ПадаюВреверансах• 17 марта 2024

Холоденко знов про Сумщину пише

Просить поширювати
B i r u z a• 10 августа в 11:01
Сили оборони України звільнили та повністю зачистили від росіян населений пункт Безсалівка Сумської області, – Генштаб.

В операції були задіяні підрозділи 33-го окремого штурмового полку та 24-го окремого штурмового батальйону.
B i r u z a• 17 августа в 10:09
Як виглядає припинення війни в Україні за пропозицією путіна до Трампа.

Reuters зібрав основні тези:

— Припинення вогню до досягнення всеохоплюючої угоди точно не буде.

— Україна повністю виведе війська з Донецької та Луганської областей.

— Росія заморозить лінії фронту в Херсонській та Запорізькій областях.

— Повернення під контроль України ділянок в Сумській та Харківській областях.

— Формальне визнання суверенітету рф над Кримом.

— Скасування принаймні частини санкцій проти росії.

— Україні буде заборонено вступати до НАТО
.
— Путін, схоже, був відкритий до отримання Україною певних гарантій безпеки.

— Офіційний статус російської мови в деяких частинах України або по всій Україні, а також вільні права РПЦ.
B i r u z a• 22 августа в 19:02
Росіяни змінили акценти й перекидають війська із півночі на південь. Різко скоротилася кількість боїв на Сумщині та Харківщині, але зросла біля Покровська, Торецька, Добропілля та на Новопавліському напрямку. Потенційно Оріхівський та Гуляйпільський фронти готуються до значного збільшення інтенсивності боїв.
B i r u z a• 05 сентября в 21:28
З ранку 31 серпня до ранку 1 вересня російські війська здійснили понад 150 обстрілів території Сумщини. Внаслідок атак ворожих безпілотників поранення отримали двоє мирних мешканців. Зафіксовано численні руйнування у 18 громадах регіону. Про це повідомляє Сумська обласна військова адміністрація. Загалом під вогнем опинилися 49 населених пунктів. Найбільш інтенсивно ворог бив по Сумському та Шосткинському районах. Виконавчий директор Українського центру безпеки та співпраці Дмитро Жмайло в прокоментував цю новину.

B i r u z a• 08 сентября в 23:12
У Сумах знайдено мертвим журналіста Олександра Тахтая, відомого розслідуваннями корупції у будівництві фортифікацій, – Суспільне.
B i r u z a• 22 сентября в 10:30
ЗСУ встановили прапори в Олексіївці на Сумщині та відновлюють там контроль, – 225 ОШБ.
B i r u z a• 22 сентября в 11:04
B i r u z a• 24 сентября в 15:35
Ціна Курської операції була надто високою і не принесла значного результату, – заявив ексголовком Залужний.

За його словами, практика показала, що ізольований прорив на вузькій ділянці фронту не приносить необхідного успіху.
B i r u z a• 24 сентября в 15:35

B i r u z a• 03 октября в 20:53
росія продовжує бити по енергетичній інфраструктурі на Сумщині: після ударів дронів без електропостачання залишилася частина Шосткинського району інформує ОВА.
B i r u z a• 08 октября в 21:41
Дайджест новин «Тиждень.Суми» за 15-19 вересня 2025 року. У новому випуску - удари по аграріях: російська армія знищує врожай і техніку. Цього тижня російські військові вдарили двома ракетами по комбайнах, що збирали врожай на Сумщині. Поранено - 12 людей, також була пошкоджена техніка. Це не перший випадок прицільних атак РФ: минулого року під обстріл потрапили вантажівки - зерновози, які перевозили збіжжя. Тоді загинула одна людина.
B i r u z a• 14 октября в 17:51
На Сумщині ввели графіки аварійних відключень через атаки росіян по енергетиці.
B i r u z a• 30 октября в 18:10
Із власних джерел Кордон.Медіа відомо, що ворог намагався наступати у напрямку Безсалівки Білопільської громади.

Ворожі війська присутні в таких громадах:
Хотінська громада: Новомиколаївка, Олексіївка, Кіндратівка, Костянтинівка та Біловоди.

Юнаківська громада: Яблунівка, Басівка, Варачине, Юнаківка, Локня та Садки.

Окрім цього, присутність ворога зафіксована у Безсалівці Білопільської громади.
B i r u z a• 07 ноября в 16:11
Сумщина знову під прицілом ворога. Нові дрони “Італмаси” атакують енергетичні об’єкти, у містах — проблеми зі світлом і водою. Люди живуть у постійних тривогах, але не здаються: працюють школи, кафе, навіть спортзали.

B i r u z a• 09 ноября в 15:32
Сумщина залишається без світла після масованої атаки рф: триває відновлення енергопостачання.
Відомо, що зараз в більшості регіонів країни діють погодинні відключення електроенергії для всіх категорій споживачів. Через попередні обстріли залишаються знеструмленими окремі райони.
B i r u z a• 16 ноября в 10:44
«Сумщина. Наслідки атак РФ за добу (16.11.25) : понад 20 обстрілів по 15 населених пунктах у 9 громадах області. Постраждала 86-річна жінка у Сумській громаді – гостра реакція на стрес після атаки БпЛА», - написав Григоров.

За його інформацією, ворожі обстріли зафіксовані у Сумській, Білопільській, Хотінській, Юнаківській, Краснопільській, Глухівській, Есманьській, Шалигинській, Середино-Будській громадах.
B i r u z a• 29 ноября в 15:48
В Охтирці в центрі для переселенців жителі Великописарівщини відсвяткували п’ять років від створення громади. Про те, як пережила прикордонна громада ці роки - розповіли Суспільному її мешканці.

https://youtube.com/sharing/invite/6Avhm1CUMMoGBWZ...
B i r u z a• 01 декабря в 23:12
путін оголосив про створення «зони безпеки» вздовж кордону з Україною в районі зони відповідальності групування «Північ»: таку задачу він дав військовим.

Вірогідно, ідеться про Харківську, Сумську та Чернігівську області.