Лепешечка• Изменено 20 апреля 2024

Як раніше жили без ТРЦ та купи магазинів і кафе?

Цікаво, як раніше без всього цього жили і повноцінно себе почували )
Зараз мало не кожна сімʼя щодня або через день відвідує купу торгових точок, знає, де купити краще, де вибір різноманітніший. Знають мало не всі заклади громадського харчування у місті, де краща кава, а де роблять смачні суші.
Памʼятаю, як раніше у нашому місті був великий базар, де продавали все, і декілька магазинів/універмагів. Декілька кафе, які були відомі на все місто. А зараз стільки кавʼярень відкривається мало не щотижня, що почуваєш себе чужим у місті, де народився та виріс. Не встигаєш за новинками.
Так, можливо вибір був менший, але гірше від цього ми себе не почували. Навіть навпаки: мені здається, що раніше більше раділи життю і цінили те, що зараз вважається дрібницею
4есотка• 20 апреля 2024
Универмаги были во всех городах.
Веселуха Муха• 20 апреля 2024
Я не посещаю тц, заказываю онлайн. Кафе всегда было много
Як міряти?• 20 апреля 2024
Колись не було туалетного паперу і теж люди жили і почували себе повноцінно. Хочете в таке минуле?
Пушап Мі мі• 20 апреля 2024
Я до сих пор спокойно живу без них. Бываю раз в пару месяцев там, хотя вокруг меня их тьма.
В ТЦ в основном подростки сейчас проводят время. Ну и пары на выходных скупаются.
А так, людей немного.
Я не представляю что там делать часто.
Рожева юбка• 20 апреля 2024
Раньше- это в вашем детстве наверное?
Моя мама, помню, в обеденный перерыв галопом носилась по ближайшим гастроном, там колбаса, там сыр, там еще что то «выкинули». Вечером уже ничего не было, кроме консерв «морская капуста»)))).
Гладиолус• 20 апреля 2024
Какое-то такое мышление... Да, только у кого деньги были, покупали не в универмаге вещи. А если и появлялось что-то в универмаге, то очередь была в 1000 человек. Не идеализируйте. Вы были счастливы, потому что были моложе, а может вообще ребенком.
Я в 90-ые была молоденькой. Так мне было очень классно. А вот маме, и например моей, неочень. Но я не рвусь всем рассказывать про два магазина и как классно мы жили в 90-ые.
Оле Лукойе• 20 апреля 2024
Ответ дляВеселуха Муха
Всегда это когда? Помнится, в годы моей юности в субботу вечером ни в ресторан ни в кафе попасть невозможно было.
Веселуха Муха• 20 апреля 2024
Ответ дляОле Лукойе
Звонили и бронировали столик. Сейчас тоже в популярный ресторан без бронирования не попадёте
Впораюсь зі всим• 20 апреля 2024
Зеров мабуть
Оле Лукойе• 20 апреля 2024
Ответ дляВеселуха Муха
Вы самая,умная? И звонили, и ходили - а фсё, местОВ нет. Рестораны и кафе можно было по пальцам пересчитать.
Веселуха Муха• 20 апреля 2024
Ответ дляОле Лукойе
Я самая умная, что ходила в ресторан?🤣
БезВзяток• 20 апреля 2024
Був універмаг Україна
ЦУМ
Ще універмаги були хороші в Ірпені і Ворзелі
Промтоварні
Завжди там мені бабуся купувала і форму в школу , і зошити , портфелі , туфлі , костюми спортивні

А от шуби з кроля , козлика і біла цигейка - це на базарі в Ірпені
Ще шапка була з лебедя , біла , і два балабона білі на завʼязках ) а Яна уроці праці клей туди налила )
Мамаша мене так била ((( бо той лебідь весь склеївся,25 рублів як зараз памʼятаю
Пацелуйнитуда• 20 апреля 2024
Я сейчас так живу , какое кафе, когда зп 8600
Оле Лукойе• 20 апреля 2024
Ответ дляВеселуха Муха
Я самая умная, что ходила в ресторан?🤣
Та, нет. Потому что считаете, что вы одна додумались до бронирования
NikIrinaS• 20 апреля 2024
В моем городе и 50 лет назад были универмаги, магазины, рынки, кинотеатры, кафе и рестораны и их было много. В ресторан было сложно попасть, а залы ресторанов были огромные.
Потринділиця• 20 апреля 2024
было намного хуже, сейчас все прекрасно, особенно изобилие маркетов продуктов, косметики, одежды, инет доставка и т.д, а вот рынки терпеть не могу
Eva030330• 20 апреля 2024
Не судите по себе)
Я не знаю кафешки своего города, так как нет денег на них.
И в ТЦ последний.раз была 4 года назад.
И нормально живу, очень даже счастливо)
Потринділиця• 20 апреля 2024
Ответ дляЯк міряти?
и без прокладок, тампонов
Natalia505• 20 апреля 2024
Ответ дляРожева юбка
Раньше- это в вашем детстве наверное?
А в нас таких гастрономів не було. Раз в місяць завозили ковбасу, не найкращої якості,черга завжди. Більшість за ковбасою їздили в Київ на електричці, а це 180 км. Хто ностальгує за тими часами мене щиро дивують.
Eva030330• 20 апреля 2024
Ответ дляПацелуйнитуда
Поддерживаю)
Тут просто одни миллионеры
Natalia505• 20 апреля 2024
Ответ дляПотринділиця
и без прокладок, тампонов
Без памперсів також, хай Бог милує туди повернутись.
Потринділиця• 20 апреля 2024
Ответ дляNatalia505
и это тоже)
Natalia505• 20 апреля 2024
Ответ дляПацелуйнитуда
В нас всі ходять в Їжачок. Я не знаю чи він є в інших містах. Але навіть з вашим доходом можна раз в тиждень на каву туди сходити. Булочки недорогі, різна випічка.
Рожева юбка• 20 апреля 2024
Ответ дляNatalia505
Ну, мы в Киеве жили, и мама в центре работала, там еда бывала в магазах. Но ее нужно было добывать.
Пацелуйнитуда• 20 апреля 2024
Ответ дляNatalia505
Кава в нас 13-15 з кавєярні малої, булочка до 17 магазин
Яка ціна у вас
Natalia505• 20 апреля 2024
Ответ дляРожева юбка
В наших магазинах окрім молока, хліба і цукерок подушечка майже нічого не було. Чи може саме цей період так запам´ятався, не знаю. Я пам´ятаю як ми з мамою по чотири, п´ять годин стояли в чергах щоб купити хоч якусь куртку на виріст або взуття. Речі мені вона в´язала з залишків ниток, їх достати була величезна проблема і шила якісь плаття. А бабуся щонеділі сиділа на кухні в величезних окулярах і латала шкарпетки, панчохи і білизну. Не приведи Бог...
Natalia505• 20 апреля 2024
Ответ дляПацелуйнитуда
Яка ціна у вас
Кава приблизно так само, а пиріжки я купую з капустою по дев´ять гривень. Подобаються вони мені. Чоловік бере булку щось в районі 15 гривень але вона велика як для мене.
Natalia505• 20 апреля 2024
До нас майстер сьогодні прийшов, домовлятись. А тут тема ваша, автор. Як згадаю ті севдеповські накати і шпалери паперові, по великому блату. Ті стіни в фарбі і вікна які клеїли щороку, дуло. Я коли придбала першу машинку автомат молилась і дякувала тому, хто її створив. Ми зараз техніку сприймаємо як данність, а це чудо для тих хто виріс у совку.
А поговорить?• 20 апреля 2024
То вам здається, я із маленького містечка , де із розвах був стадіон Колос, кафе Чебурашка до якого потрібно було їхати на автобусі, і радянське оглядове колесо, а ну і Універмаг із чергами і блатом, щось не пам´ятаю я постійної радості від цього, навпаки скільки всього цікавого що приносить радість зараз, дивно вважати що радість що відстояв чергу за морозивом і нарешті отримав його кращою чим радість дитини яка пішла і спокійно купила морозиво яке захотіла, а потім в кінотеатр сходив не на соте Буратіно, а на те що хочеш, або в боулінг, або на каток, або на скалодром, або на квадрацикли, або на батут, якась мазохістка думка, чим меньше приводів для радості тим краще тому що радість цінніша, ну так і краще жити в халупа в селі без грошей чим в новобудові в гарному місціі і гарно заробляти, яка радість що хватило на масло до хліба, і геморрой немає куди полетіти у Париж чи Мілан, так автор?)))
Глубоководная селедка• 20 апреля 2024
Ответ дляГладиолус
Ага, помню нужно было купить мне куртку. Выросла я. Вещи ж не меняли просто так каждый сезон, из них нужно было либо вырасти очень сильно, либо они стали просто непригодны по какой-то технической причине.
Встали мы с мамой раненько, на автобусах с парой пересадок доехали до Детского мира. Толпа стоит, ждёт открытия. Потом бегом на нужный этаж, чтоб урвать первыми что-нибудь. Мне досталась куртка и даже в каком-то почти розовом оттенке в исполнении советской промышленности. Несколько лет носила.
Первые годы капитализма мы по выходным гуляли по главному рынку Киева - Республиканскому стадиону. Это было счастье. Лучшего выходного мне не нужно было. Каждый выходной обновка. Да я ни в одном ТЦ не была так счастлива, как покупая сапожки, стоя на мокрой и грязной картонке!
В ТЦ хожу редко, все онлайн покупаю. Наелась.