Невісточка ж• 03 августа в 22:53
Дочка не прошла на бюджет
Два года ходила к репетиторам, со специальностью определилась еще в 10 классе, балл 177
Хотела в юридический университет, не прошла по баллам . Мы ВПО, на съем квартиры уходит хорошая часть моей зп, муж остался в родном городе, после начала войны предприятие где он работал закрылось, перебивается подработками, на его материальную помощь не рассчитываю
Материально потянуть университет мне одной будет очень тяжело, прийдется сильно экономить и отказываться от многих вещей и услуг
Дочка очень хочет учиться по этой специальности. Сегодня целый день проплакала. Рекомендация на бюджет не пришла
Я стою перед выбором либо разрушить мечту дочки, либо жить от зп до зп, во многом себе отказывая
Результат:
вже голосів:
558 (70.9%)
Подаваться на контракт
122 (15.5%)
Не поступать
107 (13.6%)
Свой вариант
Щаслива Я• 04 августа в 17:27
Ответ дляжар-птица Нюра
Тю, зараз 70% випускників юридичного не працюють по спеціальності, якщо не більше. Хіба Ви сама маєте юридичну фірму, куди дочку влаштуєте потім. Хай поступає на інші спеціальності. По своєму досвіду (навчання в доволі таки престижному ВНЗ України, закінчила 7 років тому) - скажу, що вся наша освіта здебільшого до одного місця. А йти на юрфак, коли у Вас нема ні звязків, ні коштів, в напівзруйнованій країні...хм, ну може Ви мазохістка, звісно. Тоді так, слухайте про те, що радять Вам тут про не’зруйнування мрії’.
Люто плюсуюсь, дуже влучно!
Ответ дляЩаслива Я
Не вірю)))
Вже декілька років поспіль топ це ІТ, Право, Філологія
Моя ,до речі, на філфаці) наразі вже 3 курс
можете не вірити,але поданих заяв на бакалаврат в 2024:
філологія (всі напрямки): 39 тис. заяв;
психологія: 38 тис.;
менеджмент: 37,3 тис.;
комп´ютерні науки: 31,5 тис.;
право: 26,9 тис.;
маркетинг: 24,3 тис.;
інженерія програмного забезпечення: 22,1 тис.;
середня освіта (всі напрямки): 20,1 тис.;
філологія (всі напрямки): 39 тис. заяв;
психологія: 38 тис.;
менеджмент: 37,3 тис.;
комп´ютерні науки: 31,5 тис.;
право: 26,9 тис.;
маркетинг: 24,3 тис.;
Щаслива Я• 04 августа в 17:33
Ответ дляКуплю орехи
надо было сдать на проходной балл
с результатом в 177 даже мечтать о бюджете в престижном вузе это банальная глупость
Ахахаха, ну це дивлячись на яку спеціальність , у доньки однокласник в Шеві на Картографії, задоволений) і ми з донькою задоволені що він прислухався до нашої поради, і подав туди заявку
Малая еще та• 04 августа в 17:42
Ответ дляПростоваля
Почне працювати, заробляти гроші скаже нафіга та освіта
Если скажет , значит ей действительно не нужно образование.Те кто реально хотят учиться, за год не передумают.
Щаслива Я• 04 августа в 17:47
Ответ дляСусідка зверху
Ну это ж зно 177,то есть когда подаёшь документы то можно знать пройдешь или нет?
Так, якщо проаналізувати минулорічні вступні компанії, то можна зрозуміти які шанси
Пушка заряджена• 04 августа в 17:48
Ответ дляБаба_Воля
что конечно? Не понимаю, что вы хотите сказать. Я дала скрин, где поступили дети с баллом 179, а вы пишете, что проходной балл 186, как вы это объясните?
Ось ті, хто поступив на адвокатуру. Де Ви взяли 179 без квоти, незрозуміло, мабуть, дуже неуважно читали
Пушка заряджена• 04 августа в 18:05
Ось бали доньки автора. Як бачите, є два предмети, вищі за 150. ol_kin правильно написала все про вступ. Я з нею переписувалася у темах подібних ще у 2020, коли мій син вступав. Розібратися у системі неважко, було б бажання. Я вираховувала за широким конкурсом, чи пройде син на бюджет. І так, ми подавали на різні спеціальності у різні зво відповідно до його результатів ЗНО. Цьогоріч мій учень з низькими балами пройшов на бюджет, куди хотів. Енергетика. Нічого, що там багато хто з низькими балами. Головне, що це буде дуже затребувана спеціальність. І помиляються дуже ті, хто вважає, як з такими низькими балами дитина буде вчитися, як ми потім до такого спеціаліста підемо? У зво своя система, нижче 60 балів вважаються заваленим іспитом. Хто хоче вчитися - вчиться. Викладачі гарно розжовують. Так що має сенс подумати, чи піти на омріяну спеціальність і заробляти 10 тис, чи обрати перспективну згідно з реаліями сьогодення і заробляти 1 тис уо мінімум. І дівчат, до речі, більше, ніж хлопців, на таких спеціальностях чомусь. Так що не потрібно звинувачувати вузи, а реально оцінювати свою дитину
Шиворот Навыворот• 04 августа в 18:10
Я платила 20 тисяч грн в місяць ( це навчання і проживання ) чотири роки , в Європі
І нічого не вмерли
Живі здорові
Дитина в свої 23 подорожує світом , гарно заробляє
І нічого не вмерли
Живі здорові
Щаслива Я• 04 августа в 18:21
Ответ дляпу_пугренчик
Мінімальний!! прохідний бал для вступу на медичні спеціальності - 150 балів з кожного.
Слово ’ мінімальний ’ вам про щось говорить?
Та не з кожного! Конкурсний має бути не менше ніж 150 , крапка
Щаслива Я• 04 августа в 18:22
Ответ дляСветка-пипетка
Ось, будь ласка, ви і прочитайте та не пишіть. А ще можете подивитись на власне вступну кампанію цього року, може зрозуміліше стане. Єдина умова для медицини - конкурсний бал не менше 150. На скільки здано кожен предмет неважливо. Якщо конкурсний бал виходить менше 150, то можна подати туди, де він стане більше 150 за допомогою регіонального коефіцієнту.
Саме так
пу_пугренчик• 04 августа в 18:25
Ответ дляЩаслива Я
З кожного, кома
Незнакомлюся• 04 августа в 18:27
Автор, все, що робиться, робиться на краще. Я свого часу поступила, отримала таку спеціальність. Хочете реальність? Піде працювати в суд - зарплата мізерна, а роботи дуже багато, часто понаднормово. Піде в прокуратуру - та сама ситуація. На нотаріуса чи суддю - там конкурс грошей і династій. Це те, що чекає і вас і доньку попереду. Це без романтики, так би мовити, гола правда. Я знаю багатьох дуже розумних людей, але їм не дають просто отримати такі посади. Я знаю всю цю кухню зсередини і кажу вам, що після навчання це найбільше розчарування.
Якщо вже так, можливо, хай вчить англійську - в тому ж педунівері або в іншому вузі, після закінчення йде працювати в освітній простір чи клуб де навчають дітей іноземним мовам, - отримає гарну практику і заробіток. Чесно скажу, своїй дитині я на юриста вчитись навіть не рекомендую, хоча сама я закінчила вуз з відзнакою і зробила гарну карʼєру, маю багато знайомих адвокатів, нотаріусів, суддів - всі з династій, жодного лівого.
Щаслива Я• 04 августа в 18:30
Ответ дляЯспАкойнаЯ
Не плутайте ЗНО і НМТ - 4 предмети в один день! 4 години діти пишуть! По 30-35 питань на один предмет. Завдання кожен день різні. Програма часто глючить і зависає, не зараховує відповіді. Може взагалі глюкнути і перезавантажитись і тоді все спочатку. Це усе нерви. Завдання свої потім побачити не можна, як і помилки. Не зрозуміло де зробив помилку. Навіть чернетки заборонено забирати. Апеляція заборонена. Цьогорічні бали НМТ - це в середньому 140-150, рідко у кого більше. І це, як кажуть викладачі, за рівнем складності як в минулих роках 170-180 балів. Найлегше НМТ було 2022 року. Тоді було дуже багато 200 бальників.
У 2022 р було не найлегше НМТ, а саме неорганізоване, з сердобольними наглядачами та колосальними порушеннями в проведенні, особливо за кордоном, що і дало внаслідок такі результати!
Из Кукуева я• 04 августа в 18:32
Автор, тут уже некоторые советовали, в нынешнее время выбирать юридическую специальность - это верх глупости! Я сама юрист, работаю в государственной сфере. Так вот, это тюрьма на всю жизнь, тем более сейчас! Удаленки нет, за границу не выедешь толком (даже женщине), за границей твой диплом никому на фиг не нужен. Да что тут говорить , даже из одного региона в другой не переведешься, к примеру из прифронтовых областей в Киев неохотно отпускают. Очень жалею о том, что вообще пошла в эту сферу. Сейчас бы сидела где-нибудь в Германии на удаленке или ногти пилила и была бы счастлива)) По поводу частных фирм сильно не подскажу, но опять же, как правил, это «рога и копыта», попасть туда сложно, клиентов нет, ну такие себе перспективы. Если только ваша дочь не какой-то супер гений и мега пробивная, а судя по постам это вряд ли. Действительно, кроме того, что она «хочет именно в этот вуз», у вас мне кажется, вообще нет понимания, что за реалии в этой сфере. Насчет нюансов поступления не подскажу, но мне кажется, действительно в каких-то вузах может быть недобор, может будут какие-то дополнительные туры, особенно в Харькове
Щаслива Я• 04 августа в 18:37
Ответ дляБойцовская
Розкажіть, будь ласка, про широкий конкурс, по-простому. Є кількість поданих заявок на спецільність по всій Україні і є кількість бюджетних місць на цю спеціальність. Я правильно розумію? І тут відразу йде відбір по балах ще навіть не доходячи до кількості бюджетних місць для кожного універу і не має значення які пріоритети вказала дитина. І якщо цей етап пройдений, то вже формується новий список по бюджетних місцях насцю спеціальність конкретного універу.
Чому Ви вирішили, що донька автора не пройшла саме по широкому конкурсу? Можливо бюджетних місць в Ярослава Мудрого на цю спеціальність дуже-дуже мало.
Ще не зрозуміла як може бути одна спеціальність на різних факультетах?
Приходьте на ФБ у групу Вступ 2024 і знайдете всі відповіді) Я там вже 4 роки і наразі вже сама консультую )) До речі, там сьогодні був чудовий пост від викладача математики з приводу широкого конкурсу, дуже гарно все розписано, пошукайте)
Регионщица• 04 августа в 18:38
Всі пишуть про незатребуваніть юристів в Україні. Підкажіть спеціальність, яка зразу дає високий заробіток і всюди тебе беруть з радістю? Дуже не вистачає зараз дійсно оприлюднення спеціальностей, які не розповсюджені, а цікаві, невиснажливі і перспективні
Мошей ницца• 04 августа в 18:47
Ответ дляпу_пугренчик
З кожного, кома
Моя с историей 147 и общим 169 прошла на бюджет на медицину
Щаслива Я• 04 августа в 18:50
Ответ дляБезВзяток
А разве можно НМТ пересдавать каждый год? Нам сказали, что результат действителен 4 года
Так, звичайно..можна хоч кожний рік, і подавати заявки з найкращим результатом
І так, на сьогодні діє 4 роки, що буде наступного року дізнаємося восени
Щаслива Я• 04 августа в 18:54
Ответ дляПродаю витрішки
Моя тоже не прошла, но все равно решили идти на контракт по выбранной ею специальности, надо будет поднапрячься, но это ее будущее.
В этом году по баллам Вашей дочери положен грант второго уровня (25 тыс.грн.), так что часть стоимости контракта покроет государство.
Подробнее о гранте можно почитать в Постановлении Кабмина от 18.07.24 №822
Звідки ви знаєте які бали у доньки автора, як виявилося 177 це конкурсний бал з регіональним коефіцієнтом, тобто може там немає 170 з двух предметів(
БезВзяток• 04 августа в 18:56
Ответ дляЩаслива Я
Дякую гарно)
пу_пугренчик• 04 августа в 18:56
Ответ дляМошей ницца
Довго там не притягне
Щаслива Я• 04 августа в 19:06
Ответ дляМамина корзиночка
Да, Вы правы. Родители должны вникать в схему подачи заявок и выстраивания приоритетов, анализировать проходной балл прошлых лет и на 4-5 приоритет оставлять варианты ’железного’ прохождения, тем более, что автору платить контракт нет возможности. Потому что амбиций выше крыши:’хочу именно сюда и больше никуда’, а реальная ситуация при невысоком балле другая.
Приведу пример. Моя дочь в этом году тоже поступает, балл НМТ 187,5 , без коэффициентов, она прошла в мед. на бюджет, мы знали, что пройдёт, подала ещё в Киев, Львов, Винницу - везде прошла на бюджет., но речь не о ней, а одноклассник её тоже очень в мед. хотел, даже на контракт, но балл Нмт 144 и у нас в городе, и в соседних с нами он не проходил. Так вот, родители увидели, что НМТ 144 и поставили 1 приоритетов Одесский мед, с коэффициентом и по первому приоритету мальчик прошёл туда даже на бюджет
Мдаааа, а конкурсний на бюджет в мед все нижче і нижче ((( ганьбище!
Щаслива Я• 04 августа в 19:14
Ответ дляБезникаяЯ
Вы правы. В нашем случае именно я (мама) всю систему изучала, именно я искала вузы согласно количеству бюджетных мест. С минимальным балом дочь прошла на неплохую специальность. И действительно, в нашем случае говорится ’мы’.
У знакомых дети не прошли на бюджет хотя имели все шансы.
Аналитика - главная робота, а не балы.
Дорогие мамы, вот эта система поступления очень сложная, если необходим именно бюджет, тут надо трудиться всей семье серьезно.
Аналитика - главная робота, а не балы.
Саме так!
Аналітика наше все, я вже настільки як то кажуть наблатикалась у цьому питанні, що вже подумую консультувати за гроші за позитивний результат, навіть зрозуміла як обійти широкий конкурс, що ми вдало і зробили у 2022р)
Мания-Величия• 04 августа в 19:19
Ответ дляНезнакомлюся
Сама юрист, а дитина хай йде соплі витирати.... Конкурентів прибираєте??? Працюю в БЦ в центрі Києва- юристів по фірмах як собак нерізаних, ніхто на життя та зп не скаржиться, тьфу- тьфу
Щаслива Я• 04 августа в 19:23
Ответ дляНічний дожор
Мой ребенок еще не поступает, мне просто интересна схема - где-то есть вот это описанное про приоритеты, баллы и ид? Читаю и не понятен алгоритм прохода
Приходьте у групу Вступ 2024 на ФБ)
Незнакомлюся• 04 августа в 19:24
Ответ дляМания-Величия
З чого ви взяли, що моя дитина піде соплі прибирати? Моя дитина знає 5 іноземних мов, володіє вільно, отримує освіту за кордоном. Інша дитина отримала освіту за кордоном і працевлаштувалася. І вже непогано заробляє, забезпечує себе житлом і всім необхідним. Інша дитина також не відстає і вони точно, не будуть працювати в survival job. І юристами не будуть, я такого своїм дітям не бажаю.
Нічний дожор• 04 августа в 19:24
Ответ дляЩаслива Я
Приходьте у групу Вступ 2024 на ФБ)
А что там