YaЯна• 13 апреля 2024

Ми тут зараз сидимо за столом і йде спор. Поясніть

Одразу пишу, що я не хочу, щоб тема переросла в скандал і її видалили, чи мене заблокували. Питання задаю заради своєї необізнаності в цій темі оскільки я не віруюча, в церкви не ходжу і взагалі в питаннях релігії і політики не знаюсь.
Ситуація. В селі є церква, яка належала московському патріархату. Але батюшка був з народом і підтримував українських воїнів, відправляв безліч допомоги тощо. Зараз прийшла черга до переходу церкви до ПЦУ і батюшка відмовився. Люди розділились на два табори. Той, хто за ПЦУ кажуть нехай тоді батюшка йде і приходить інший.
Звідси в мене питання, як ви гадаєте, яка причина того, що батюшка не погоджується? Він каже, що цим він придає свою віру. Але невже питання у вірі?
Ще раз повторююсь, я не провокатор, я просто не розуміюсь у цьому питанні
katenka_• 13 апреля 2024
Ответ дляYaЯна
В селі російськомовних немає
Но все эти годы они ходили к русскоязычному батюшке и не замечали этого?
Nathalie27• 13 апреля 2024
Ответ дляYaЯна
Оскільки я не розуміюсь в цих питаннях, то це залежить тільки від думки батюшки, чи все ж таки осіб вище?
Від бажання батюшки. Людина хоче бути чесною перед Богом і собою
автор YaЯна • 13 апреля 2024
Ответ дляkatenka_
А хто ж тоді знав, що російськомовний сусід стане нам ворогом?
Solnet• 13 апреля 2024
закрити ту церкву. Не забивати людям голову. А там відкрити дитячий садок який працює з 08 до 20:00
Nathalie27• 13 апреля 2024
Ответ дляmymoly
Яку віру він зраджує, московитську?.
Свою віру
katenka_• 13 апреля 2024
Ответ дляYaЯна
Вы о политике сейчас. Верующие стали политиками? Он не стал
автор YaЯна • 13 апреля 2024
Ответ дляNathalie27
Свою віру
Якщо його церква перейде до ПЦУ, що його змусять робити, окрім читати українською?
Nathalie27• 13 апреля 2024
Ответ дляYaЯна
А віра чим зміниться від цього? Дадуть іншу біблію?
Справа не тільки в Біблії
Love_Love_Love_• 13 апреля 2024
Ответ дляYaЯна
Так. Які є підводні камені, якщо він погодиться і якщо ні?
Віра в нього християнська в обох випадках
mymoly• 13 апреля 2024
Ответ дляNathalie27
Свою віру
Тобто в кожного своя віра? Я думала в нас із кацапами одна віра, православіє. А отож ні. Та ні то й ні
Svs19• 13 апреля 2024
Ответ дляNathalie27
Не хоче йти на угоду з власною совістю і зраджувати своїй вірі.
Невіруючим людям це важко зрозуміти.
Вера его исключительно в мацковский патриархат?
Svs19• 13 апреля 2024
Ответ дляNathalie27
Справа не тільки в Біблії
А в чем?
mymoly• 13 апреля 2024
Ответ дляSvs19
От вам усе хаха. А для нього то все серьозно
Nathalie27• 13 апреля 2024
Ответ дляYaЯна
Справа не в мові, а в переконаннях
Горськ• 13 апреля 2024
Думаю,ім не дозволяє керівництво.Тому він піде,звісно,прийде інший.
mymoly• 13 апреля 2024
Ответ дляГорськ
Може це й на краще
Alinka45• 13 апреля 2024
Потому что человек не хочет переходить с церковнославянского языка на украинский. И это его право и выбор.
автор YaЯна • 13 апреля 2024
Ответ дляNathalie27
Справа не в мові, а в переконаннях
Ну я ж і запитую, у яких тоді? Хто кого і в чому переконуватиме?
КокоСина• 13 апреля 2024
Це говорить про те що він не вірить у нашу перемогу. Чекає що прийдуть кацапи. А працювати то хочеться
mymoly• 13 апреля 2024
Ответ дляКокоСина
Так він не буде при такому розкладі працювати
Nathalie27• 13 апреля 2024
Ответ дляmymoly
Якщо одна, то для чого українська церква змінює свій статут? Чому встановлюють новий календар?
Svitlo_• 13 апреля 2024
Причин може бути декілька:
1. Він дійсно вважає, що змінивши патріархат - змінить віру.
2. В християнстві дуже цінується відданість і незмінність свого слова. Його рукопоклали на служіння в цьому патріархаті.
3. Боїться, що не приживеться в новій структурі.
4. Його залякали, бо мають компромат.
Вибирайте.
автор YaЯна • 13 апреля 2024
Тобто я правильно зрозуміла, що різниця буде тільки в перейменуванні на ПЦУ і зміні читання на українську?
Що ще? Конкретно
mymoly• 13 апреля 2024
Ответ дляNathalie27
Бо ми маємо на то право. Шо гетьман нам зазря оту бумаженцію привіз. Томас
kuskus• 13 апреля 2024
Ответ дляNathalie27
Невіруючим людям це важко зрозуміти.
А чим відрізняються ці віри? І як називається одна віра і як називається інша віра?
Nathalie27• 13 апреля 2024
Ответ дляYaЯна
Ніхто і нікого. Він вже більше не буде батюшкою
автор YaЯна • 13 апреля 2024
Ответ дляNathalie27
Його не женуть, він просто повинен перейти на ПЦУ і продовжити там працювати, але він сказав ні. Його не звільняють
sunholder• 13 апреля 2024
Ответ дляkuskus
Ну ви шо не знаєте? ПЦУ порошенківська церква і вона не канонічна.
Більше у них пояснень немає
mymoly• 13 апреля 2024
Ответ дляsunholder
Більше у них пояснень немає
Чому Порошенківська, я думала Українська. В який момент його прирівняли до ліку святих?
автор YaЯна • 13 апреля 2024
Ответ дляsunholder
Більше у них пояснень немає
Взагалі-то Порошенко - католик