Данія купує українську зброю для ЗСУ

Данія стає першою країною у світі, яка купує зброю для ЗСУ у українських виробників

У рамках нового пакету військової допомоги Данія виділила 200 млн крон (понад 1,1 млрд грн, або $28,5 млн) на закупівлю озброєння та військової техніки для ЗСУ у українських виробників. Про це повідомляє Міністерство з питань стратегічних галузей промисловості.

“Це перше і поки що безпрецедентне рішення – коли вироби військового призначення для Сил оборони України закуповуються в українських виробників за кошти іншої держави”, – зазначили у відомстві.

Водночас наразі невідомо, хто саме отримав контракт і що саме купує Данія для ЗСУ.

Тим часом, міністр Олександр Камишін зазначив, що можливості українського оборонно-промислового комплексу вже втричі перевищують можливості українського бюджету.

“Спроможність українського ОПК становить близько $20 млрд. Водночас Україна має лише $6 млрд на закупівлю озброєння. Грубо кажучи, у нас працює лише третина усіх станків, які наявні в країні, бо грошей не вистачає, щоб забезпечити замовленнями решту”, — сказав він.

Мета України – зібрати $10 млрд на виробництво української зброї цього року
показать весь текст
vikohka 19 апреля в 17:50
Ответ дляBegi -d913
Вот с....ка, а главное довольная какая, пока у нас тут такое ...
а вы с утра до ночи слeзы льeтe?
Begi -d913 19 апреля в 17:55
Ответ дляvikohka
а вы с утра до ночи слeзы льeтe?
Нет, но нервничаю ежедневно, а она, при своем статусе имеет наглость ржать публично
liss 19 апреля в 18:01
Ответ дляlyudai
Думаете, европейцы дают деньги просто так что ли? Перед тем как дать, они проверят, перепроверят, а потом проверят проверяющего. Там люди умеют вести счет своим деньгам.
Не думаю . Иначе наши б не богатели так во время войны .
Natalia505 19 апреля в 18:49
Ответ дляKorsika999
Мір, це коли немає війни.
Свої вигадки зоставте для себе
То скажіть пуйлу і його військовим, хай не стріляють і йдуть додому. Може спрацює.
Natalia505 19 апреля в 18:50
Ответ дляKorsika999
Интересно, какой смысл создавать тему, звать в нее всю свою ботоферму, и начинать травлю всех адекватных?
Ну прославляйте дальше войну, и общайтесь дальше, сами с собой прикрывая всё это патриотизмом🤷
Дарма ви себе в адеквати записали.
автор L-i-s-a-92af 19 апреля в 19:22
Ответ дляReNITA
А вы во что верите? в то что наши партнёры заинтересованы в сильной, процветающей победившей Украине, всё нам дадут после 2 лет пустых *изделок и обеспокоений потому что вот эти крохи ничего не меняют, верите в то, что ещё чуть-чуть и мы выйдем на границы 22 года, при этом сохранив экономику, хоть какое-то население, которое патриотично настроено и в состоянии и желании відбудовувати, производить здесь потомство , а рф в ужасе отступит или вообще развалится?
И это ВЫ заявляете о чьем-то волшебном мышлении?)))
🇳🇱 Нідерланди виділили понад 4 млрд євро на допомогу Україні до 2026 року

Кабінет міністрів Нідерландів виділив додаткові кошти для України. Зокрема, на військову та гуманітарну підтримку Києва в період 2024-2026 років буде виділено додатково 4,4 млрд євро.

Норвегія обіцяє винищувачі F-16 із найновішим озброєнням: Україна зможе бити за лінією фронту

’Я переконаний, що Україна має посилювати і свій ударний потенціал, завдавати ударів за лінією фронту. І це одна з причин чому ми дуже раді долучитися до коаліції щодо F-16, де ми будемо передавати норвезькі F-16, які оновлені, які в хорошій формі

’- повідомив міністр закордонних справ Норвегії Еспен Барт Ейде

Україна та Польща розглядають сценарій захисту західних областей польськими системами Patriot, - Кулеба

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба заявив, що можливість прикриття західних областей України системами ППО Patriot, які знаходяться в Польщі, є реальною. Наразі ведуться переговори щодо цієї ініціативи, зокрема із представниками НАТО.
автор L-i-s-a-92af 19 апреля в 19:30
Ответ дляСhanelKa
З приводу суми не сказала би, що мала
Кількість населення менше 6 млн
Працюючого населення менше 3 млн
Якщо зрівнювати масштаби такої маленької країни, і її допомоги нам, поки США зі своїми масштабами качають і торгуються
Найбільше нам допомогають країни Балтії у системному і відносному значенні.

Двосторонню безпекову угоду підписала Україна з Латвією

Згідно з нею, Латвія надаватиме нашій країні військову допомогу на 0,25% ВВП щороку. Крім того, вона бере на себе 10-річні зобов’язання щодо підтримки України.

Мова йде про кіберзахист, розмінування, безпілотні технології та сприяє нашому вступу до ЄС і НАТО. Дякуємо🤝

🇱🇹 Литва виділила 15 млн євро для підтримки реабілітації українських військових

Литва допоможе Україні з реабілітацією військових – на це вона виділила близько 15 млн євро.

Кошти будуть спрямовані безпосередньо на реконструкцію лікарень і навчання фахівців.

’Литва розпочинає спеціальну програму реабілітації для поранених українських солдатів. Ми сприятимемо розвитку відповідної інфраструктури та послуг трьох балтійських країн у Львові, Дніпрі і Житомирі’, – зазначила прем’єр-міністерка Литви Інгріда Шимоніте.
2 1
автор L-i-s-a-92af 19 апреля в 19:32
⚡️ Чехія законтрактувала перші 180 тисяч боєприпасів для України

У межах своєї ініціативи щодо пошуку й закупівлі артилерійських боєприпасів для України Чехія вже законтрактувала перші 180 тисяч снарядів.

Про це повідомив премʼєр-міністр Чехії Петр Фіала у колонці для Financial Times.

«У найближчі місяці їх доставлять на український фронт. Ми ніколи б не досягли таких багатообіцяючих показників без сильної початкової підтримки Данії та Нідерландів — і приблизно 20 інших країн, які пізніше приєдналися до нас, пообіцявши допомогти», — заявив він.
Blossom__ 19 апреля в 23:16
Ответ дляOlga Zelenyak
Действительно. На гос предприятиях же все бесплатно работают и делают все и бесплатных комплектующих, поэтому было бы бесплатно.
Речь о «закупівлі», а не про финансирование.
Olga Zelenyak 19 апреля в 23:25
Ответ дляBlossom__
Речь о «закупівлі», а не про финансирование.
Но гос предприятия точно также продают свою продукцию. Или производят в рамках гос заказа, который точно также оплачивается. Просто потому что любому предприятию надо платить налоги, зарплаты, закупать комплектующие и т.д. Бесплатно ничего не бывает.
автор L-i-s-a-92af 19 апреля в 23:29
Ответ дляOlga Zelenyak
Но гос предприятия точно также продают свою продукцию. Или производят в рамках гос заказа, который точно также оплачивается. Просто потому что любому предприятию надо платить налоги, зарплаты, закупать комплектующие и т.д. Бесплатно ничего не бывает.
Мой отец конструировал оптику .Ушел на пенсию в конце 2000-х.За это время у них был большой многолетний заказ на танки для Пакистана и вертолеты для рф.
Украина ни одной единицы техники для своей армии не заказала за 20+лет .
Olga Zelenyak 19 апреля в 23:31
Ответ дляL-i-s-a-92af
Мой отец конструировал оптику .Ушел на пенсию в конце 2000-х.За это время у них был большой многолетний заказ на танки для Пакистана и вертолеты для рф.
Украина ни одной единицы техники для своей армии не заказала за 20+лет .
Потому и загнулось многое. Гос заказа не было, продавать зарубеж не всегда получалось, надо еще заказчика найти. Нет заказа - нет денег - нет производства со временем.
автор L-i-s-a-92af 19 апреля в 23:33
Ответ дляOlga Zelenyak
Потому и загнулось многое. Гос заказа не было, продавать зарубеж не всегда получалось, надо еще заказчика найти. Нет заказа - нет денег - нет производства со временем.
Помню он всегда возмущался,что наши танки давали отиличные показатели на испытаниях.Куда лучше,чем рф( которые свои продавали Индии).А Украина так ни одной единицы и не заказала(
автор L-i-s-a-92af 21 апреля в 12:47
Прем’єр-міністр Нідерландів і головний кандидат на посаду наступного генерального секретаря Північноатлантичного альянсу (НАТО) Марк Рютте запропонував викупити системи протиповітряної оборони (ППО) Patriot у країн, які не хочуть безкоштовно передавати їх Україні, констатує DW.

“Ми знаємо, що багато країн мають великі запаси систем Patriot, і можливо, не бажають постачати їх напряму. Ми можемо купити їх у них, і ми можемо доставити їх в Україну, у нас є гроші. Це має вирішальне значення”, – цитує слова Рютте на полях саміту лідерів Європейського Союзу 17 квітня видання The Guardian.

1 березня під час візиту Рютте в Харків Україна та Нідерланди уклали безпекову угоду, яка передбачає надання Україні двох мільярдів євро військової допомоги цього року, а також подальшу оборонну допомогу протягом наступних 10 років.