begovelik• 04 августа 2024
Чому люди, що розмовляють на суржику, вважають, що вони розмовляють українською?
Например, "як дєла" - это на каком языке? Если в их предложениях половина слов из украинского и половина из русского языков - почему они считают, что говорят на украинском? Ведь им, на самом деле, также нужно учить украинский. И они почему то считают, что имеют право другим указывать, на каком языке им говорить.
Ответ дляJENYABEST
Удалено администрацией...
Ну як це не було? Освіта, державні установи, вся документація, дубляж фільмів у кінотеатрах, поступове зменшення російськомовного контенту на телебаченні та радіо
Ну я хоча б з початком повномасштабного вторгнення зрозуміла, що мова має значення, а до таких як ви і досі не дійшло
Ответ дляsymbol
Удалено администрацией...
Семицветка• 04 августа 2024
Из моих знакомых, говорящих на суржике, но считающих, что они говорят на украинском, никто не указывает мне на каком языке мне говорить.
Нове завдання ? Тема за темой про мову. Ну ок.
Я розмовляю суржиком. І буду їм розмовляти до тих пір, поки не вивчу., поки словниковий запас не збільшиться. А це не один рік. Але день за днем я вчу нові слова. І вдома я теж вже розмовляю суржиком переходящим в українську мову. І з родичами у рашкостані я теж розмовляю виключно українською.
Ответ дляbegovelik
По моему мнению, лучше говорить на грамотном одном языке, чем безграмотно коверкать оба языка, считая, что ты разговариваешь на одном из них.
Ні. Як це «краще»? Нашо, якщо тобі незручно??
Я пишу на форумі каряво, вдома говорю то так, то сяк. А от на роботі - я маю ізволить говорити грамотно. А документацію письмову - тим більше.
Все залежить від обставин.
Якщо я роблю комусь зауваження, сторонній людині (я не про мову, я про , візьмемо, галдьож в маршрутці) - то скажу гарно красномовно, грамотно. А якщо я на базарі купляю картоплю і огірки - то скажу «мені будь ласка картошки, Агурцов»…
Сама російськомовна, але садок, школа - вже укр..тож вмію і грамотно, і як зохочеться. Нічого тут поганого не бачу, і бісить коли навіть тут на форумі вилазять учілки. Я захочу - у них у самих повиправляю помилки, бо так, укр мова - це з дитинства моє. Як і інші мови. Знаю немало.
Все залежить від обставин.
Ответ дляOlga_72
Ви молодець! Не слухайте ніяких докорів. Рухайтесь вперед поступово, і все вдасться!
Ответ дляTeonaa
Все залежить від обставин.
Мій чоловік каже агурікі)) він з Рівненщини) (якщо що, то це не типове слово Рівненщини)
Або що се робить, се садить. Або тудоу, судоу, або крумплі- мешти. В Україні багато ’ суржиків’ - діалектів, бо країна велика і сусідів, які окупували наші території або заселяли їх мирно доста багато. Не бачу проблеми. В установах, в учбових закладах і медіа повинні розмовляти грамотно.
Лина Житлова• 04 августа 2024
Ой скільки тем від матрьошок, ти диви, бачу, що добре наші військові вам чортів дають. Ти диви, яки розумні, суржик їм не подобається! Я 45 років говорила та писала на ідеальної російської мові, я навіть за першою освітою вчителька російської мови та світової літератури. Я стовідсотково краща в цьому за 95% самих запоребрикових. Я до 2014 писала для російських видань статті, двічі ставала кращім автором місяця, бо в кацапів не вистачає мізків талановито та грамотно писати. А натомість треба було вчити українську, бо у школи я навіть заільнена була від неї! І вивчила її вже у 25 років, і зараз переходжу обізнано на неї і мені це плювати подобається чі ні це комусь! Мої онуки будуть говорити чисто
Ответ дляЛина Житлова
’на ідеальної російської мові’ - це як? що ви маєте на увазі?