Одразу пишу, що я не хочу, щоб тема переросла в скандал і її видалили, чи мене заблокували. Питання задаю заради своєї необізнаності в цій темі оскільки я не віруюча, в церкви не ходжу і взагалі в питаннях релігії і політики не знаюсь.
Ситуація. В селі є церква, яка належала московському патріархату. Але батюшка був з народом і підтримував українських воїнів, відправляв безліч допомоги тощо. Зараз прийшла черга до переходу церкви до ПЦУ і батюшка відмовився. Люди розділились на два табори. Той, хто за ПЦУ кажуть нехай тоді батюшка йде і приходить інший.
Звідси в мене питання, як ви гадаєте, яка причина того, що батюшка не погоджується? Він каже, що цим він придає свою віру. Але невже питання у вірі?
Ще раз повторююсь, я не провокатор, я просто не розуміюсь у цьому питанні
Nathalie27• 13 апреля 2024
Ответ дляYaЯна
Оскільки я не розуміюсь в цих питаннях, то це залежить тільки від думки батюшки, чи все ж таки осіб вище?
Від бажання батюшки. Людина хоче бути чесною перед Богом і собою
Nathalie27• 13 апреля 2024
Ответ дляYaЯна
А віра чим зміниться від цього? Дадуть іншу біблію?
Справа не тільки в Біблії
Love_Love_Love_• 13 апреля 2024
Ответ дляYaЯна
Так. Які є підводні камені, якщо він погодиться і якщо ні?
Віра в нього християнська в обох випадках
Nathalie27• 13 апреля 2024
Ответ дляYaЯна
Якщо його церква перейде до ПЦУ, що його змусять робити, окрім читати українською?
Справа не в мові, а в переконаннях
Nathalie27• 13 апреля 2024
Ответ дляmymoly
Тобто в кожного своя віра? Я думала в нас із кацапами одна віра, православіє. А отож ні. Та ні то й ні
Якщо одна, то для чого українська церква змінює свій статут? Чому встановлюють новий календар?
Причин може бути декілька:
1. Він дійсно вважає, що змінивши патріархат - змінить віру.
2. В християнстві дуже цінується відданість і незмінність свого слова. Його рукопоклали на служіння в цьому патріархаті.
3. Боїться, що не приживеться в новій структурі.
4. Його залякали, бо мають компромат.
Вибирайте.
4. Його залякали, бо мають компромат.
Вибирайте.
Nathalie27• 13 апреля 2024
Ответ дляYaЯна
Ну я ж і запитую, у яких тоді? Хто кого і в чому переконуватиме?
Ніхто і нікого. Він вже більше не буде батюшкою