В гости звали?• 08 мая 2024
Питання про продаж квартири та єОселю
У мене наступна ситуація.
Є квартира в зданій новобудові.
У власності 2,5 роки.
Якщо продавати зараз, то треба сплатити 5% від суми продажу.
У договорі плануємо писати реальну вартість.
Слухала відео одного ріелтора, начебто зараз по єОселі попит саме на такі новобудови, які у власності менше 3 років. І що податок 5% бере на себе покупець.
Можливо хтось стикався - чи дійсно готові покупці сплачувати цей податок?
Вирішую, чи варто мені зараз починати продаж чи спокійно зачекати ще півроку.
Є квартира в зданій новобудові.
У власності 2,5 роки.
САМ_ТАКОЙ• 08 мая 2024
Ви знаєте, я, як людина, що має іпотеку в грн, думаю, що так, іноді покупець буває готовий взяти на себе цей податок. Поясню свою логіку. Кредит береться в грн на багато років. Поки покупець його виплатить, то інфляція просто з´їсть ці 5%.
Щебетушка• 08 мая 2024
Розраховуйте на свій час пошуку покупця. Треба самой дивитись на покупців. У всіх різні спроможності. Усі дивляться на підсумок з коміссіями.
Щебетушка• 08 мая 2024
Ответ дляСАМ_ТАКОЙ
Якщо не помиляюсь, цей податок сплачується одразу і готівкою через касу банку.
Как нефиг делать• 08 мая 2024
Так майже зазвичай цей податок і сплачує покупець по умовам купівлі продажу ( хоч по правилам мав би продавець платити )
САМ_ТАКОЙ• 08 мая 2024
Ответ дляЩебетушка
Дійсно, я про це не подумала. Але ж можна тоді у банку взяти більше кредит. Я просто пам´ятаю, що я, коли шукала, була готова іти на зустріч продавцю. У нас не дуже популярна купівля в іпотеку, тому продавці можуть цим користуватись і трохи викручувати руки такому покупцю. Нічого страшного я тут не бачу - це такий ринок.
Щебетушка• 08 мая 2024
Ответ дляСАМ_ТАКОЙ
Ще раз хочу наголосити: покупцю навіщо зайви витрати готівкою. Кредит под є оселю безготівковий.
САМ_ТАКОЙ• 08 мая 2024
Ответ дляЩебетушка
Бо під Єоселю не кожен продавець погодиться на продаж! Бо це безготівка. А звикли до валюти готівкою. Тому у покупців по Єоселі не такий вже і великий вибір.
Магиня• 08 мая 2024
Так як під є-оселю підходить далеко не вся нерухомість, до того ж не кожен продавець погоджується, дійсно можна покласти цей податок на покупця. В будь-якому разі сплачений він буде від вашого імені.
ВундерКИНГ• 08 мая 2024
Ответ дляСАМ_ТАКОЙ
Не зовсім зрозуміла. Як інфляція може з´їсти податок на доход, якщо його сплачують при оформленні купівлі-продажу? Держава податки в розтермінування не нараховує. Ну і покупцю повинна дуже сподобатись квартира щоб згодився окрім іпотеки навісить додатково ще 5% вартості не дешевої новобудови.