Мовчу, але хочу• 11 августа 2024

Про людей з алко залежністю. Чи мають рідні їх рятувати?

Чи це їх вибір?
Кумася• 11 августа 2024
Не мають.
Всі дорослі і розуміють, куди лізуть і які зазвичай наслідки у залежностей.

Але я от дуже добра, тому максимум один би шанс дала, запропонувала би варіанти допомоги, якщо ні - тони у тому лайні сам/сама.

Баба Йога• 11 августа 2024
Тільки якщо алкохворий сам має таке бажання.
энциклопУдия• 11 августа 2024
Это болезнь,к тому же диагноз с зависимостью не снимается до конца жизни,даже если и не пьёт.Купировать надо.
Гопница-Советчица• 11 августа 2024
Мама все життя рятує батька.
Мені її шкода.
Але і його шкода.
Я дуже люблю батька, він коли не п´є прекрасний і батько, і дудусь.
Якби мама його не рятувала, то вже давно б не було на світі.
Був лиш один період, коои не пив 10 чудових років.
А потім померла його мати. З тих пір запиває кожні 2-3 роки
Success2013• 11 августа 2024
Автор,а если у вас случится болезнь серьёзная,должны ли родные вас спасать?
So_so• 11 августа 2024
Есть ’спасать’ и есть спасать.
’Спасать’ это созависимость, она не подразумевает реальной помощи, это такие действия, которыми созависимый берет на себя последствия решений зависимого и провоцирует его на продолжение такого поведения.
Спасение же это возможность зависимому сразу же и в полной мере принять последствия его решений и выбор между а и б.
Краля-Галя• 11 августа 2024
Не мають,але рятують
Бавовна• 11 августа 2024
Ответ дляГопница-Советчица
Мама все життя рятує батька.
Мені її шкода.
Але і його шкода.
А вот и плоды такого ’спасения’, ребенок-жертва.
Ирина_Б_• 11 августа 2024
ну сейчас позиция что никто никому ничего не должен, ссылаясь что это выбор каждого. Но нужно смотреть по ситуации, есть кого вытаскивают и от алко и от нарко зависимости и люди живут нормальной жизнью. Знаю девушку которая сидела 20 лет на героине и ее вытащили.

Всім шампаньського• 11 августа 2024
Должны ли - наверное, нет. Но жизнь очень непростая штука. Иногда рядом такой человек для того, чтобы мы помогли, это наша задача. Но помогли, естественно, правильно, а не навязывая своё желание.

Иногда наоборот такая ситуация складывается, чтобы человек мог признать право другого жить свою жизнь и отпустил.
Наверное, надо почувствовать, о чём такая ситуация конкретно в вашей жизни.

Если человек дорог, то я бы предлодила свою помощь, сказала, что помогу насколько это возможно, а если он выбирает продолжать, то имеет право, но нам не по пути.
Ну и плюс бывают ситуации, когда зависимый в тяжёлом состоянии, нуждается в срочной помощи, но сам не в состоянии это организовать. Тогда, думпю, что должен близкий человек помочь.
Но опять же, всегда есть столько нюансов, что не берусь навешивать на кого-то это ’должен’
Бибер-анонимер• 11 августа 2024
Родители все равно будут пытаться
Кумася• 11 августа 2024
Ответ дляSuccess2013
Хвороба, яка виникає зазвичай випадково і спонтанно НЕ є результатом свідомого вибору. А пити все, що горить - це вибір і не більше. Чому рідні мають нести відповідальність за вибір іншої людини проср@ти своє життя?
Мааарковная• 11 августа 2024
Ответ дляSuccess2013
Різниця в тому , що серйозна хвороба приходить сама, а чарку до рота тягне алкоголік самостійно, незважаючи на все і рідні йому всеодно
Гопница-Советчица• 11 августа 2024
Ответ дляБавовна
Жертва безумовної любові
Фея_3уровень• 11 августа 2024
Якщо він просить про допомогубо сам не справляється
Success2013• 11 августа 2024
Ответ дляМааарковная
Это такая же серьезная болезнь.А помогать или нет это уже ваш выбор.
Та прям багіня• 11 августа 2024
Ответ дляБавовна
Точно. Це як коли жінка живе з поганим чоловіком заради дитини. А дитина (особливо донька) виростає і не хоче заміж, бо в її уявленні сім’я це обуза та страждання. А батьки дивуються - вона ж виросла в повній сім’ї.
ingaruta• 11 августа 2024
Сейчас такие препараты,что вылечишь и нарика и алко.
энциклопУдия• 11 августа 2024
Ответ дляingaruta
Зависимости не лечатся,только купируются.Нарики не лечатся совсем,они начинают шастать по сектам и одна зависимость переходит в другую.

ingaruta• 11 августа 2024
Сейчас не ссср.Знаю людей с огромным стажем нарко и алко и стали норма.Лечились у частных психиатров
TANYA 0 0 0 0• 11 августа 2024
Автор ви задали таке питання. Є різні ситуації і випадки. Знаю коли молода дівчина хотіла спасати кавалєра , добре що вчасно все зрозуміла і втекла. Мама спасала батька паралельно сама себе загнала до інсульту. В нас зараз брат періодично випиває, але заставили закохуватись, пока тримається не знаю чи на довго, розуміємо що без допомоги пропаде але на все свої межі, якби не погодився на кодування послали б далеко бо вже дуже довго нерво мотає, але пока взявся за розум
ingaruta• 11 августа 2024
Ответ дляэнциклопУдия
Нет,все прекрасно лечится.И нарики тоже
энциклопУдия• 11 августа 2024
Ответ дляingaruta
Нет,все прекрасно лечится.И нарики тоже
Психиатры думают иначе
TANYA 0 0 0 0• 11 августа 2024
Ответ дляФея_3уровень
Якщо він щось робить щоб виправитись , є такі що просять , падають на коліна , обіцяють що це останній раз а далі знову все по кругу
ingaruta• 11 августа 2024
В голове все,башку лечить и все ок.
ingaruta• 11 августа 2024
Ответ дляэнциклопУдия
Психиатры думают иначе
У меня много примеров положительных по нарко и алко .
энциклопУдия• 11 августа 2024
Ответ дляingaruta
А вы спросите у них,ходят они в секту?Это типа церковь.
База_птеродактилей• 11 августа 2024
Ответ дляБавовна
То, что человеку жаль отца и мать, не говорит о том, что человек жертва
Королева ганделику• 11 августа 2024
Мають рятувати , але хворий має цього хотіти . Колись я з сил вибиваючись рятувала чоловіка, але все марно було . Поки не опинився на дні і якось зміг усвідомити де він . Якби не вибрався , то був би вже мертвий . А так побудував будинок , відкрив приватку клініку, вивчив дітей . І ще куча планів . Каже , що в той період не усвідомлював нічого, мозок казав , що це нормально . Зараз йому дуже стидно , що завдав стільки болю ьатькам, дітям , мені .
Акукарача• 11 августа 2024
Ответ дляБавовна
Ну 10 лет не пил же