ПадаюВреверансах• 17 марта 2024

Холоденко знов про Сумщину пише

Просить поширювати
B i r u z a• 31 мая 2025
Увага! Обов´язкова евакуація на Сумщині оголошена в 11 населених пунктах: голова ОВА підписав розпорядження.

Евакуація проводиться з населених пунктів Горобівка Річківської сільської громади, Штанівка, Воронівка та Янченки Білопільської міської громади, Цимбалівка та Шкуратівка Ворожбянської міської громади, а також з населених пунктів Кровне, Миколаївка, Руднівка, Спаське та Капітанівка Миколаївської сільської громади.

Людям забезпечать транспорт, гуманітарну допомогу, тимчасове розміщення і соціальні виплати.
B i r u z a• 31 мая 2025
Ситуація на фронті за добу.

Рашисти прорвали нову ділянку кордону на Сумщині. Іде наступ.
B i r u z a• 02 июня 2025
У ніч проти 1 червня 2025 року стало відомо, що росіяни окупували Володимирівку на Сумщині.

Про це інформує аналітичний канал Deep State.

“Мапу оновлено. Ворог окупував Володимирівку”, — йдеться у повідомленні.

Зауважимо, що Володимирівка — село в Україні, розташоване у складі Хотінської селищної громади Сумського району Сумської області. Населення становить 149 осіб. До 2016 року село входило до складу Олексіївської сільської ради.
Село лежить поблизу державного кордону з Росією — за 1 км від нього. Найближчі населені пункти — Новомиколаївка та Гордіївка (Курська область, РФ), які розташовані на відстані до 2 км. Через Володимирівку протікає річка Снагість — ліва притока Сейму.

Нагадаємо, мапи DeepState свідчать про те, що росіяни впритул підійшли до Юнаківки на Сумщині. Наразі у ’сірій зоні’ перебувають Водолаги та Костянтинівка.

Якщо ворогу вдасться зайняти це село Юнаківка, а також навколишні висоти, то є загроза застосування FPV-дронів по Сумах.

Через бойові дії у Сумській області оголошена обов’язкова евакуація. На сьогодні під обов’язкову евакуацію підпадають 213 населених пунктів області.

https://tsn.ua/ato/rosiiany-zakhopyly-novyy-nasele...
🙁
B i r u z a• 04 июня 2025
Сумщина. Ситуація погіршується.

Ворог має подальші просування в області за добу.

Ворог окупував Андріївку та Водолаги, а також просунувся біля Яблунівки.

😢
B i r u z a• 06 июня 2025
Президент України Володимир Зеленський прокоментував ситуацію на Сумщині, зокрема спроби наступу РФ на цьому напрямку. Він зазначив, що російська окупація прикордонних сіл у Сумській області – ще одна хвиля наступу, який РФ почала до Курської операції. Проте він додав, що у РФ немає сил на окупацію міста Суми.

’Тут для нас нічого немає нового, тут немає сюрпризів. Тому військові знають, що їм робити й роблять все, що можуть. Це було ще понад рік тому, коли ми почали Курський напрямок. Ми вважали, що вони все одно почнуть саме із Сум. Це не нова операція, це просто ще одна хвиля наступу. Вони будуть це робити’.

За словами Зеленського в російської армії не вистачає сил для окупації Сум.

’Вони б ішли швидшою хвилею, тому що це їхня операція ꟷ окупація Сумщини, Харківщини. Спочатку в них бажання — уся ця лінія. Потім вони вирішили, що достатньо буде контролювати і руйнувати Суми та інші важливі міста. Достатньо буде 30-40 кілометрів від кордону. Потім вони зменшили це до 7-10 кілометрів. Бо розуміли, що не вистачає сил. Хороших причин там немає. У них просто не вистачає сил. Вистачало б — вони би йшли далі. Тому вони відтермінують усі ці заходи, щоб не було санкцій і не було рішень’.

https://suspilne.media/sumy/1034591-nastup-na-sums...
B i r u z a• 06 июня 2025
путін прагне повної окупації Донеччини: біля кордонів Сум і Харкова зосереджено до 125 тисяч військових рф, — The Telegraph

☹️
B i r u z a• 06 июня 2025
Сумщина.
Ситуація погіршується.

Ворог має нові просування.
🤬
B i r u z a• 07 июня 2025
😡Мешканцям Сум слід почати евакуацію до безпечніших регіонів, – екс-речник Генштабу Селезньов.

За останній тиждень російські війська активно просуваються на цьому напрямку, а обстріли міста стають частішими.

😭😭😭
B i r u z a• 07 июня 2025
У районі Хотіні, РФ вдалося вийти на 20-ти кілометрову відстань до Сум, тож з часом можна очікувати удари FPV-дронами по місту, коли підтягнуться відповідні екіпажі, — DeepState.
B i r u z a• 08 июня 2025
Ситуація на Сумщині погіршується: армія рф окупувала Локню, — DeepState.

Також ворог просунувся в Кіндрашівці на Харківщині та Яблунівці на Донеччині.

😔
B i r u z a• 08 июня 2025
Карта воєнних дій: противник за тиждень просунувся до 10 км. Він наступає з півночі, бо так зручніше. Під загрозою перехоплення траса Суджа — Суми. Нелюди намагаються вийти південніше траси, де суцільні яри, балки і ліси. Де вигідно воювати піхотою. В самих Сумах паніка відсутня, все працює. Але необхідно вивозити дітей. А уряд не шевелиться.

B i r u z a• 09 июня 2025
россия начала масштабную переброску военной техники из Крыма и Херсонщины в направлении Курской области, вероятно — для усиления группировки на границе с Сумской областью Украины.

Зафиксировано движение более 40 грузовиков с личным составом и боекомплектом, а также не менее 10 самоходных артиллерийских установок в состоянии ’новой’. Среди техники также одна система ПВО.

Колонны техники двигались через временно оккупированный Мариуполь в сторону Новоазовска, дальше - на Таганрог. Там, по информации источников, россияне грузили технику на железную дорогу, чтобы доставить ее в Курскую область.

Речь идет о самой масштабной переброске сил из Крыма за последние полгода, а также первой подобной с начала полномасштабного вторжения, сообщают разведисточники.

На большинстве единиц техники, зафиксированных во время передвижения, была тактическая маркировка в виде ’треугольника в треугольнике’. Его используют конкретные подразделения, которые предположительно формируются для действий на новом направлении.

Особенно привлекает внимание появление САУ в состоянии ’новые’, ранее не фиксировавшиеся на южном направлении. Их поставки через Крым указывают на изменение логистических маршрутов и, вероятно, новые планы оккупантов по северному фронту.

Разведка анализирует полученные данные, чтобы выяснить полную цель этой переброски. Не исключено, что речь идет о подготовке к наступательным или демонстративным действиям на северном направлении, в частности, в районе Сумщины.

😨
B i r u z a• 09 июня 2025
На Сумщині рф активно застосовує новий ударний дрон V2U з ШІ, який може автономно шукати і вибирати цілі, – ГУР.

▪️Має китайський мінікомп´ютер Leetop A203. Більшість компонентів китайські;
▪️Оснащений лише одним GPS-модулем, що, ймовірно, свідчить про відмову рф від використання супутникової навігації через роботу українських систем РЕБ;
▪️Дрон порівнює зображення з камери з попередньо завантаженими фото місцевості;
▪️Ним можна керувати як FPV LTE-зв’язок з українською SIM.
B i r u z a• 10 июня 2025
Нульова підготовка до оборони м.Суми.
Евакуація вже розпочалася, але чиновники мовчать.
Про незадовільну підготовку щодо захисту населення Сумщини ((

B i r u z a• 10 июня 2025
На Сумщині немає ліній оборони: на жаль, ситуація загрозлива, — журналіст, військовий Юрій Бутусов.

🤬
B i r u z a• 11 июня 2025
У Сумській області росіяни ведуть наступ через відсутність підготовлених оборонних ліній.

Про це нещодавно повідомив головний редактор ’Цензора’ Юрій Бутусов, який нещодавно був мобілізований.

За його словами, у росіян є значна кількість дронів, а організація командування їх військами покращується.

При цьому логістика у ЗСУ «жодним чином не захищена».

‼️Тим часом...

Витратити 30,7 млн грн на протиударні щити для розгону мітингів хоче Нацгвардія на Сумщині, – нардеп Гончаренко з посиланням на тендер.
B i r u z a• 14 июня 2025
Українські сили зупинили наступ росіян на Сумщині, де, за словами Зеленського, зосереджено близько 53 тисяч військових РФ.
Найглибше просування ворога вглиб території становить до 7 кілометрів.
B i r u z a• 14 июня 2025
Зеленський повідомив про звільнення Андріївки на Сумщині
B i r u z a• 18 июня 2025
Війська РФ просунулись біля Юнаківки Сумської області.
Донеччині

13 червня президент Володимир Зеленський заявив, що Сили оборони зупинили росіян на Сумському напрямку, а максимальна глибина, на якій відбуваються бої - 7 км від кордону. Глава держави зазначив, що основні бої точаться в районах Андріївки, Кіндратівки, Олексіївки та Костянтинівки.
B i r u z a• 20 июня 2025
У нас нет задачи забрать Сумы, но я этого не исключаю, – путін.

🥸
B i r u z a• 22 июня 2025
ЗСУ йдуть в контрнаступ на Сумщині, – DeepState.
Звільнено н.п. Андріївка
B i r u z a• 26 июня 2025
Просування військ рф у прикордонні Сумщини станом на цей тиждень зупинено, лінія бойового зіткнення – стабілізована, – Сирський.
B i r u z a• 27 июня 2025
«Літо та осінь будуть х***вими. На фронті складається погана ситуація. Ще й зважаючи на постійні обстріли мирних міст», — заступник командира 3 ОШБр Жорін

На Донеччині ворог взяв високий темп просування. Наступають дуже активно і на Харківщині, нові сили перекинули на Запорізький напрямок. Він також впевнений, ❗️що на Сумщині посилять штурми.
☹️
B i r u z a• 29 июня 2025
росіяни дотягнулися ствольною артилерією до передмістя Сум, від точки прильоту до меж міста всього 1 км, – УП.

«Стріляли активно-реактивним снарядом 152-мм (дальність 33-40 км) з «Гіацинта», пише видання з посиланням на джерела.

😡
B i r u z a• 30 июня 2025
50 000 військових рф зосередила у районі Сум: вони перевищують ЗСУ чисельно приблизно в 3 рази, – WSJ.

▪️росіяни зараз – за 20 км від Суми;
▪️росіяни втрачають від 300 до 400 осіб на день, але перекидає нові резерви;
▪️Наші військові скаржаться на відсутність якісних укріплень. Доводиться рити просто під обстрілами;
▪️На цей напрямок Україна відправляє елітні підрозділи, щоб уповільнити просування росіян.

😢
B i r u z a• 06 июля 2025
До Сумщини сунуть додаткові сили з рф: в величезній колоні з 20 вантажівок помітили кавказьких бойовиків, — Андрющенко

Колона з живою силою з Запорізького напрямку йде через Маріуполь до Таганрогу/Ростова.

Оскільки на півночі ситуація загострюється, а в нас покращується, це підкріплення, ймовірно, — на Сумський напрямок. Склад — збірна солянка, зокрема підрозділ кавказців.
🤬
B i r u z a• 21 июля 2025
Обстріли Сумщини

B i r u z a• 23 июля 2025
Росіяни відступають, українські військові звільнили Кіндратівку на Сумщині.

B i r u z a• 26 июля 2025
Через атаку армії РФ на Сумщині є відключення електроенергії, повідомили в обленерго.
Йдеться про частину міста Суми, Сумського та Роменського районів.

Такий вигляд має зараз Сумська облрада після удару російського дрона.
B i r u z a• 06 августа 2025
Зеленський відвідав Сумщину в річницю курської операції.
Президент обговорив із командирами подальші кроки для деокупації територій. «Сумщина. Пункт управління 225-го окремого штурмового полку. Саме того підрозділу, воїни якого були першими, хто зайшли на територію Курщини минулого року...

https://share.google/Vk1D1SEjA4He7ZpS2