Что для вас было последней каплей или нерешаемой ситуацией? Почему вернулись?
Ответ дляTammy21
До чого тут ’у нас’? Норма дистанційного лікарняного була введена при пандемії та залишилася досі, вже назавжди. У вас була підписана декларація з сімейним лікарем?
Конечно и я вам рассказываю как это все происходило , без очного приема никто никаких справок не давал . Да и вообще эта отчётность каждодневная меня напрягала , это моя жизнь и мои дети ,если я захочу просто так оставить ребенка дома или поехать в отпуск или просто лень - это мое личное дело
Ответ дляGuzelli
Є конкретна норма завдяки якій ви могли отримати лікарняний.
Ок, я вас зрозуміла)
Я повернулася через чоловіка. Тому що є хороша робота тут. Є житло. Можливості для дітей (маю на увазі переваги великого міста з усіма гуртками-заняттями-мовними школами і т.д.). Тут же батьки, в яких проблеми зі здоров´ям. В Німеччині уваги до них не було зовсім (вони теж там жили якийсь час), як могли, так і трималися на вітамінках і ліках, які приймали за призначеннями українських лікарів. Школа в регіоні, де ми жили, була набагато слабкіша ніж та, яку нині відвідує донька - хоча в Німеччині вона її не відвідувала, в родині, де ми перебували пару місяців, був її одноліток і ми були, так би мовити, в курсі усіх справ:).
Я продовжувала працювати в Україні, а для статусу біженця треба було її покинути з певних причин. Без статусу ми могли перебувати там 90 днів. Побули і повернулися додому;-)
___Nina___• 22 апреля 2024
Ответ дляTammy21
Знайти сімейного лікаря, вибудувати норм комунікацію з ним, навчитися користуватися додатками для термінів (бронювання) прийомів та виписати номера та адреси лікарень поблизу на випадок форс-мажору.
Ось в цьому й проблема. З тими термінами. Якщо через тиждень ти потрапив до сімейного лікаря, то тобі повезло. А спробуйте попасти до більш вузького спеціаліста чи записатися на мрт, УЗД. Півроку будете чекати. Я вже мовчу про лікування всього нурофеном, поки ласти не почнеш склеювати. А потім, да, врятують, операцію зроблять. Подруга була в Ганновері. Їх сімейний лікар сприймав як магію, що в Україні можна подзвонити сімейному, він дасть направлення на аналізи і на наступний день прийти до лікаря з аналізами. А форс-мажорів не буде, якщо ти можеш проконсультуватися зі своїм лікарем і купити ліки без рецептів в найближчій аптеці.
Neznakomka-9072• 22 апреля 2024
Ребенок не тянул две школы , в Украине логопед, репетиторы , секции. У мамы работы в Украине
Ответ для___Nina___
До сімейного лікаря треба лише подзвонити. Яка магія?) До вузького спеціаліста направляє сімейний, це швидше. Чи, у екстрених випадках прямо з лікарні. Зараз електронні рецепти, які миттєво активуються на картці.
___Nina___• 22 апреля 2024
Ответ дляTammy21
Насправді, для того щоб залишити дитину вдома, потрібно просто зателефонувати сімейному лікарю. Єдиний нюанс -- до цього повинен бути хоча б один очний прийом. Лікарняний (до 5 діб) може забрати член родини. Якщо хвороба дійсно є, то лікар призначає зустріч як термінову.
Навіщо той лікар, якщо в Україні я можу вчительці просто написати, що дитини не буде, бо прихворіла чи за сімейними обставинами. І не потрібен той гемор з довідками від лікаря.
Ответ для___Nina___
Я чомусь думала, що війна достатна причина для того щоб виїхати. Зараз розумію, що для когось більш важливо мати змогу відкрутитися від школи. Ок)
___Nina___• 22 апреля 2024
Ответ дляTammy21
Ви ж бачите скільком українцям німецька бюрократія, медицина, освіта, сервіс гірші за війну. Навіть вже німці починають здогадуватися, що в них щось не так, раз люди повертаються.
Ми в березні чкурнули в нікуди, випадково в Німеччині опинились, бо знайомий сказав що на вулиці тут не залишають, дах і ліжко будуть, а з інстанціями він допоможе (в нього в однокімнатній вже були його родичі 6 чоловік),і більше ми нічого не знали. А тут ще й годують ще й гроші стали давати.
Але коли приїхала додому документи зробити, то і не поїхала б знов до Германії, так плющило. Так би й залишилася вдома ще восени 22 якби ж не молодша дитина там залишилась. На чужині то воно і є на чужині, а вдома чоловік (те що я з ним розлучатись збиралася, то війна показала що як батько та як друг він на висоті був) і батьки залишились і своє житло. Але зараз якось звикли чи що, змирилися. З медициною звиклися, зі школою декілька лазівок знайшли. Але все одно додому тягне… і це в нас ні села ні дачі немає, не уявляю якщо б свій будинок був, то як тут витримати…
Ответ для___Nina___
Скільком? Тут біля мільйона людей і продовжують їхати. З інших країн теж повертаються і причина не в бюрократії чи медицині, а в не знанні мови, відсутності контактів та розуміння як функціонує та чи інша установа. Це демотивує. Це тяжко.
Німці ні про що не здогадуються, вони в курсі усіх особливостей системи та якось з цим живуть)
Ответ для___Nina___
В нас на узд судин за направленням мене не змогли записати взагалі. Бо «запис відкритий на цей і наступний місяць, місць немає, подзвоніть через місяць». Ну, звісно, при підозрі на розрив судини я пішла і зробила його платно, а не чекала місяць, щоб спитати чи запишуть мене через 2.
Плюс в тому, що в нас недорога приватна медицина і можна за досить адекватну ціну зробити потрібні аналізи платно.
Але коли справа стосується серйозних випадків, то в Німеччині рятують. Є приклади, коли в Україні озвучували ціну на заміну клапана і шунти 10 тис долл, або чекати смерті, в Німеччині - швидко і безкоштовно, за хіміотерапію тут платили тисячі долл - в Німеччині знову ж таки безкоштовно
Kupiryukzak• 22 апреля 2024
Отсутствие перспективы, контроль, законы, менталитет. Ещё не вернулись, но и оставаться не планируем.
Kupiryukzak• 22 апреля 2024
Ответ дляsammy
Маю таку знайому((( прямим текстом каже: ’якщо війна закінчиться,нас же виженуть’(((
Виженуть раніше, хто не зможе перейти на інші параграфи,почнуть їхати додому вже в наступному році. Якщо не внесуть зміни до законів, то це зможуть зробити не багато українців, на сьогодні це високі вимоги. Якщо трохи послаблять, тоді легше буде залишитися.