Докладальниця• 30 мая 2024
Група інвалідності при ревматоїдному артриті, в кого є?
Діагноз стоїть вже 11 років. Коли вперше звернулася до ревматолога, було призначено гормони, але так як саме планувала вагітність, нічого не лікувала. Ну і болі тоді ще не були на стільки виражені, та й зміни в кістках не такі помітні, як зараз.
Після першої вагітності було загострення, але до ревматолога не зверталася, годувала дитину грудьми, при ГВ також не можна лікувати. Потім друга вагітність, ситуація повторилася. Зараз другій дитині вже три роки, дітей більше не плануємо.До декрету працювала оператором комп´ютерного набору, зараз розумію, що не зможу працювати за цією спеціальністю, бувають сильні болі в стопах і кистях рук, правому лікті. Є деформація суставів. Хочу спробувати оформити групу інвалідності. З чого почати? Хто цим займається сімейний чи ревматолог? І чи взагалі це можливо? В кого Ревматоїдного артрит, оформлювали групу?
Докладальниця
• 30 мая 2024
Ответ дляSo_so
Метротрексат и лефлуномид. Гормоны не идут как постоянный препарат, я уверена, Вы знаете.
А Ви хворієте чи хтось із знайомих, звідки знаєте?
Ось, на зараз мені призначили Метотрексат 10 мг раз в тиждень , Фолієва 5 мг раз в тиждень через добу після Метотрексат, і Медрол 14 днів 4 мг, потім 14 днів 3 мг і так далі до повної відміни. Це норм лікування? Можливо, потім вона й додасть те що Ви написали.
Терапевт сказала, що їй не подобається схема, Метотрексат каже, начебто потрібно 2 дні, тому дала направлення, щоб ще сходити до іншого лікаря.
І так, в мене першочергово це лікування, а потім вже група, якщо вийде. Якщо положено, то чому відмовлятися. Хоча розумію, що зараз важко буде її отримати ((
Докладальниця
• 30 мая 2024
Ответ дляТоматико
ГВ до трьох років ви певно шуткуєте чи це прикол якийсь?
Ні, сама в шоці) І раніше також було дуже дивно, якщо взнавала, що хтось так довго кормив. Мені й довго було, коли сина годувала до 2 років. І ніколи не думала, що сама буду до 3 кормити другу дитину. Але як сталося, так сталося.
Докладальниця
• 30 мая 2024
Сама знаю, що дітям потрібна здорова мама, тому й хочу лікуватися. Якось вже трохи переборола свої страхи.
Бачила в яких муках вмирала мама(( А мені тільки 40 років, не хочеться повторити її історію.
В нас ще й по сусідству молодий хлопець також був на гормонах, теж інфаркт кишечника (( Але, на щастя, його врятували, зробили операцію. Мамі вже не можна було нічого зробити, так як купа хронічних хвороб і вік ((
Ответ дляДокладальниця
Хотіла до 2 років, але то дитина захворіла, то переїхали, то ще щось. Вона в мене дуже капризна, я іноді просто здавалася, бо не було сил. Ну і годування до 3 років це тільки назва, бо після 2 років, це було тільки на сон. А потім якось поступово все зійшло на 0.
Вы кормили ребенка до 3 лет?!!!!! Имея РА и отказываясь от лечения?? Боже, Вашему мужу на Вас плевать...
Ответ дляДокладальниця
Так Вы же сама видите, что гормоны временно, а не как лечение.
Я могу только посоветовать доктора, который лечит мою подругу
Это Киев, Трубина Светлана Юрьевна, она есть через хелси
Докладальниця
• 30 мая 2024
Ответ дляSo_so
Ну реально, що дав би один рік. Не думаю, що суттєві зміни були б. А раніше я б точно не кинула ГВ. Тому що дитина часто хворіла, плюс війна. Стреси, підвали і т.д.
Докладальниця
• 30 мая 2024
Ответ дляSo_so
Так, якщо чесно, дуже цьому й зраділа, бо мама довго була на гормонах ((
Я й справді не знала, що можна без них.
Ну і лікар сказала, що будемо дивитися на стан, якщо знову погіршується, то повертатися до попередньої дози.
Дякую за рекомендацію. Подивлюся
Я й справді не знала, що можна без них.
Дякую за рекомендацію. Подивлюся
Бентливуман• 30 мая 2024
Сам РА не дає права на групу. Повинно бути встановлено ФНС останніх стадій по рентгену і візуально . Виписки з лікарень. Початково на інвалідність направляє ревматолог. Потім вже може і сімейний. Мені дали 3 групу на рік з потугами. Хворію 37 років. Ввесь час на базових препаратах, при загостреннях додаю гормон, якщо локально, то колю в суглоб. Вражені всі крупні суглоби. Деформовані стопи, коліна, руки. Повний анкілоз обох променевозап´ясткових. На комісії сказали , що для інвалідності цього мало. Потрібно, щоб руки не згинались від плечей до пальців. Але так я хворію з дитинства, то дали. Взяли копії виписок з лікарні починаючи з 1995 року. Ті що раніше, то були просто без належних печаток.
Докладальниця
• 30 мая 2024
Ответ дляБентливуман
А як Ви почали лікуватися? Мені призначили Метотрексат 10, Фолієва 5, Медрол 4 мг і поступово знизити до 0.
Як зараз лікуєтеся? Ще мені казали, є якісь біологічні препарати, але не всім дають.
Метотрексат дуже токсичний (( Ви щось пили для жкт чи печінки?
Бентливуман• 30 мая 2024
Ответ дляДокладальниця
Зараз п´ю метотрексат 15 і фолієва 10. Гормони (медрол чи щось типу) тільки при загостренні або уколи в суглоб. Імунобіологію не дають нікому зараз безкоштовну. Я не можу на неї перейти, мені дорого. Там один укол коштує 20 тис. І вона також токсична. Для печінки періодично п´ю гепатопротектори