Невісточка ж• 03 августа в 22:53
Дочка не прошла на бюджет
Два года ходила к репетиторам, со специальностью определилась еще в 10 классе, балл 177
Хотела в юридический университет, не прошла по баллам . Мы ВПО, на съем квартиры уходит хорошая часть моей зп, муж остался в родном городе, после начала войны предприятие где он работал закрылось, перебивается подработками, на его материальную помощь не рассчитываю
Материально потянуть университет мне одной будет очень тяжело, прийдется сильно экономить и отказываться от многих вещей и услуг
Дочка очень хочет учиться по этой специальности. Сегодня целый день проплакала. Рекомендация на бюджет не пришла
Я стою перед выбором либо разрушить мечту дочки, либо жить от зп до зп, во многом себе отказывая
Результат:
вже голосів:
558 (70.9%)
Подаваться на контракт
122 (15.5%)
Не поступать
107 (13.6%)
Свой вариант
Мост_Устал• 04 августа в 16:09
Ответ дляНевісточка ж
Будете на контракт подаваться? Моя прям очень хотела именно в этот университет
Взагалі немає різниці де вчитися на юриста. Маю власний досвід.
Так склалося, що моя мрія здійснилася лише, коли мені виповнилося 32. Вчилася на денному з вільним графіком та на заочному. Потрібно було працювати, заробляти на життя і оплату навчання.
Наразі минуло 12 років. Я досягла у професії значного успіху, маю гарну зарплату і перспективи. І все це без знайомств і блата.
Відповідально заявляю, що назва вузу не має жодного значення, якщо хочеш вчитися.
Язикувата Хвеська• 04 августа в 16:10
40 тыс это меньше 1 тыс $. И платить явно не все сразу нужно, а за семестр, это уже 20 тыс
Заплатите с кредитки и постепенно гасите. Терять год очень обидно.
Щаслива Я• 04 августа в 16:11
Ответ дляПомидорина
А можно поступить на подобное в колледже? А потом после окончания колледжа на второй курс университета?
Ні, галузь О81 Право такого не передбачає, тільки на перший курс ...але з коледжем влучна порада, тільки цього року вже тільки на контракт можна спробувати
Ответ дляМост_Устал
Працедавці дивляться - це диплом юр.академії Ківалова/Ярослава Мудрого/Франка чи ’кулінарного технікуму’
Так, можна і після Гарварду нічого не знати і не хотіти працювати (якщо таке можна собі дозволити)
Слухи-руки не распускаю• 04 августа в 16:15
Ответ дляШирли-Мырли
Якщо так скрутно, я б розглянула варіант поступати (тільки уже нормально) наступного року.
Паралельно учачись на курсах ЗНО ХАБ.
Доречі, якщо НМТ здаєш 2 роки підряд, можна вибрати кращий результат з цих двох?
Паралельно учачись на курсах ЗНО ХАБ.
Так, можга обрати
Бамбарбия! Кергуду.• 04 августа в 16:15
Реально, половина девочек за пропащий год так переживают.
Это абсолютно нормальная практика взять паузу, пойти работать, заработать на контракт. И, в следующем году, спокойно на него пойти.
Молодая и активная, если мама покрывает расходы на еду и аренду, минимум, на 2 года контракта денег отложет. А если девочка пошустрее, то и больше. Плюс, будет реальная проза жизни и понимание зачем надо учиться
Мост_Устал• 04 августа в 16:18
Ответ дляviter33
Які саме працедавці?
Приватні компанії типу ’Рога і копита’?
А хто сказав, що саме у доньки автора буде хист до праці у приватному секторі, і що вона витримає тиск і особливості роботи у приватних компаніях?
До речі у держ секторі подібного ’кастингу’ дипломів не проводять. Там система інша.
Приватні компанії типу ’Рога і копита’?
Щаслива Я• 04 августа в 16:18
Ответ дляОливьЕЖечка
Там обіцяють гранти на навчання на контракт з балами 170+ 25000 грн на рік, подача заявок з 5 вересня. Але як це буде працювати, ніхто ще не знає
Ну чому не знає, алгоритм вже є, наразі 66 закладів приймають участь в цьому експерименті , наче Я.Мудрого там є, обов´язково треба скористатися якщо вирішать на контракт
пані Солоха• 04 августа в 16:31
Всех не читала. Ребенка жалко. Год тыняния не понимаю, работать по будущей специальности без базы ее даже секретарем в юрфирму не возьмут. Куда пойдет? В официантки/продавщицы. Социальное окружение в этом возрасте играет огромную роль.
Если реально мотивирована, то оплатила бы первый год с договоренностью, что все летние каникулы работает, чтоб оплатить хотя бы 50% обучения самостоятельно. А с 4 курса полностью сама платит.
Вчителька з мікрорайону• 04 августа в 16:41
Ответ дляШирли-Мырли
Автор, щойно розмовляла зі знайомою.
Дитина з балом 172 вступила на бюджет на IT в Шевченка у Київ.
Ви не виникли у систему.
І вибрали лише один ВУЗ.
Ви не виникли у систему.
І вибрали лише один ВУЗ.
Ні. Автор обрала ту спеціальність, на яку виділено мало бюджетних місць
Щаслива Я• 04 августа в 16:42
Ответ дляМаю рацію
Прямо моя ситуація. Донька не пройшла на бюджет, спеціальність творча, малювати треба, а вона не те що не вміє, гарно малює, але в нас ніяких художніх школ, маленьке містечко, та й вступати саме туди надумала вже за рік перед вступом, тож лише підготовчі курси пройшла, бал був 182 з 200, але останній бюджетник був 186. Ми теж впо, в прийомній комісії нас годували казочками мовляв що тут думати, йдіть на контракт, потім переведемо по пільзі 117 на бюджет. Пішли на контракт, ніхто нікуди не перевів, дзвонила і в МОН, і в універ ходила, всі морду кірпічом - де на вас МОН бюджетних місць набере стільки. То так і залишилося, дуже важко, з запізненням, коли вже в боржниках висить, але оплатили 1 курс. На перше півріччя нашкребу ще щось, а про далі не хочеться й думати, все дорожчає(
Зважте свої сили, якщо є можливості хоч якось тягнути, я б оплачувала на вашому місці
Дякую за допис, бо народ таку маячню несе про оце переведеться а насправді, зараз саме така ситуація з тими переводами
ОливьЕЖечка• 04 августа в 16:43
Ответ дляШирли-Мырли
Тобто, з цими ж цьогорічними балами не можна поступити наступного року на бюджет?
В цьому році хочуть протестувати гранти і можливо у слідуючому році бюджету вже не буде, а тільки гранти
Щаслива Я• 04 августа в 16:47
Ответ дляvecya
рекомендацию на бюджет абитуриенту, который подаст оригиналы документов в определенные сроки аннулируют, а его место предоставляют другому абитуриенту
ОМГ, кожний ваш допис приголомшлива маячня, не несіть це в маси
Вчителька з мікрорайону• 04 августа в 16:50
Ответ дляШирли-Мырли
Я просто не дуже у темі.
Якщо хочеш поступати наступного року, потрібно знову здавати НМТ?
Можна здавати. А можна і використати результати минулих років. Можна навіть використати найкращий результат.
Вчителька з мікрорайону• 04 августа в 16:51
Ответ дляШирли-Мырли
Паралельно учачись на курсах ЗНО ХАБ.
Можно. Тільки де вірогідність, що наступного року вона здасть краще. Шансів поступити буде ще менше, так як кількість бюджетних місць скорочують на нетипові спеціальності. І все більше говорять про виділення грантів на навчання.
Щаслива Я• 04 августа в 16:51
Ответ дляБезникаяЯ
Специальность изначально выбрана не соответствующая балам.... Анализ прошлых годов видно не проведен. Жаль ребенка
Плюсуюсь
Щаслива Я• 04 августа в 16:54
Ответ дляРобот Вертер
При чем здесь пихать? Девочка сама хочет. И 177 - это достаточно высокий был и в менее популярный ВУЗ она имела все шансы пройти на бюджет.
Так, але не на юрфак
Evangelina1406• 04 августа в 16:56
Які у вас пільги? Квота була? У групі Вступ читаю, що чимало бюджетників відмовлятимуться від бюджетного місця, бо поступили не по тому пріорітету, по якому хотіли. Тому контрактників з пільгами точно переводитимуть на бюджет. Ще не все втрачено. Чекайте
Вчителька з мікрорайону• 04 августа в 16:56
Ответ дляРобот Вертер
Ви не розібралися в умовах вступу. Тому не вводьте в оману людей
Аноним_1857• 04 августа в 17:04
На контракт. Ребенок должен учиться. Я в свое время тоже не прошла на бюджет, но родители платили за обучение, хотя денег тогда толком не было. Очень благодарна родителям, что оплатили обучение. А могла бы пойти на специальность, которую терпеть не могу и всю жизнь работать где-то на кассе за мизерную зарплату
Аноним_1857• 04 августа в 17:06
Ответ дляНевісточка ж
Ярослава Мудрого Харьков. Подала 5 заявок на бюджет, на разные факультеты, не одной рекомендации на бюджет
Я тоже там училась. На бюджет попадают реально очень сильные ученики. Так всегда было. ВУЗ очень хороший
Щаслива Я• 04 августа в 17:08
Ответ дляСветка-пипетка
После колледжа можно претендовать на обучение по сокращённой программе
На юрфак ні!
Щаслива Я• 04 августа в 17:12
Ответ дляпу_пугренчик
Так ми про мед. Завжди пологовий був 150.
І так проходили до 150, тому що в меді державне замовлення велике +- 400 місць на медицину
Ні, у 2022 був 140+, однокласниця моєї доньки вступила з 143 на контракт
Ответ дляМост_Устал
Які саме працедавці?
Приватні компанії типу ’Рога і копита’?
Державним - байдуже. Дипломи однакові (однакового взірця).
Приватним - часто не байдуже. Особливо профільним (юр. фірмам, де можна швидко набратися знань, досвіду і зв’язків). Та і не профільним (хто в темі) - щоб розуміти, чого очікувати від новоспеченого юриста (чи може він/вона працювати самостійно)
пу_пугренчик• 04 августа в 17:16
Ответ дляЩаслива Я
Не може бути таке
Щаслива Я• 04 августа в 17:21
Ответ дляпу_пугренчик
Не може бути таке
А яка проблема загуглити і перевірити ? Все у відкритому доступі, тож гоу!
Щаслива Я• 04 августа в 17:25
Ответ дляviter33
До речі, цього року ВПЕРШЕ юр.фак не в топ-5 спеціальностей серед абітурієнтів (чисто для інф, не про вашу доньку)
Не вірю)))
Вже декілька років поспіль топ це ІТ, Право, Філологія
Моя ,до речі, на філфаці) наразі вже 3 курс