Планшетница• 02 апреля 2024

Хотели ли бы вы знать заранее дату своей смерти?

Извините за такой вопрос, просто захотелось философских рассуждений. Если хотите можете написать почему нет или почему да, мне будет интересно почитать. Я тоже могу ответить, если кто-то захочет
Результат:
вже голосів: 86
49 (56.98%) Нет
32 (37.21%) Да
5 (5.81%) Не знаю
Гарантую неперелевки• 02 апреля 2024
Ответ дляПланшетница
Як називається? Я теж начебто десь уривки бачила
«новітній заповіт» (французький фільм 2015 року)

і ще поки шукала на цю тему нагуглила «зворотній відлік»

Гарантую неперелевки• 02 апреля 2024
Ответ дляГага Газу
а то что?)
а то путін нападе 🥴
Слава Українi• 02 апреля 2024
Ответ дляБорщичок
то що вам заважає робити це вже зараз?
Якщо питаєте, значить не розумієте.
Купую одяг по знижках на зиму, весну літо і осінь. Чи потрібен буде той одяг- невідомо, але ж не плануєш вмирати то й купуєш. Ходжу до косметолога. Якби знала, що смерть не за горами, то й не ходила б. І цей список можна продовжувати.
З рідними зустрічаюсь, але може не так часто, як хотілося б. Але це через війну.
Слава Українi• 02 апреля 2024
Ответ дляПланшетница
І відраховувати дні до смерті?
Я не боюся смерті і ніколи не боялась.
автор Планшетница • 02 апреля 2024
Ответ дляГарантую неперелевки

Дякую
автор Планшетница • 02 апреля 2024
Ответ дляСлава Українi
Якщо питаєте, значить не розумієте.
Коли людина вмерла, то їй вже все одно на той одяг
автор Планшетница • 02 апреля 2024
Ответ дляСлава Українi
Я не боюся смерті і ніколи не боялась.
Тоді тим більше
Слава Українi• 02 апреля 2024
Ответ дляПланшетница
Так і я про те ж. Якби знала, що скоро помру, то доношувала б старе.
Слава Українi• 02 апреля 2024
Ответ дляПланшетница
Тоді тим більше
Тим більше що?

автор Планшетница • 02 апреля 2024
Ответ дляСлава Українi
Тим більше що?
Тим більше дивне бажання знати дату
Слава Українi• 02 апреля 2024
Ответ дляПланшетница
Тим більше дивне бажання знати дату
Чому дивне? Навпаки, нічого дивного. Людина не боїться смерті, ставиться до процесу життя по філософському. Хотіла б знати дату смерті, щоб організувати час, що залишився, найкращим для себе чином. Що тут дивного?
Було б дивно, якби людина, що боїться смерті, хотіла б взнати коли помре.
Чесно кажучи, ви теж трохи дивно ставитесь до відповідей. Ви створили тему, але позитивно ставитесь лише до тих відповідей, де люди не хотіли б знати дату смерті. Це співпадає з вашими думками, а решта варіантів для вас вже неправильна або дивна.
Навіщо тоді створювати тему? Щоб що?
Несу добро людям• 02 апреля 2024
Ответ дляПланшетница
Чого не боятися?
Ну періодично буває страх,що помру молодою.
А так би вже знала або так або ні,і дарма б не переживала)
Помогалочка• 02 апреля 2024
никто еще не выбрался от сюда живым- не торопите события
автор Планшетница • 02 апреля 2024
Ответ дляСлава Українi
Навіщо тоді створювати тему? Щоб що?
Я до всіх відповідей ставлюся нейтрально, якщо ви собі щось придумали про мене, то це ви придумали, а не я. Дивно для мене те, що по-філософськи це скоріше ставитися спокійно до смерті і життя та проживати кожен день на повну, радіти і тому, що навколо, а не відраховувати дні до смерті. На рахунок боятися смерті: як правило, бояться не самої смерті, а того, що після неї або причини смерті. Якщо боятися того, що після смерті, то все одно знати дату чи ні. А якщо боятися причини, то бажання знати дату це логічніше. Адже якщо людина знає дату, то вона знає, що в якись момент вона може якось ризикнути життям і знає, що залишиться живою або знати, що в даний момент їй нічого не буде загрожувати
автор Планшетница • 02 апреля 2024
Ответ дляПомогалочка
И К чему вы это написали?
Слава Українi• 02 апреля 2024
Ответ дляПланшетница
Перечитайте свої відповіді і побачите, що нейтрального ставлення там і близько немає. Дуже помітне схвальне ставлення до тих, чиї відповіді вам подобаються, і скептичне або навіть саркастичне ставлення до іншої сторони.
І те, що для вас дивно, це ваше суб´єктивне переконання. У філософських питаннях немає вірного чи не вірного. Що добре для одного, те не підійде іншому. Бо одну і ту ж саму ситуацію різні люди сприймають по різному. Але у ваших словах якась зверхність, ніби ви знаєте і розумієте щось таке, що не розумію я чи хтось інший, хто поділяє мої думки.
Борщичок• 02 апреля 2024
Ответ дляСлава Українi
Якщо питаєте, значить не розумієте.
та, ні) навпаки розумію.
Коли ви зрозумієте свої цінності, то прийде усвідомлення, що можна жити відповідно до своїх цінностей вже зараз, а не очікуючи кінця світу.
А в проміжку ви можете ходити до косметолога і купувати речі)
Але якщо це не ваші цінності, то навіщо це взагалі робити? Можливо достатньо купувати одягу менше в сезон, а не на майбутнє і тд.
Слава Українi• 02 апреля 2024
Ответ дляБорщичок
та, ні) навпаки розумію.
Косметолог і одяг це був просто приклад, бо цим я займалась сьогодні.
В глобальному, я могла б, припустимо, взяти кредит на житло своєї мрії. І віддаючи цей кредит, жила б впроголодь. Або відкрила б свій бізнес і жила б там днями і ночами, поки він запрацює, як треба.
Або займалась би чимось іншим, що забирає час і ресурс.
А може виявитись, що це все не має сенсу.
І тут немає розбіжностей з моїми чи вашими цінностями. Мало хто живе у печері, живиться хлібом і водою і молиться за свою душу. І жити на останні гроші, роблячи те, що подобається, не думаючи про день завтрашній, теж не дуже виходить. В ретші решт, є ті, за кого ми несемо відповідальність: родина, діти, батьки...
Тому я б таки хотіла знати день і час своєї смерті. Але це моє переконання, моє рішення. Я з повагою ставлюсь до думки інших.
Тут лише запитали чи хотіла б я. Я написала свою думку і аргументувала.
автор Планшетница • 02 апреля 2024
Ответ дляСлава Українi
Немає у моїх слова зверхності, але я пояснила свою думку, а ви пишете про те саме, тільки свою думку, але не пояснюєте, тільки мене засуджуєте

автор Планшетница • 02 апреля 2024
Ответ дляСлава Українi
Так ви як раз у своїй відповіді перша написала про філософське ставлення, я просто відповіла, що не так?
Борщичок• 02 апреля 2024
Ответ дляСлава Українi
у мене також немає наміру вас в чомусь переконати) це просто обговорення.
Колись мені таке питання задавали стосовно моєї роботи. Чи продовжувала б я працювати, знаючи, що жити залишилось наприклад півроку. І я точно сказала, що так. І до косметолога я б ходила, тому що мені важливо як я виглядаю зараз, і це мій ресурс.
Тобто моя філософія в тому, що жити треба сьогодні як останній день. Це не про те, щоб сьогодні витрати всі свої заощадження. Скоріше про те, як наповнювати своє життя тим, що має для мене має значення. Але це щось таке недосяжне. Я не думаю, що прям всі люди, які знають, що скоро помруть живуть максимально наповненим життям.