Всюди влазю• 06 августа 2024

Логопед/Психолог - на кого вчитися?

Яку освіту обрали б ви, щоб потім працювати за фахом, а не просто мати диплом? І чому?
Результат:
вже голосів: 22
15 (68.18%) Логопед
5 (22.73%) Тиц
2 (9.09%) Психолог
ХикориДикори• 06 августа 2024
Есть направление дефектологии
Заикальница• 06 августа 2024
Психолог - не лікар
ХаДиДиШь• 06 августа 2024
Закончила второе образование психолог. Очень дорогой и сложный вход в профессию. Если готовы очень много сами учиться и платить за обучение, кроме университета, плюс своя терапия и супервизии, то можете пробовать. За логопедию не знаю, поэтому не могу рассказать.
Vlad-ff4a• 06 августа 2024
Зависит от типа мышления, если у вас есть СДВГ, то на психолога (маловероятно), на психолога нужно иметь прокаченную логику и анализ людей, а у СДВГ в базовую коробку всё встроенно. Тут сугубо от человека всё зависит, так как неизвестно, кто вы, сложно дать однозначный ответ.
Твердая валюта• 06 августа 2024
А нащо вам мій вибір?)
Це ж ваше життя, ваші бажання
Для практики психолога одного державного диплому не достатньо. Ви готові вкладати гроші в навчання, свою терапію, супервізію?
автор Всюди влазю • 06 августа 2024
Ответ дляЗаикальница
Психолог - не лікар
А до чого тут про лікаря? Логопед - це напрямок спеціальної або дошкільної освіти. До речі, на логопеда вчать у педагогічних вузах, а на психолога можна у медичний вуз поступити.
автор Всюди влазю • 06 августа 2024
Ответ дляТвердая валюта
А нащо вам мій вибір?)
Це ж ваше життя, ваші бажання
Щоб гарно працювати у будь-якої сфері, треба постійно вчитися і вкладати в це гроши. Логопеду також потрібні і курси підвищення кваліфікації, і супервізії, і багато дидатичного матеріалу.
Ласкове телятко• 06 августа 2024
Ответ дляЗаикальница
Психолог - не лікар
Логопед тоже не лікар
автор Всюди влазю • 06 августа 2024
Ответ дляХаДиДиШь
Ви зараз працюєте за фахом? Вам подобається?
Твердая валюта• 06 августа 2024
Ответ дляВсюди влазю
І так, і ні
Якщо казати про психотерапію, то галузь набагато ширша і глибша ніж логопедія
Я така бойова• 06 августа 2024
Психологов сейчас шо собак на стройке развелось. Я за логопеда. К хорошему логопеду очередь стоит.
ХаДиДиШь• 06 августа 2024
Ответ дляВсюди влазю
Да. Начинаю практику. Пока есть несколько клиентов. Нравится, но очень сложно. Пока еще не зарабатываю - трачу на обучение и всё, что написала выше.
ХаДиДиШь• 06 августа 2024
Ответ дляЯ така бойова
Да, но на самом деле всех много. Даже мастеров маникюра. Если человек любит то, чем занимается, то к любому специалисту стоит очередь. Поэтому тут больше из внутреннего своего выбирать.
Я така бойова• 06 августа 2024
Ответ дляХаДиДиШь
Без маникюра можно обойтись. На психологов в нашем обществе не особо принято тратиться. А вот к логопеду хочешь не хочешь поведешь ребёнка, потому что из за проблем речи и проблемы в правописании. Да и в целом, мало кто будет спокойно смотреть, что ребенок плохо говорит и его дразнят.
Альфред Шнитке• 06 августа 2024
Логопед. На хліб з маслом заробите, якщо любите дітей і можете з ними знаходити спільну мову. До моєї подруги стоїть черга. 500 грн за 30 хв.
празники не помню• 06 августа 2024
Моя думка - якщо клепка є, йти на технічні спеціальності. Я вивчилась на соцроботі (факультет психології), трохи перекваліфікувалась і 5 років працювала педагогом-дефектологом. Віддача була шалена, я від роботи кайфувала. Але за 5 років вигоріла так, що пішла з професії і не обертаюсь.
Дуже складно підвищувати кваліфікацію, дорого і просто мало класних спеціалістів, ще 7-10 років тому все було завʼязано на рашці. Яка зараз ситуація не знаю, я вже 5 років в іншій сфері. Організувати собі комфортні умови роботи теж складно. Я їздила по місту, і хоча була молода і сильна, здоровʼя підірвалось сильно. Я ще й постійно заражалась від дітей всякими вірусами, і як наслідок не могла працювати. Памʼятаю, був якийсь грудень, коли у мене було 6 робочих днів за місяць, відповідно і зарплати майже не було.
Мене батьки і всі навколо намагались переконати, що ця професія - це погана ідея, але я вірила в покликання і що хороший спеціаліст завжди буде добре почуватись, але в результаті мені виявилось легше повністю змінити фах і побудувати іншу карʼєру (в якій по суті мені не так цікаво, але я тут маю стабільність, комфорт і дохід, недоступні для 90% педагогів).
Так що добре подумайте з холодною головою, чи воно вам дійсно треба.
Якщо обирати з двох ваших варіантів, то як на мене фінансова стеля у психологів набагато вища.
празники не помню• 06 августа 2024
Ответ дляЯ така бойова
Але і попит на психологів вище, особливо у нас в Україні, і це ще триватиме довго. Моя психотерапевтка за останні 2 роки підняла ціну з 400 грн/ год до 1800 грн/ год, і до неї не пробитись.
Я така бойова• 06 августа 2024
Ответ дляпразники не помню
Психотерапевт, психолог и психиатр это разное.
празники не помню• 06 августа 2024
Ответ дляЯ така бойова
Це суміжні спеціальності. Психотерапевти і психологи базову освіту отримують разом, потім психотерапевти отримують додаткову кваліфікацію. Психіатри це взагалі лікарі. Я закінчила факультет психології, я чудово знаю різницю, але ніхто не вчиться одразу на психотерапевта.
Хомо_сапиенс• 06 августа 2024
Я и психолог и дефектолог, и логопед, и учитель нач. классов...И специалист инклюзивного образования. Если коротко-идите в дефектологию.
IQ 80• 06 августа 2024
Радила би дивитися в сторону логопеда-дефектолога. Хороших спеціалістів мало. А далі йти вже за покликом, можна і психолога і нейропсихолога додавати.
Семенівни сусідка• 07 августа 2024
Ответ дляЯ така бойова
Чтоб стать таким логопедом, к которому прям очередь стоит может уйти не один десяток лет. Про психолога, то же самое можно сказать. Реально крутым специалистом за пару-тройку лет в этих профессиях нереально стать.
Щось не спиться• 07 августа 2024
Как психолог порекомендую логопедом. Я начинала, когда не было ещё так популярно, как сейчас психологи у всех на слуху. Это длительный процесс обучения, не только вуз. Пока вы выучитесь, рынок будет перенасыщен. Он уже становится таким. И с количеством проседает качество(
ЛисаЛилу• 07 августа 2024
Логопед -дефектолог.
почему? Вожу ребенка, 400 грн 45 мин