Кіма кепка• 09 апреля 2024

Фікус Help

Потрапив до мене цей красень. Підскажіть, будь ласка, особливості догляду за дорослим фікусом. Чи потрібно обрізати? Чи залишити його в спокої?) Також цікавить діаметр горщика. Підходить? Чи краще пересадити в більший? Також питання чи не завадить йому очищувач повітря по сусідству. Фікуси наче не люблять протяги, а від очищувача відчутно циркулює повітря. Можливо я ще щось пропустила 🤔

Буду дуже вдячна за ваші відповіді.
P.S. Біла частина кашпо слугує підставкою. Глибина самої ємності під рослину мінімум в половину менша. Майже як на останньому фото.
Відповів всім• 09 апреля 2024
Я создавала тему про фикус, много что посоветовали девочки, посмотрите, может, найдете что-то полезное https://sovet.kidstaff.com.ua/question-3482475
автор Кіма кепка • 09 апреля 2024
Ответ дляВідповів всім
Дякую
Крайня невістка• 09 апреля 2024
Ой, красунчик у вас! Дуже гарнюній. Я б не пересаджувала, мені здається, йому там добре. Обов´язково оприскуйте йому і крону, і стовбур - вони це обожнюють. Ну тільки ж щоб не дуло потім на мокре листя
автор Кіма кепка • 09 апреля 2024
Ответ дляКрайня невістка
Дякую) Сподіваюсь приживеться. У мене є фікус, але він ще молодий. З такими гігантами ще справ не мала.
Відставила очисник подалі, щоб не колихав гілочки.
Крайня невістка• 09 апреля 2024
Ответ дляКіма кепка
В мене три невеличких, старшому три роки. Було таке, що все листя скинув - змерз біля вікна. Я відставила і щодня гарно оприскувала і одужав. Цьому скільки років?
автор Кіма кепка • 09 апреля 2024
Ответ дляКрайня невістка
Навіть не знаю скільки йому років. Мені його подарувала подруга, а вона також не знає.
У мене був 5-ти річний фікус. Але пропав через те, що я його вирішила винести на балкон. Погода вже була стабільно теплою. А виявилось, що найкраще було його взагалі не рухати. Тепер росте молодий, стабільно на одному місці і взагалі нуль проблем з ним за 2 роки Цього теж не чіпатиму)))
Крайня невістка• 09 апреля 2024
Ответ дляКіма кепка
Думаю, не в місці справа, а в мікрокліматі. Пишуть, що кротони і фікуси не люблють навіть коли крутиш чи соваєш горщик, а я їх переставляю щодня! Бо то купаю, то оприскую, а це в іншому місці, а не там, де стоять, то треба провітрити взимку - відставляю, то сонце влупить - відставляю, то просто роблю ротацію, бо так захотілося. Так що я їх чіпаю ще й як і їм всім добре все рівно) Те, що вони протягів і перепадів температури не люблять - це так