L-i-s-a-92af• 21 мая 2024

1500 оборонців "Азовсталі" перебувають у російських катівнях

20 травня 2022 року усі захисники ’Азовсталі’ вийшли з території меткомбінату під ’гарантії’ ООН та Міжнародного комітету Червоного Хреста. Російська сторона обіцяла дотримуватися Женевських конвенцій, зберегти життя полонених, не катувати їх та залишити їм можливість зв’язку з рідними. Військових мали обміняти за кілька місяців.

Однак усі ці домовленості Росія порушила: окупанти одразу ’відрізали’ полонених від світу, почали застосовувати до них жорстокі тортури, а 28-29 липня – вбили 53 азовців у теракті в Оленівці.

Нині близько півтори тисячі оборонців ’Азовсталі’, серед яких близько 900 азовців, перебувають у російських катівнях. Їхні сім’ї уже два роки чекають на обмін.
Мимо_шла• 21 мая 2024
Жесть, бедные семьи...каждый день этой неопределенности 😢

автор L-i-s-a-92af • 21 мая 2024
’Я хочу хоч трішки підштовхнути суспільство і владу, щоб вони діяли. Тільки суспільство може просити активізувати обмін полоненими. Я показую, що я і з хворими ногами прийшов, щоб ви щось зробили!’
’Син на війні, онук в полоні. Кожен день – біль’. Історія сім’ї азовця, яка 2 роки чекає його з полону
https://life.pravda.com.ua/society/mriyu-dozhiti-d...
Rivka_Karshenbaum• 21 мая 2024
Ответ дляL-i-s-a-92af
Вы думаете, что влада не хочет обмена?
Думаю, что это решает не наша влада
автор L-i-s-a-92af • 21 мая 2024
Ответ дляRivka_Karshenbaum
Вы думаете, что влада не хочет обмена?
Думаю, что это решает не наша влада
Думаю,что нет мирового резонанса и про пленных забыли мировые сми
Украинская сторона,конечно же,делает многое для организации обмена.В Швейцарии снова будет на повестке дня ’ всех на всех’.
40ка• 21 мая 2024
Відома нам Пташка підтримує цю владу, яка їх здала.
автор L-i-s-a-92af • 21 мая 2024
Ответ дляМимо_шла
69-річна Тамара тримає плакат ’Син на війні, онук в полоні. Кожен день – біль’, а 75-річний Володимир – ’Мрію дожити до обміну онука’.

Вони – бабуся і дідусь 29-річного бійця ’Азову’ Богдана, який захищав ’Азовсталь’ і вже понад 2 роки перебуває у полоні.
Бабуся й дідусь азовця втратили все у Часовому Яру, а його кохана Катерина врятувалася з Маріуполя, тож тепер вони живуть в Києві та 2 роки чекають Богдана з полону.
’Я сама з Маріуполя, вийшла заміж і переїхала в Часів Яр. Донька тут виросла, потім діти одружилися, народився Богдан. Маленьким він був завжди з нами, потім кожні канікули приїжджав. Був такий спокійний: любив малювати, складати лего…Потім виріс і у 20 років вирішив йти в ’Азов’. Ми були в шоці…
Він небагато розказував про війну. Але постійно приїжджав до нас і на свій день народження, і на наші, і влітку. У нас дуже гарна природа, ліс, ставки. Гарно в Часовому Яру, якого вже напевно нема’, – розповідає бабуся Богдана Тамара.
Скільки горя скрізь
автор L-i-s-a-92af • 21 мая 2024
Ответ дляRivka_Karshenbaum
Вы думаете, что влада не хочет обмена?
Думаю, что это решает не наша влада
Спочатку Тамара і Володимир облаштували підвал, де ховалися від обстрілів. Але зрозумівши, що війна триватиме довго, подружжя вирішило виїжджати з прифронтового міста. Спочатку добралися в Ужгород евакуаційним потягом, а потім – у Словаччину.

Мати Богдана Тетяна повернулася в Україну одразу, як він потрапив у полон. Бабуся й дідусь азовця ще у Братиславі почали відвідувати мирні акції, а потім також повернулися до Києва, щоб дочекатися онука.

’Ми не змогли всидіти. Зірвались і приїхали назад, зняли квартиру і одразу почали ходити на акції. Ми думаємо, може хоча б хтось нас побачить і допоможе. Чим більше буде людей на акціях, тим більше до нас прислухаються. Більше ми нічого не можемо зробити в нашому віці…’
автор L-i-s-a-92af • 21 мая 2024
Ответ для40ка
Думаю,що у ’ цієї влади’ не було жодних підстав не довіряти гарантіям ООН та Міжнародного комітету Червоного Хреста.
Так само,як і попереднім- Будапештському меморандуму.
мульти1• 21 мая 2024
проклятая война и все кто ее поддерживает и зарабатывает на ней

Allka- skakalka• 21 мая 2024
Их специально держали до последнего ,почему не дали приказ выходить раньше? Как и в Авдеевке , Бахмуте ? Одни вопросы .
автор L-i-s-a-92af • 21 мая 2024
’Коли вони виходили в полон, мені написали, що він безвісти зниклий. Тоді був єдиний раз, коли мені допоміг Міжнародний комітет Червоного Хреста, тому що за кілька днів вони подзвонили і сказали, що він вийшов у полон і заповнив їхню картку військовополоненого.

Мені ще сказали ’не хвилюйтеся, все добре, тепер він під нашим захистом’. Я подумала ’вау, як круто’. Всі думали тоді, що це щось означає, і що з полоненими будуть нормально поводитись. Я собі уявити не могла того, що там насправді відбувається...
Я дізналася інформацію про катування Богдана через його побратимів, які з ним служили і вже були обміняні. Це жахливі тортури. Окрім того, що їх морять голодом, б’ють кожен день, не дають зв’язуватися з рідними, є катування значно гірші.

У травні 2023 року вийшов хлопець, який був у камері з Богданом. Спочатку він не хотів мені цього розповідати, тому що боявся, як я перенесу цю інформацію. Я таких катувань навіть уявити не могла. Такого в фільмах жахів не покажуть’, – ділиться Катя.

Останній обмін, в якому повернулися військові ’Азову’, відбувся 6 травня 2023 року. Відтоді сім’я Богдана, як і сотні інших, нічого не знає про долю свого захисника.
автор L-i-s-a-92af • 21 мая 2024
Ответ длямульти1
Проклятая страна-террорист,напавшая на чужую землю и ее конченый рашистский народ убийц,садистов и мародеров.
автор L-i-s-a-92af • 21 мая 2024
Ответ дляAllka- skakalka
Великий стратег подтянулся
Куда отходить,за Днепр или сразу за Буг?
мульти1• 21 мая 2024
Ответ дляL-i-s-a-92af
+
Piracanta• 21 мая 2024
Ответ дляRivka_Karshenbaum
Вы думаете, что влада не хочет обмена?
Думаю, что это решает не наша влада
Когда наша влада хотела обмена командиров Азова, то она нашла возможность.
А рядовые, кому они нужны
автор L-i-s-a-92af • 21 мая 2024
Ответ дляPiracanta
А рядовые, кому они нужны
Обменяли уже не одну сотню рядовых азовцев в том числе.
LudaSHS• 21 мая 2024
У нас каждую субботу на Хрещатике митинги, люди обращают внимание на эту проблему, воз и ныне там.
Списки подаются. Но..
Раша держит. Хотелось бы обмена.
Мусульмане пробовали решить, писали в сми.
Ирина_Б_• 21 мая 2024
в Еленовке был прилеты хаймарса. И разве Абрамович не встречал и не вывозил азовцев в Турцию в сентябре 22? разве не меняли азовцев на медведчука, да и в каждом обмене пленных есть несколько азовцев. Что-то вы там надраматизировали
40ка• 21 мая 2024
Ответ дляL-i-s-a-92af
Так, влада не винувата, винен Порошенко

автор L-i-s-a-92af • 21 мая 2024
Ответ дляИрина_Б_
А сразу всех поменять,как гарантировал Красный Крест раше скрепность не позволяет?
Или без пыток никак в ’ русском мире’?
автор L-i-s-a-92af • 21 мая 2024
Ответ для40ка
Так, влада не винувата, винен Порошенко
Винна росія і всі в світі хто виростив цього монстра.
Ирина_Б_• 21 мая 2024
Ответ дляL-i-s-a-92af
Или без пыток никак в ’ русском мире’?
спросите у тех кто ответственный за обмен. К стати, не они ли были в сбитом самолете?
Irisha obuv• 21 мая 2024
А почему с 2017 (и по сей день действует запрет) года Азову запретили передавать натовское вооружение, т.к в США обвинили их в ’неонацистких связях’? Вам не кажется это странным, ведь сша наши ’союзники’. Как мне кажется в Мариуполе произошла просто их сдача нашими властями, и после этого вы надеетесь, что кто из зе властей будет сильно за них переживать...
автор L-i-s-a-92af • 22 мая 2024
Ответ дляИрина_Б_
В сбитом над рашей самолете украинских военнопленных не было и вы сознательно продвигаете очередное рашистское вранье.
автор L-i-s-a-92af • 22 мая 2024
Ответ дляIrisha obuv
’ Азов’ СЕЙЧАС подразделение ЗСУ и никаких ограничений по отношению к ним по-обеспечению нет.
Ирина_Б_• 22 мая 2024
Ответ дляL-i-s-a-92af
доказательств больше что они там были, а то что их не там не было просто слова. Давайте пруфы.
автор L-i-s-a-92af • 22 мая 2024
Ответ дляИрина_Б_
Немає таких доказів жодних.Помойка раша змі за докази може зійти хіба що такий ватниуі,як ви.
До речі,як там життя в окупації? Ви і далі продовжуєте стверджувати,що з орками добре жити і попри розстріл сім´ї з дітьми в Волновасі російськими АсвободІтЄлями і нещодавного вбивства лояльної,як ви,голови сільради в Абрикосівці на окупованій Херсонщині?Чи то норма в ’ русском мире’ і треба прийняти,як належне ’ новий порядок’?
І тут важливо,що згадані вбиті були прихильними до русні.Чи треба говорити яка доля тих,хто їх не звав і не чекав.
Ирина_Б_• 22 мая 2024
Ответ дляL-i-s-a-92af
ваши пруфы что пленных которых должны были обменять на сбитом борту не было.
автор L-i-s-a-92af • 22 мая 2024
Ответ дляИрина_Б_
Как раз наоборот,ваши о том,что они там были.
И не из рашистских сми
Ирина_Б_• 22 мая 2024
Ответ дляL-i-s-a-92af
И не из рашистских сми
да отаетьте хоть раз свои слова, детский сад🤦‍♀️