росія обстрілює Україну ракетами, які 23 роки тому Київ віддав Москві Журналісти розшукали у державних архівах угоду, яку в 1999 році підписали прем’єр-міністри України та Росії – Валерій Пустовойтенко та Володимир путін. Та знайшли в додатках до угоди перелік серійних номерів крилатих ракет, переданих Кремлю в обмін на погашення газових боргів.В архіві "Схеми" розшукали угоду про передачу стратегічних бомбардувальників Ту-160, Ту-95МС і крилатих ракет, яку уряди України та РФ підписали у 1999-му Передача ракет та іншого озброєння РФ Україною
8 жовтня 1999 року тодішні прем’єр-міністри України Валерій Пустовойтенко та Росії Володимир Путін підписали угоду – на суму 275 мільйонів доларів.
Відповідно до неї Україна передала за газові борги росії вісім бомбардувальників Ту-160, три Ту-95МС і 575 ракет Х-55. Також Україна зобов’язалась передати сотні одиниць обладнання для літаків і ще 24 двигуни різних типів.
Своєю чергою росія, відповідно до угоди, зобов’язалась компенсувати загальну вартість переданого "у рахунок платежів по заборгованості "Нафтогазу України" перед "Газпромом"."Схеми" зазначають, що українській еліті наприкінці 1990-х не вдалося повною мірою скористатися можливостями ядерного роззброєння. А договір про дружбу з росією, де були запевнення у дотриманні територіальної цілісності України і який ліг в основу угоди про передачу крилатих ракет та бомбардувальників, не допоміг громадянам України. Він був порушений у 2014-му, з окупацією Криму росією.
Татьяна_М5• 13 апреля 2024
Ответ дляPeres Lal
По вашей статье выходит, что не отдал, а продал за списание части долга за газ.
Так и было.
Чашечка кофе• 13 апреля 2024
Це вже тут обговорювали не один раз. Немає сенс перепливати з пустого в порожнє, а треба робити висновки на майбутнє. І розуміте, що тільки міцна армія та розвиток ВПК є гарантією для нас
diamond_shop• 13 апреля 2024
Ответ дляFighter05
Смысл сейчас уже это все муссолить
Надо думать как быть с теперишними слугами, а мы все в прошлое
те саме хотіла спитати, чого зараз волосся рвати на дупі, бомбардувальники теж порізали, ядерку віддали, бо повірили Штатам, то що зараз? сісти та плакати?
diamond_shop• 13 апреля 2024
Ответ дляkissaniya
Здрасьте приехали. Сто раз уже обмусолили эту тему. Ещё в начале войны.
так автор - новий троль з рашки, вона не в курсі, що тут обмусолювали на початку війни, подивіться на реєстрацію
Ответ дляdiamond_shop
Пора думать что будет дальше, своей головой, если те штаты повернулись к нам голой задницей, которую наверно уже все видят.
Чашечка кофе• 13 апреля 2024
Ответ длячир
А порох каким образом сейчас к продаже страны?
Бо він займався тим чим і до нього займалися
Ответ дляinna5577
Война с 2014 года, что порох сделал, сколько самолетов, оружия прикупил???
На какие шиши ему было это все прикупать, нам хоть копейку дали на подобные траты? При нем границы были открыты и вы ездили по египтам и турциям, а не в метро прятались по ночам.
Татьяна_М5• 13 апреля 2024
Самолёты отдали за долги, ядерку из-за отсутствия денег на ее содержание. Статус ядерной державы обменяли на филькину грамоту, опять же, потому что все равно не было денег ни содержать, ни производить. Но виновата Америка.
Татьяна_М5• 13 апреля 2024
Ответ длячир
А кто должен был дать деньги суверенному государству на обеспечение собственной безопастности?
Чашечка кофе• 13 апреля 2024
Ответ длячир
Але все одно армія для нікого з них не стала стратегічним пріоритетом
Ответ длячир
Отлично, зе и по- суперпрезиденты, кучма тоже, поэтому вы теперь так счастливо и живете, так нмчего и не поняв
tanysha777• 13 апреля 2024
Розкажіть краще, як агенти кремля закрили ракетні програми після 2019.
Як скрутили клістрони ППО
Як побудували дороги для окупантів
Як розмінували Чонгар
Як відвели за два тижні бригади з-під Києва
Як заблокували ленд-ліз
Як за два-три тижні ставали мільярдерами, крадучи допомогу
Як, як, як.....
Як скрутили клістрони ППО
Як побудували дороги для окупантів
Як розмінували Чонгар
Як заблокували ленд-ліз
Як, як, як.....