К чему бы нас готовили?
Всегда ужасало, что людям не сказали тогда правду и думала, что в наше время такого бы никогда не было, но последний год заставил засомневаться 🤔
Результат:
вже голосів:
81 (86.17%)
К шашлыкам на майские
13 (13.83%)
К эвакуации
З вашого дозволу залишу тут два вірші Ліни Костенко. Перший написаний декілька років тому і новий.
Цей дощ — як душ. Цей день такий ласкавий.
Сади цвітуть. В березах бродить сік.
Це солов’їна опера, Ла Скала!
Чорнобиль. Зона. Двадцять перший вік.
Тут по дворах стоїть бузкова повінь.
Тут ті бузки проламують тини.
Тут щука йде, немов підводний човен,
і прилітають гуси щовесни.
Але кленочки проросли крізь ґанки.
Жив-був народ над Прип’яттю — і зник.
В Рудому лісі виросли поганки,
і ходить Смерть, єдиний тут грибник.
*******
На березі Прип’яті спить сатана,
прикинувся, клятий, сухою вербою.
На березі Прип’яті – березі – на –
ріки, що колись була голубою.
Стоїть йому атомна чорна свіча.
Лежать йому села в біді і розрусі.
Уп’явся в пісок пазурями корча,
свистить йому вітер в дуплястому вусі.
Він скрізь по хатах понаписував мат.
Ікони покрав. Загубив респіратор.
Тепер захотілось йому подрімать.
Оце його царство. Він тут імператор.
Той чорний реактор – і пекло, і трон.
Він спить на піску, підібгавши коліна.
І сниться йому в ореолі ворон
вже вся Україна, вже вся Україна..
Сади цвітуть. В березах бродить сік.
Це солов’їна опера, Ла Скала!
Чорнобиль. Зона. Двадцять перший вік.
Тут по дворах стоїть бузкова повінь.
Тут ті бузки проламують тини.
Тут щука йде, немов підводний човен,
і прилітають гуси щовесни.
Але кленочки проросли крізь ґанки.
Жив-був народ над Прип’яттю — і зник.
В Рудому лісі виросли поганки,
і ходить Смерть, єдиний тут грибник.
*******
На березі Прип’яті спить сатана,
прикинувся, клятий, сухою вербою.
На березі Прип’яті – березі – на –
ріки, що колись була голубою.
Стоїть йому атомна чорна свіча.
Лежать йому села в біді і розрусі.
Уп’явся в пісок пазурями корча,
свистить йому вітер в дуплястому вусі.
Він скрізь по хатах понаписував мат.
Ікони покрав. Загубив респіратор.
Тепер захотілось йому подрімать.
Оце його царство. Він тут імператор.
Той чорний реактор – і пекло, і трон.
Він спить на піску, підібгавши коліна.
І сниться йому в ореолі ворон
вже вся Україна, вже вся Україна..
Betelgeise• 26 апреля 2024
Ответ дляkuskus
Якби це трапилось в наш час, всі знали б за лічені хвилини-здійнялась би паніка, кожен їхав би світ за очі, пробки на дорогах, побити морди, машини, хаос
Так само, як і в перший день війни було б.
Да здравствует развитие технологий
Соцсетей и сми, первые радиации , облако в Ес измерили, массово знали все там. А сейчас знали и мы.
Второе , дозиметры уже простая речи в быту
Поэтому, та ситуация уже б была невозможна.
Именно изза информации, что быстро передается. и возможности измерений
Чернобыль - это трагедия моей семьи. Отец был ликвидатором (военным). Их отправили типа на учения (так маме сказал), привезли, разбили лагерь в том самом рыжем лесу (не был сразу рыжим). Умирал предпоследним из своей группы, протянул до 92 года. Очень болел. Я была в Чернобыле и в Припяти в 14 году на экскурсии. Для меня это было важным. Очень была удивлена, что в Чернобыле живут и работают люди, видела как саркофаг тогда строили. Буйство природы поразило.
Сейчас думаю, что узнали бы сразу, уровень радиации можно отследить онлайн - есть много всевозможных ресурсов и нет железного занавеса.
моя знакомая бабулька еще жива, тоже ликвидатор. Ей 90 лет. Несколько онко у нее было, щитовидку удалили. И ее муж тоже дожил до старости, всего то пару лет как его нет. Все остальные из их группы давно умерли не дотянув до пенсионного возраста.
Преклоняюсь перед ликвидаторами ЧАЭС..
Ответ дляПодрысь
Преклоняюсь перед ликвидаторами ЧАЭС..
в 14 году еще был жив работник станции, который отключал станцию после аварии. Радиация так на всех по-разному подействовала. Кто сразу сгорел, кто через время, а кто прожил долгую жизнь.
Ответ дляПодрысь
Преклоняюсь перед ликвидаторами ЧАЭС..
Я читала японцы после Фукусимы приезжали к нашим науковцам брать данные. Бесценные исследования.
При том что Япония пострадавшая страна от ядерки. Но то были другие истории.
Наши люди пережили и передиживают ужасы.
Если б не ликвидаторы и первые дни, ужасы могли быть больше. Спасибо им.
А не ссср власти. Что на 1 мая вывел на парад людей, толпы, это все тоже преступление против человечности.
Мы еще в веночках, нарядные ходили на Хрещатик.
Пока не знали.(
И я помню 26 апреля 1986 года.Папа приехал из села и сказал,что ехала колона автобусов по Бориспольской трассе и были уже разговоры,что что-то случилось.Мы с мамой в тот день мыли окна,было тепло.С подружками гуляли в Пушкинском парке 2 дня подряд.Помню,был сильный ветер.Уже на работе сказали,что взорвался Чернобыль.Каждый день нам Главный Технолог рассказывал меры предосторожности.Беречься от дождя,мыть голову каждый день,влажная тряпка у двери.Короче,у меня в щитовидке узлы,фибромиома и куча болячек.
Мудрі менеджери щось би придумали, як свою сраку прикрити вони добре розуміють, вони тут на кормлєнії іншої территорії в них нема, поїдуть на росію їх посадять як Навального і вбьють, поїдуть на Захід - їх або посадять або общипають як куропаток і все одно посадять, їм тікати нема куди, вони будуть підгодовувати мусорів і гасити будь-яку пожежу трупами простих людей, закінчаться Українці, вони завезуть сюда росіян, Таджиків, Китайців, їм все одно з кого стригти купони
Ответ дляLudaSHS
Да здравствует развитие технологий
на счет возможности измерений, тут спорный вопрос, там в первые месяцы такой букет выплеснулся... не было таких дозиметров чтоб померять и сейчас нет, ну покажет китайский дозиметр 100 мКр, будет пищать, там Гаммой все измерения заглушит, ни вроде не много подумаешь в 4 раза больше нормы, а самые опасные альфа частицы, те что внутрь попадают и онко вызывают, их даще сейчас не каждый прибор видит
Ответ дляalex-3f3c
Ну все равно существует больше возможностей сейчас, чем 30 + лет назад.
Ответ дляYаnа
Евакуацію куди?
Пофіг куди, До Коломойського в Буковель, в Польшу, в Камбоджу аби подалі від місця де буде наступ руських, Або хоча б на тих напрямках де влада точно знала що буде наступ, мінні поля не знімали б, ато чомусь саме в тих місцях де наступали рускіє, було все розміновано і покладено новий асфальт - Совпедєніє?...нє думаю...
Ответ дляalex-3f3c
Чернігівська область, прикордоння. Про те, що буде наступ, не розумів тільки дурний. І без всяких повідомлень від влади. Хтось виїхав? Ну хіба тільки одиниці. І якби влада повідомила про наступ, так само ніхто б не поїхав. Але оце ’якби’ - просто спроба перекласти свою власну нерішучість на когось. Це по-перше. По друге, щоб шукати скрізь зраду, потрібно оперувати даними не з чутків чи телеграм каналів, а більш наближеними до правди. Ви військовий, який точно знає, хто, де, коли і навіщо розмінував? І точно знаєте, як це вплинуло на наступ? Бо якщо ні, Ваші зауваження трохи недоречні.
Ответ дляYаnа
щоб бачити що чорне -це чорне, а біле-то біле не обов´язково бути військовим, достатньо мати 3 класи освіти і рівень IQ більше 30-ти, зрозуміло що це для більшості недосяжний рівень, але то таке.... а якими даними мені треба опрерувати щоб знати що мости на чонгарі і перекопську не були підірвані, мінні загородження були зняті, Антонівські мости були підірвані вже руськими при відступі, а мали бути підірвані коли руські наступали, головне перестать стріляти і шашлики на 9 травня...
Ответ дляalex-3f3c
Складно сприймати серйозно людину, яка оперує шаблонами. ’Шашлики, мости, Чонгар’ - я від початку війни оці нарративи з методички бачу, ледь не слово в слово. Третій рік війни, а нічого нового не придумали)))