sovetchitsa
Советчица
Вход Регистрация
Спросить Советую Промо публикация Поиск товара
Настройки
Язык меню: ru ua Шрифт: a a a
Служба поддержки
Вход Регистрация
Правила | Ограничения | Cookies
©2008—2026 Советчица Kidstaff
Советчица - Общество, Политика, СМИ - Экономика
noavatar
lumonbka• 24 мая 2024

В Україні на ринку праці співвідношення вакансій та резюме майже 1:1

В Україні співвідношення вакансій та резюме на популярних кадрових майданчиках доходить до критичної позначки один до одного. Робочих рук критично не вистачає, а бронювання стало додатковою конкурентною перевагою.

До великої війни в Україні на популярних кадрових порталах кількість резюме була приблизно вдвічі більшою за кількість вакансій. Таке співвідношення дозволяло роботодавцям обирати між кандидатами, однак вже тоді за цінних співробітників була конкуренція. Насправді, частина українців розміщує резюме для того, щоби моніторити ринок та отримувати більш вигідні пропозиції.

Наприклад, у квітні 2021-го на 48,2 тис. вакансій було 99,3 тис. резюме. В лютому 2022-го ситуація кардинально змінилась. Кількість вакансій тимчасово впала в 10 разів, а на одну вакансію було вже більше 11 резюме.

У липні кількість резюме сягнула піку у 152,8 тис. Тоді як вакансій було менше 20 тис. Знайти роботу було вкрай складно.

Але потім ситуація почала змінюватися і зараз ринок повернувся на 180 градусів: на 62 тис. вакансій є 67 тис. резюме. Співвідношення майже один до одного означає, що деяким роботодавцям буде неможливо знайти співробітника. Масштабний дефіцит кадрів вже зачепив всі галузі економіки. Такої нестачі працівників в Україні ще не було.

У квітні 2024-го Європейська бізнес-асоціація (ЄБА) заявила, що їхнє опитування показало: дефіцит кадрів не відчувають лише 7% респондентів. Водночас 74% роботодавців заявили, что їм не вистачає співробітників, решта – частково відчувають дефіцит кадрів. Тобто за рік ситуація значно погіршилась, ще навесні 2023-го про дефіцит казали лише 55% опитаних.

Наталья Слинько, CEO Talent Match, розповідає: дефіцит стосується майже всіх сфер – фінанси, маркетинг, продаж, виробництво.

HR‑директор IDS Ukraine (виробник мінвод "Моршинська", "Миргородська" та ін.) Олексій Овчаренко розповідає OBOZ.UA: "Ситуація ще не трагічна, але поступово проблема дається взнаки. Кандидатів стає менше з офісного персоналу та робітників (вантажники, карщики, експедитори). Здебільшого відчувається дефіцит чоловіків серед кандидатів на посади, де потрібна важка фізична праця".

На тотальний дефіцит вплинуло два фактори, кожен з яких для ринку праці будь-якої країни міг стати поворотним. Це мобілізація та біженці. За кордоном перебувають сотні тисяч чоловіків та мільйони жінок працездатного віку. Деякі з них все ще працюють віддалено на українські компанії, однак більшість віддає перевагу роботі у країні перебування. Крім того, мобілізація триває і набирає обертів.

Джерело: https://www.obozrevatel.com/ukr/ekonomika-glavnaya...
показать весь текст
like 1 face_with_tears_of_joy 3
32 0
Все фото темыКомментарии автораМои ответы
  • 1
  • 2
noavatar
JulliK_• 25 мая 2024
31
Ответ дляBegi -d913
Только надо ещё уточнить, что в основном это вакансии для мужчин, которые не хотят официально трудоустраиваться, по понятным причинам.
А там где пишут бронь? Типа топать все равно не надо туда и хрен знаешь - выйдешь или нет
like 1


noavatar
JulliK_• 25 мая 2024
32
Ответ дляE-ducate
Це не означає, що 87 тис кандидатів зараз у пошуку роботи. А лише, що їхні CV є на джині.
Там є моя анкета, і моїх колег на проекті, але роботу ніхто з нас не шукає
+ странная hr, такое вроде и ребенку понятно
  • 1
  • 2
Мнения, изложенные в теме, передают взгляды авторов и не отражают позицию Kidstaff
Тема закрыта

Похожие темы:


Популярные вопросы!

Сегодня Вчера 7 дней 30 дней

ещё

Сейчас читают!

Назад Комментарии к ответу

О нас | Служба Поддержки | Помощь

Правила | Ограничения | Cookies ©2008—2026 Советчица Kidstaff