...аяприкольная• 19 сентября 2024

Завещать можно свою часть квартиры?

Собственно вопрос. Если несколько собственников, я мою свою часть квартиры завещать одному из собственников? Оформить дарственную
автор ...аяприкольная • 19 сентября 2024
И вопрос сколько это стоит?

Платья Всем• 19 сентября 2024
можно. Завещание недорого стоит, примерно 1000-1500 грн.
Но завещание можно отменить.
Подарить (договор купли-продажи) будет дороже немного, может 2000 грн.
Можете найти нотариуса в Вашем городе любого с интернета и позвонить спросить.
Потринділиця• 19 сентября 2024
То заповісти чи дарчу??
Але можете і те, і те, якщо маєте документ на право власності.
Ответ дляПотринділиця
То заповісти чи дарчу??
А краще заповіт чи дарчу?
Фея_3уровень• 19 сентября 2024
Ответ дляПлатья Всем
Но завещание можно отменить.
Це якщо виділена частина та. Якщо не виділена, то значно дорожче.
Заповіт - так, найдешевше, його можна міняти хоч сто разів.
Подарувати - це назавжди.
Фея_3уровень• 19 сентября 2024
Ответ для...аяприкольная
А краще заповіт чи дарчу?
А ціль яка?
Ответ дляФея_3уровень
Подарувати - це назавжди.
А що значить виділена частина? Вона може бути не виділена?

Фея_3уровень• 19 сентября 2024
Ответ для...аяприкольная
Так.
Опишіть конкретно що ви хочете і які правовстановчі документи маєте зараз.
Я б такое не носила, но продаю• 19 сентября 2024
Ответ дляПлатья Всем
Но завещание можно отменить.
Так дешево? Это в каком городе такие цены?
Фиона Шрековна• 19 сентября 2024
Заповіт 1500
Договір дарування - від 4 до 6 тисяч
Ответ дляФея_3уровень
Так.
Ніякі, це я на майбутнє.
Просто хочу розуміти, якщо стану власницею частини квартири, інші частини будуть на моїх дітях. То чи зможу потім свою частину комусь із них передати
Фиона Шрековна• 19 сентября 2024
Ответ для...аяприкольная
Ну в реєстрі є чи немає.
Ви як отримали свою частину квартири?
Фея_3уровень• 19 сентября 2024
Ответ для...аяприкольная
Ніякі, це я на майбутнє.
Можете. За цим до нотаріуса.
Фиона Шрековна• 19 сентября 2024
Ответ для...аяприкольная
Ніякі, це я на майбутнє.
А хто наразі власник квартири?
Платья Всем• 19 сентября 2024
Ответ дляЯ б такое не носила, но продаю
Київ було рік тому
Ответ дляФиона Шрековна
Ну в реєстрі є чи немає.
Ви як отримали свою частину квартири?
Ще не отримувала . Потрібно відкрити спадкову справу, маю двох дітей.
Коли отримую, то там буде виділена моя частина?
Ответ дляФиона Шрековна
А хто наразі власник квартири?
Ніхто, власник помер
Фиона Шрековна• 19 сентября 2024
Ответ для...аяприкольная
Від кого спадщина?
Фиона Шрековна• 19 сентября 2024
Ответ для...аяприкольная
Ніхто, власник помер
Ну хто він вам?

Ответ дляФиона Шрековна
Ну хто він вам?
Чоловік
Фиона Шрековна• 19 сентября 2024
Ответ для...аяприкольная
Чоловік
Ви можете, відкриваючи спадкову справу, відмовитися від своєї частини на користь когось із дітей. Тоді не потрібно ні заповіту, ні дарування.
А хто був зареєстрований з ним у квартирі?
Ответ дляФиона Шрековна
Я та один з наших дітей, а це має значення?
спальное место• 19 сентября 2024
Ответ дляФиона Шрековна
Ну в реєстрі є чи немає.
Ви як отримали свою частину квартири?
Потринділиця• 20 сентября 2024
Ответ для...аяприкольная
А краще заповіт чи дарчу?
Ну як можна відповісти, не знаючи всю ситуацію?
Якщо ви напишете заповіт, заплатите зараз відносно невеликі гроші. Ваша частка квартири лишатиметься вашою до смерті. Зможете передумати (склавши новий заповіт). І вже після смерті спадуоємець за заповітом піде до нотаріуса і буде отримувати спадщину, платити мито, податки, послуги нотаріальні. Це не дешево і не швидко, але вас не стосуватиметься.
Але є нюанс з заповітом. Якщо у вас є інші родичі, які мають право на обов´язкову частку у спадку (пенсіонери, інваліди, неповнолітні), то ваш спадкоємець за заповітом може не отримати все, якщо ці родичі претендуватимуть на спадок.

Якщо ж зробите дарчу, ваше майно одразу перейде у власність обдаровуваного, у вас нічого не залишиться. Треба буде одразу готувати чималу суму на цю дію, але не зорієнтую (вище вже писали, здається). Проте ніхто з інших родичів не зможе претендувати на це майно.
Що саме робити - вирішувати вам. Залежить від ваших обставин і стосунків в сім´ї, а також фінансових можливостей
Фиона Шрековна• 20 сентября 2024
Ответ для...аяприкольная
Відповідно до ч. 3 ст. 1268 Цивільного кодексу України (далі — ЦК) спадкоємець, який постійно проживав разом зі спадкодавцем на час відкриття спадщини, вважається таким, що прийняв спадщину, якщо протягом шестимісячного строку він не заявив про відмову від неї (так зване «автоматичне прийняття спадщини»).
спальное место• 20 сентября 2024
Ответ для...аяприкольная
Ні не буде. Виділення в натурі це окремий процес і Ви повинні самі його ініціювати.
Фиона Шрековна• 20 сентября 2024
Ответ дляспальное место
Не юридичними термінами написала, щоб простіше було,то якось переживете? 😂
автор ...аяприкольная • 20 сентября 2024
Ответ дляспальное место
Тобто якщо не виділю свою частину, то не зможу вказати в заповіті/дарчій?
Фиона Шрековна• 20 сентября 2024
Ответ дляспальное место
При чому тут в натурі?
Якщо мова про частки в одній квартирі
спальное место• 20 сентября 2024
Ответ дляФиона Шрековна
Терміни ні до чого. Ви взагалі фігню написали. Виділена частина у Вас, це запис в реєстрі. Ідіть хоч погугліть що це.