Ласковая_львица• 05 августа 2024
Хто знається на заповітах, потрібна порада
Суть питання: приблизно в 2020 був зроблений заповіт на земельну ділянку і хату на ній, зараз потрібно внести в акт зміни і земля зменшиться на 20 метрів.
Чи буде дійсний цей заповіт?
Людина, що писала заповіт, жива, але за кордоном.
Чи буде дійсний цей заповіт?
Ласковая_львица
• 05 августа 2024
Ответ дляХачапууури
Не буде. У земельної ділянки зміниться кадастровий номер
Мені пояснюють, що цей земельний акт буде зі змінами, але акт буде той самий. Але я не дуже довіряю цим ’поясненням’
Марфа Українівна• 05 августа 2024
Ответ дляЛасковая_львица
У Вас нет денег на консультацию нотариуса?
Хачапууури• 05 августа 2024
Ответ дляЛасковая_львица
У вас не буде акта. Зараз Витяги
Хачапууури• 05 августа 2024
Ответ дляМарфа Українівна
Тут потрібен землевпорядник
Ласковая_львица
• 05 августа 2024
Ответ дляМарфа Українівна
У мене не має на руках ні витягу, ні заповіту, і я не хочу лишній раз трогати свекруху бо вона дуже специфічна, але й не хочу щоб чоловік лишився без заповіту
Ласковая_львица
• 05 августа 2024
Ответ дляХачапууури
Ви впевнені? Бо якщо дійсно зміниться номер то у мене навіть сумнівів не буде що він не дійсний
из_под_тишка• 05 августа 2024
Ответ дляЛасковая_львица
Треба бачити сам текст заповіту. Моя мама писала заповіт, то було вказане ’ все майно, яке належить мені на момент смерті’. Нотаріус при відкритті спадкової справи перевіряє яке нерухоме майно є в реєстрі і спадкоємець має принести документи на це майно.
Ласковая_львица
• 05 августа 2024
Ответ дляиз_под_тишка
Там точно не так, бо вона ділила майно дітям, одну ділянку чоловіку, одну його сестрі. Я той заповіт бачила одним оком один раз, та майже впевнена, що там вказаний розмір
_Alekssandra_• 05 августа 2024
Ответ дляЛасковая_львица
Смотря как оформлено завещание. Если там указано, что завещается все имущество, то ничего менять в завещании точно не нужно.
Если там конкретный земельный участок указан, то тут не знаю.
.Апельсинка.• 05 августа 2024
А що значить зменшилася? Розділити на дві частини? Якщо так, то дві земельні ділянки будуть мати два різні кад. номери. І якщо в заповіті прив´язка саме до зд з конкретним кад номером, то це проблема. Якщо в заповіті вказано - на все належне Мені майно (або 1/2, 1,3 майна), то вже інша історія. Треба говорити напряму з юристом. Можете це і без свекрухи зробити
Ласковая_львица
• 05 августа 2024
Ответ дляПотужна махіна
А чего меняется площадь участка?
Був неправильно поміряний, сусіди оформлюють своє і тепер під їхньою хатою її земля
Ласковая_львица
• 05 августа 2024
Ответ дляПотужна махіна
Вытяг на землю есть?
Так, він в неї
Ласковая_львица
• 05 августа 2024
Ответ дляМамаБест
Наразі ще не зменшилася. Але якщо підпише нові межі ділянки з сусідами (насправді вони не нові, просто за документами на 20 метрів більші чим треба), то ділянка зменшиться. За ці метри спір не йде. Мене тільки цікавить чи буде дійсним заповіт після цього підписання
Потужна махіна• 05 августа 2024
Ответ дляЛасковая_львица
Вам надо знать текст завещания. Дословно
.Апельсинка.• 05 августа 2024
Кадастровий номер скасовується лише у разі скасування державної реєстрації земельної ділянки. Зміна власника чи користувача земельної ділянки, зміна відомостей про неї не є підставою для скасування кадастрового номера. Згідно закону України про земельний кадастр
Ласковая_львица
• 05 августа 2024
Ответ дляПотужна махіна
Так, я теж до цього схиляюся
Ошеламиссимо• 05 августа 2024
Вам правильно підказують вище: потрібно бачити сам текст заповіту. Якщо в ньому конкретно вказана земельна ділянка (кадастровий, площа), тоді треба йти на консультацію до нотаріуса - в ідеалі, одразу до того, в кого цей заповіт посвідчували. Якщо вказано просто ’усе належне мені майно’ чи щось типу цього - то не потрібно нічого робити, на сам заповіт це точно не вплине. В будь-якому разі, думаю, поспілкуватись зі свекрухою з цього приводу було б не зайвим. В неї є інші спадкоємці першої черги взагалі? Чоловік? Діти інші? Батьки? Чи заповіт був про всяк випадок?
Ласковая_львица
• 05 августа 2024
Ответ дляОшеламиссимо
Так, там точно не вказано ’усе майно’. Бо є ще інша дочка, і частину майна (не цю ділянку) вона писала їй.
Я звичайно розумію, що прийдеться знову піднімати всі ці питання і навіть переписувати заповіт. Та так хотілося би почути протилежне...
Залишається надія, що якщо в заповіті вказаний кадастровий номер і не вказана площа, то можна було б не перероблювати
Ласковая_львица
• 05 августа 2024
Ответ дляМамаБест
Але це зміна розміру. Це куди віднести?
Ошеламиссимо• 05 августа 2024
Ответ дляЛасковая_львица
Мало імовірності, що площа не вказана. Але все одно спочатку проконсультуйтеся в нотаріуса. Є такі зміни, які нотаріус вносить вже потім, під час реєстрації права власності. Можливо, ваша ситуація відноситься якраз до цієї категорії. Чесно кажучи, що в даному випадку якраз так і є. Адже ви взагалі могли й не знати за той заповіт (як багато спадкоємців про його існування не знають), і така зміна по ідеї не має його скасовувати.
.Апельсинка.• 05 августа 2024
Ответ дляЛасковая_львица
Але це зміна розміру. Це куди віднести?
Скасовується лише у разі скасування державної реєстрації земельної ділянки.
Я думаю зміна розміру- зміна відомості про неї. Але ще проконсультуйтеся
.Апельсинка.• 05 августа 2024
Державна реєстрація земельної ділянки скасовується Державним кадастровим реєстратором, який здійснює таку реєстрацію, у разі:
поділу чи об´єднання земельних ділянок - на підставі заяви про державну реєстрацію земельних ділянок, які утворилися в результаті такого поділу чи об´єднання;
коли протягом одного року з дня здійснення державної реєстрації земельної ділянки речове право на неї не зареєстроване з вини заявника, - на підставі інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, отриманої шляхом безпосереднього доступу до зазначеного Реєстру;
ухвалення судом рішення про скасування державної реєстрації земельної ділянки, яке набрало законної сили в установленому законодавством порядку.
Диви яка я пава!• 05 августа 2024
Ответ дляЛасковая_львица
так а хто підпише, якщо свекруха закордоном?
.Апельсинка.• 05 августа 2024
І ще, сам заповіт буде дійсним. Це не є причиною скасування. Там ж можуть бути і інші пункти.
Питання чи ви зможете скористатися правом на спадщину
Ласковая_львица
• 05 августа 2024
Ответ дляДиви яка я пава!
Вона і підпише, їй надішлють поштою
Ласковая_львица
• 05 августа 2024
Ответ дляМамаБест
Зараз читаю, то зміна площі = новий кадастровий номер. По суті це то й же поділ, було 1000 метрів, стало 980 і 20.