Тих українців, які все ж таки обрали технічну спеціальність, часто переманювали в інші країни. ЕП розповідала, як після окупації Криму студентів Харківського авіаційного університету викладачі вербували на роботу в Рибінськ (Ярославська область, РФ), на ’ОДК-Сатурн’. Тепер вони виробляють двигуни для російської бойової авіації.
По-третє, пандемія та віддалене навчання суттєво позначились на якості освіти. Зараз, коли в галузі з’явилось багато нових робочих місць та зросли зарплати, знайти якісного молодого технічного спеціаліста вкрай важко.
Опитані ЕП оборонні компанії оцінюють рівень базової підготовки своїх молодих працівників здебільшого як проблемний. Це стосується як базових технічних знань, так і знання мов.
’Ми маємо думати про виховання нових кадрів для оборонки з трьох причин. Перша – на заводах не вистачає людей на окремих спеціальностях. Друга – треба шукати заміну старшому поколінню інженерів, яке скоро піде на пенсію. Третя – в оборонній промисловості з’являється багато нових технологій, з якими краще впораються молоді люди. Якщо зараз нічого не робити, то через кілька років буде битва за кадри.
В кожному технологічному університеті ми знаходимо студентів, які зацікавлені працювати на оборонку. Тепер важливо їх гуртувати, взаємодіяти з ними та інтегрувати у галузь’, – сказала ЕП заступниця міністра з питань стратегічних галузей промисловості Анна Гвоздяр.