуглити, дивитись фільми українською. Я з півдня-півдня) треба було докласти деяких зусиль.
Семицветка• 08 марта 2024
А, вообще, считаю, что знание двух языков не помешает хотя бы для того, чтобы понимать вот такие милые картинки))
Ответ для_Tiffany_
А якщо це людина з україномновного регіону і говорить таким суржиком, що неможливо слухати?))) Я слухаю і думаю: ’Боже, це ж і я так говорю!’)))
На жаль, чисту, українську мову в повсякденному житті я чую дуже мало.
Так це не про мову, а про загальну культуру і рівень освіти.
Боже, коли до людей дійде... Я не вірю, що стільки недолугих... Ви або самі з рабсії, або нащадки росіян, або просто без клепки в голові... Скільки ракет потрібно, скільки життів потрібно, щоб всі зрозуміли, що росіяни – вороги, як і їхня недомова і псевдокультура...
Семицветка• 08 марта 2024
Ответ дляsur_sur
Та нікого не варто примушувати. Усе просто - має бути низькокваліфікована робота, як за кордоном. Заспівають дуже швидко. У побуті - хоч на суаіхілі.
Я прям представляю как высококвалифицифированным программистам предлагают работу охранником в АТБ, а они соглашаются вместо того, чтобы искать работу в западных компаниях)))
Will_Be...• 08 марта 2024
Ответ дляGoku5927
Давайте поделу? В рашке проживает больше 100 национальностей, со своей культурой, языком. Они нам все враги - верно? Почему, тогда, все шишки сыпятся на русский язык?
Ксения Великая• 08 марта 2024
Говорю на русском, но больше не слушаю русскую музыку и не смотрю русские фильмы и сериалы, просто не могу, как отвернуло
Интерфейс в телефоне был на русском, перевела на украинский, сайты которыми пользуюсь перевела на украинский.
Единственное что не могу перейти в общении на украинский, потому что и семья и окружение, те же врачи в поликлинике, допустим, говорят на русском.но если ко мне обращаются на украинском, отвечаю на Украинском
Colombina.• 08 марта 2024
Ответ дляVitalinkaGL
Читаю,смотрю.
Разговариваю на русском в семье.
Но Вы,автор,не переживайте,не Более 10% времени,все остальное-English)
Более того,все наши прекрасно тут разговаривают на русском)и с Запада и с Киева,быстро выучили🤣😹😹потому что ,если надо помощь,а англ.ни бе ни ме-словаки,молдоване и т.д.-знают Только русский)
Разговариваю на русском в семье.
Вот-вот, это в Польше еще можно встретить украинский в ходу среди наших беженцев, и то, они такие ’принципиальные’, но если польский плохо знают, то как миленькие идут к русскоязычным беларусам и свое ’фе’ не показывают
Will_Be...• 08 марта 2024
Ответ дляGoku5927
Вони в вас ракетами, а ви дивитеся їхні серіали... Росіяни гвалтують наших жінок, а ви пісні русняві слухаєте... Даєте на геноцид українців СВІДОМУ згоду. Не сидіть в Україні. Їдьте звідси. Куди завгодно. Таке ***** Україні точно не потрібно.
Создайте петицию, что бы с фронта отпустили всех русскоязычных - уверенна, необходимое количество подписей наберется за пару часов, замените их сознательными патриотами, у которых нет в жизни места ничему русскому.
Ответ дляWill_Be...
Давайте. Уявімо Мухаммада з регіону Татарстан. Умовно. Мухаммад кожен день купує цигарки. % з продажу цигарок безпосередньо йде на підтримку російського бізнесу. Бізнес підкоряється місцевим законам. Або кришується поліцією. Поліція підплрядкована владі рабсії. Влада рабсії кожен день разом з російськими військовими вбиває українців. Знаходите зв´язок?
Ответ дляleonid4d
А если завтра 100% населения перейдет на украинский - ракеты и бомбы автоматически перестанут лететь?
Якщо населення перестане підтримувати російську культуру, медіа, діячів, менший % піде на озброєння росії. Відповідно менше ракет і вбивств українців. Знаходите зв´язок?
Ответ дляWill_Be...
Will_Be...• 08 марта 2024
Ответ дляGoku5927
А теперь, представим, Арслана, уехавшего из Крыма в начале аннексии, он живет в Киеве, говорит на том же татарском, что и Мухаммад, но % с покупки тех же сигарет идет в украинский бюджет. Он враг?
Ответ дляWill_Be...
Я кажу виключно про населення росії. Росіяни, які зараз, конкретно сьогодні проживають в Україні, ліпше за все мають українське громадянство і за рахунок податків підтримують Україну. Це плюс. Є одне ’але’ : скоріше за все, родичі все одно живуть на росії. І тут працює вищенаведена логіка з мого попереднього коментаря
Will_Be...• 08 марта 2024
Ответ дляGoku5927
Стоп! Вы сейчас о поддержке/отказе от поддержки русского производителя - литература, кино, продукция? не о языке, на котором говорят, а именно о спонсировании рф с помощью употребления русской продукции?
арина-ветерок• 08 марта 2024
Ответ дляYamarisha
Але шкіл українських в часи коли я навчалась не було зовсім. На всю Салтівку, величезну частину міста де мешкає 400 тисяч людей, у 70-80-ті роки не було жодної української школи. Тож вибору не було, тільки російська. Добре хоч кілька годин на тиждень вивчали українську і вчителька добра була, зуміла прищепити російськомовним дітям любов до української. Пам´ятаю як ми обговорювали твори української літератури і гаряче дискутували. А ось у 60-роки розповідають що ще було багато українських шкіл в місті. Потім по переводили всі на російську. І вузи всі в ті часи були на російській.
Ответ дляWill_Be...
Автор пише: ’Скажіть,а ви любите читати українською, медіа, пісні слухаєте?’
Я відповідаю стосовно цього
Ответ дляGoku5927
Что предлагаете делать всем, у кого российские корни? Выкинуть паспорт Украины и уехать? Ну раз они такие херовые и неправильные
МаргаритаЛьвовна• 08 марта 2024
Ответ дляСемицветка
у вас плохой пример. при чем тут западные компании с иностранным языком.
тут скорее подойдет такое: к какому врачу в Украине пойдет пациент - ориентируясь на его профкачества или на чистоту украинского языка. да и сантехника тоже обычно выбирают не по языковому критерию.
Will_Be...• 08 марта 2024
Ответ дляGoku5927
Я відповідаю стосовно цього
А дальше пишет: ’Як на вас вплинула війна, чи змінилось ставлення до мови, а може ви принципово перейшли на українську? ’ - я об этом. Если Вы против использования российского (не русскоязычного) контента и продукции - я с Вами, но если Вы считаете, что русскоговорящие украинцы (не использующие русский контент или продукцию) враги - я против Вас!
Ответ дляGoku5927
Нет. Российские исполнители не ездят с гастролями по Украине, контент российского производства не ввозится в Украину, монетизация на ютубе у них отключена. Если российский контент кто-то и потребляет, то обычно пиратит. Процент от ноля - это ноль. Да и речь шла про переход на украинский, а не потребление контента.