Нічого вдягти• 05 августа 2024

памятник ставят в голове или в ногах

Я первый раз слышу, что ставят в ногах 😳
Кумедний ґудзик• 05 августа 2024
В нас на Волині, принаймні, в моєму селі ставлять пам’ятник в головах, а не в ногах. Читаю повідомлення і дивуюсь, що буває інакше...

Дюагональ• 05 августа 2024
Ответ дляЯ Вас не боюся
Не знаю, в городке, откуда я родом, крематория нет. Не на костре же сжигают всем селом.
В вашому селі окрема релігія?
Комиссия50%• 05 августа 2024
Київська обл. В голові, звичайно. На долю секунди задумалась, може я увани не звернула, як саме гроб опускають, а потім думаю, ногами ж на схід ховають?Значить все вірно, памятник в голові
Ля-ля-ля• 05 августа 2024
Житомирская область и Киев - в головах. Так на всех православных кладбищах.
Хомо_сапиенс• 05 августа 2024
Конечно в ногах, я прямо удивилась, что кто-то на голову ставит.

Куда установить православный памятник
Памятник на могиле у православных христиан ставят в ногах покойного, так как он представляет собой крест. Православный человек, верующий во Второе пришествие Христа, должен будет встать из могилы и понести свой крест — видимо, отсюда и взялась эта традиция.
Хомо_сапиенс• 05 августа 2024
Крест должен располагаться в ногах усопшего, так как покойный будет молиться во время просмотра на крест. По Новому Завету Иисус Христос восстанет заново, как молния с востока, перед концом Света. А за ним воскреснут остальные усопшие. Поэтому крест в ногах обозначает опору, вечную жизнь.
Ранковий базар• 05 августа 2024
Хмельницький і область, в голові хрест ставлять

Я-ваш шанс• 05 августа 2024
Ответ дляСметчица
Православна традиція - в ногах, католицька - в голові. Але це лише традиція.
всі православні, вперше чую, що пам’ятник або хрест ставлять в ногах
Я-ваш шанс• 05 августа 2024
Ответ дляКупи слона
Я не спорю, говорю как у нас было, и в Николаевской области тоже так ( в ногах). Мне 47. На Закарпатье бабушку хоронили в 2015, честно не помню как.
моя невістка з Дніпропетровщини (Покровське), спитала її - ніхто у них в ногах не ставить ні хрест, ні пам’ятник
автор Нічого вдягти • 05 августа 2024
Ответ дляХомо_сапиенс
но я не встречала в ногах, родственники которые похоронены в Киеве, западная, Хмельницкая с Житомирская область, у всех памятники в голове, тогда вопрос, почему?
Это там где я была на кладбищах и знаю как стоит памятник
Я-ваш шанс• 05 августа 2024
Ответ дляКумедний ґудзик
я - разом з Вами) Івано-Франківщина
автор Нічого вдягти • 05 августа 2024
Гугл каже в ногах треба хрест ставити, тоді питання
Чому люди ховать по різному?
Із-за того, що в нас багато католиків?
Леди_в_ночи• 05 августа 2024
Ответ дляНічого вдягти
Чому люди ховать по різному?
Із-за того, що в нас багато католиків?
Ніхто не звертає увагу як опускають гроб
Гуляю босоніж• 05 августа 2024
Днепропетровская область, все усопшие родственники с памятником/крестом в ногах. На кладбище в нашем городе у всех усопших в ногах, есть несколько могил, которые отличаются, но там другой веры люди захоронены
Сметчица• 05 августа 2024
Ответ дляЯ-ваш шанс
Ну ви і не зобов´язані в усьому досконало розбиратися
Сметчица• 05 августа 2024
Ответ дляНічого вдягти
Я прошу вибачення, а як ви знаєте, в якому положенні труна під землею? Я не цілком вірю, що хтось так робить, хтось інак, це не принципово. Просто цікаво, як зовнішньо можна здогадатися?
Сметчица• 05 августа 2024
Ответ дляНічого вдягти
Чому люди ховать по різному?
Із-за того, що в нас багато католиків?
Просто тому що це абсолютно непринципове питання. Суд Божий згідно християнства буде враховувати лише стан душі усопшого.
Я шалунья• 05 августа 2024
Київські кладовища - пам´ятники в головах.
За дуже рідкими, поодинокими виключеннями, що виглядають досить дивно.
из желе я• 05 августа 2024
Ответ дляЯ шалунья
Так, я теж думала, що в головах. І на кладовищі так виглядає...
Але почитала відповіді ( це вже не перший раз зустрічаю це питання) і задумалась - я не пам´ятаю як труну опускали, де саме була голова покійного. Може таки дійсно в ногах пам´ятник. ?

автор Нічого вдягти • 05 августа 2024
Ответ дляСметчица
В сенсі по труні видно перед і зад
Я конкретно бачу як опускають труну в землю, наприклад тата 2 роки тому
І я чітко знаю де його голова
З дідом також пам´ятаю, бо закривали труну та забивали цвяхи прямо біля ями і опускали
Я Вас не боюся• 05 августа 2024
Ответ дляДюагональ
В вашому селі окрема релігія?
Нехай буде окрема)
Сметчица• 05 августа 2024
Ответ дляНічого вдягти
В сенсі по труні видно перед і зад
І я чітко знаю де його голова
Ясно, ви просто написали, що бачили могили, я не зрозуміла, що ви і були присутні при похованні