ПадаюВреверансах• 17 марта 2024

Холоденко знов про Сумщину пише

Просить поширювати
B i r u z a• 25 февраля в 20:59
Велика Писарівка до війни 🕊

https://youtube.com/sharing/invite/41VLm5qMNszFZOo...

🙏

B i r u z a• 04 марта в 11:03
Унаслідок російських ударів по Сумщині загинув 48-річний чоловік, ще 37-річний місцевий отримав поранення

За даними поліції, під атаками опинилися 30 населених пунктів у Сумському, Шосткинському, Охтирському та Конотопському районах.

Внаслідок обстрілів знищено один автомобіль, ще два транспортні засоби пошкоджені.
😢
B i r u z a• 10 марта в 11:33
рф хоче створити «буферну зону» у 20 км вздовж кордону на Сумщині та Харківщині, тому захоплює прикордонні села, – командувач Угруповання об´єднаних сил Драпатий.

«У нас є 12 ідентифікованих ділянок, на яких противник силами від штурмової роти (можливо, до батальйону) буде намагатися розширити свою зону контролю. Це зокрема буде напрямок Краснопільський, Великописарівський, Золочівський».

🤬
B i r u z a• 22 марта в 17:43
Воїни 14 армійського корпусу встановили Державний Прапор України у селі Покровка на Сумщині.
Про це повідомили в 14 армійському корпусі.

’Покровка практично вщент розбита, але вона не здана. Встановлений нашими бійцями стяг над згарищами — це не просто символ, це доказ того, що 14-й армійський корпус тримає населений пункт під щільним вогневим контролем’, — написали в корпусі.

https://suspilne.media/sumy/1269790-selo-pokrovka-...
B i r u z a• 23 марта в 04:09
Ворог пішов в наступ на півночі: на Харківщині та в прикордонних громадах Сумщини фіксуємо спроби окупанта просунутися від кордону, — Зеленський.
B i r u z a• 10 апреля в 08:49
Збільшення інтенсивності й глибини проникнення ворожих БпЛА’: яка ситуація у Великописарівській громаді.

6 квітня, 2026

Сумщини перебуває під щоденними обстрілами російської армії. Та попри це, в громаді все ще залишаються жити люди. Яка нині безпекова ситуація на Великописарівщині, розповіла голова громади Людмила Бірюкова.
— Яка наразі ситуація у Великописарівській громаді?

— З початку повномасштабного вторгнення Великописарівська громада піддається обстрілам. Останні два роки взагалі інтенсивні обстріли відбуваються з боку Російської Федерації. П´ятикілометрова зона — це щоденні обстріли, а десятикілометрова зона — це численна кількість безпілотних літальних апаратів, які несуть загрозу життю і здоров´ю мирного населення.

— Тобто ситуація не покращилася, а навіть, можна сказати, останнім часом погіршилася.

— Буду говорити про збільшення інтенсивності й глибини проникнення безпілотних літальних ворожих апаратів на територію громади.

— Скільки зруйнованих та пошкоджених будинків, адмінбудівель, і чи виплачують компенсації мешканцям за зруйноване житло?

— Починаючи з березня 24-го року, коли Великописарівську громаду включили в зону активних бойових дій, держава припинила виплачувати на пошкоджене майно, тому населення перестало подавати заявки і в нас немає наразі реальної картини пошкодженого майна. Стосовно зруйнованого майна: ми на сьогодні опрацювали 200 заяв від населення. По 35 є відмова, тому що неякісні знімки, інші причини. А 160 домогосподарств отримали сертифікати на 230 млн грн для придбання житла в більш безпечних районах. Стосовно власності муніципалітету: сміливо буду казати про те, що немає жодного непошкодженого чи повністю незруйнованого адміністративного приміщення — закладів освіти, культури, медицини. Кожен об´єкт зазнавав певної кількості пошкоджень.

— А в яких селах прикордоння і досі живуть люди?

— Великописарівська громада — це 24 населених пункти, і лише у трьох із них немає населення взагалі.

— Це які села?

— Це Лукашівка, Попівка і Пономаренки. Всі інші населені пункти — від трьох і до півтисячі населення є.

Подробиці тут
https://share.google/Q2kdfYyXdbJYK4Su3
B i r u z a• 06 мая в 09:19
Обстріли Великої Писарівки: дрони спалюють будинки вночі, руйнування по всій прикордонній громаді
У Великій Писарівці на Сумщині обстріли останніми днями стали інтенсивнішими — руйнування фіксують у різних частинах селища та громади. Ситуація у Великій Писарівці зараз залишається напруженою: атаки дронів не припиняються, а під ударом — житлові будинки.

Як один із прикладів — відрізок вулиці Івана Середи: на ділянці близько 300 метрів від початку до парку знищено понад десять будинків. Тепер це коридор між руїнами. Але це не виняток — обстріли Великої Писарівки охоплюють і інші вулиці, а також села громади — Вільне та Ямне, де після атак дронів регулярно виникають пожежі та нові руйнування.
Все частіше дрони на Сумщині спалюють будинки саме вночі — коли люди сплять. Саме так сталося і в Ямному: минулої ночі там згоріли два житлові будинки. Подібні удари фіксують і у Великій Писарівці, де після нічних атак пожежі виникають раптово і швидко знищують житло.

Серед уламків в одному з дворів стоїть пошкоджена вибухом собача будка з написом Sherry. Тут жили люди. Була собака, яку вигулювали, чекали, кликали по імені. Хочеться вірити, що під час евакуації її забрали...😰

B i r u z a• 06 мая в 11:20
рф вдарила по дитячому садочку в Сумах: на місці — пожежа.
🤬
B i r u z a• 1 час назад
15.05.2026 вісім людей з тваринами евакуювали із трьох прикордонних громад Сумщини.
Із Ворожбянської громади вивезли 31-річну жінку та її 10-річну доньку. Разом із родиною поїхало і їхнє господарство — 13 кіз, кури, гуси і три папуги.

Із Краснопільської громади евакуювали двох сестер (60 та 65 років). Війська рф зруйнували їхній будинок, тож після цього жінки переїжджали вже тричі.

Із Великописарівської громаді врятували ще чотирьох літніх людей — трьох жінок та чоловіка. Забрали і собачку, який прибився до родини.