Там все розмивчато• 15 октября 2024
Из Германии обратно в Украину. Вы пожалели?
Добрый день, предстоит сложное решение. В Германии уже нет сил находиться, морально сложно и мне и ребенку. Очень хотим в Украину, но пугает что война затянеться на годы и что нас там ждет? У кого был опыт переезда назад, вы не пожалели?
Реанимация• 15 октября 2024
Ответ дляКіма кепка
узнайтe у офтальмолога.
Вам нужнее,заодно к психиатру запишитесь.
А_я_ЛОЖУ!• 15 октября 2024
Кілька днів, як повернулася з молодшим сином з Чехії після 2,5 років. Кайфую від змоги швидко і зрозуміло вирішувати питання, спілкуватися. Є плани, які можу реалізувати тільки в україні. Але у мене є змога залишити старших хлопців там навчатися, а також обирати регіон тут (правда, ми зараз біля Бучі, але плануємо кудись західніше) і навіть надія на власне житло. А також розуміння, куди їхати, якщо стане гірше з війною. Тож зважуйте свої обставини. Мілліони живуть в Україні, сотні тисяч - за кордоном. І тут, і там - можливо.
Реанимация• 15 октября 2024
Ответ дляНе прохожу мимо
Київ
Ну у Киева больше шансов,чем у городков Ха и Д обл.
Кіма кепка• 15 октября 2024
Ответ дляРеанимация
а вы ужe записались? и, да, у нас нe призывают с 18, как у вас в рашe.
Блакитна устриця• 15 октября 2024
Автор, пробуйте знайти інше житло, в місті, повірте це реально. Декілька дівчат на курсах за останні пів року переїхали з села в місто, навіть у інший Крайс. Головне щоб у межах тієї землі де Ви спочатку зареєструвалися
Не прохожу мимо• 15 октября 2024
Ответ дляКонФФетОшка
Аналогично, очень серьезно настроены вернуться в Киев в следующем месяце, мы хоть и не в селе а в центре крупного города, но больше нет сил и здоровья здесь оставаться , ребенок почти в 4 года ни разу не был в саду мест нет и не просите или максимум на пол дня, старший ребенок на антидепрессантах в полной дипрессии. У меня вся голова седая и куча хронических заболеваний запущенных за 2.5 года, тянула лямку с возвращением так как тупо страшно, ракеты взрывы баллистика , я боюсь да до сих пор и за детей и за себя, как почитаешь тг сколько неадекватов на улицах , минирований шахедов и прочей херни- аж спать перестаю но я уже просто выдохлась, мне настолько плохо и тяжело морально что я не вывожу и не знаю где лучше сходить с ума дома в Киеве или здесь в Германии
До весни не протримаєтесь? Хоча я сама не знаю, чи витримаю. Криє, і з кожним днем все сильніше. Ми також в місті, 100 тисяч населення, але ж яке воно все сіре та чуже.
Чижик Пижик• 15 октября 2024
Знакомая семья переехала из Германии в Испании. Почувствовали себя свободнее, дети учат испанский язык.
Не прохожу мимо• 15 октября 2024
Ответ дляРеанимация
Згодна. На щастя мені є куди вертатися, і в мене дитина донька.
Петриківна• 15 октября 2024
Автор, вам правильно советовали - поедьте недельки на 2. И потом сделаете вывод.Я вот в июле поехала на 2 недели сама, без ребенка.Из Польши. Впечатлений набралась. Попала в период, когда света не было 8-10 часов. Это Теремки. Метро на Теремки не ходило, ремонт. Сесть в набитый автобус на Лыбедской в ту сторону , особенно после посадки Мига - можно только в лучшем случае в 6 или 7 по счету. Мобильный интернет работал плохо, во время отключения света - не работал вообще. Есть тревога, нет тревоги, что куда летит - непонятно, живешь как в информ вакууме. Купить свежие продукты и сохранить их в такую жару - квест. Кондиционер не включишь - нет света. Генераторы - отдельная тема, это просто ужас как они шумят. Так как у меня частые мигрени - для меня было сложно. Рядом окружная, темнеет - светофоры не работают, как перейти дорогу при таком потоке фур - квест на выживание. И это вечером темные дворы, темные подьезды, в которые может зайти кто угодно, неработающие домофоны, лифты и так далее. В принципе, и это можно было бы пережить, если бы не ночные атаки и недосыпания. Все как-то приспосабливаются, но так не должно быть. Мне - сложно, поэтому я пока не возвращаюсь.
Не прохожу мимо• 15 октября 2024
Ответ дляЧижик Пижик
Зі мною на курсах вчиться сімейна пара. Переїхали з Іспанії до Німеччини. Вже збираються назад в Іспанію вертатися.
Залатавая• 15 октября 2024
Ответ дляТам все розмивчато
Ребенку не нравиться школа, мне сложно адаптироваться. Мы в глухом селе
Автор, мы вернулись в мае этого года в Украину. Я очень жалею, что вернулась. Но по семейным обстоятельствам пока уехать в Германию не могу
Розумна Губка• 15 октября 2024
В германії вас точно нічого хорошого не чекає+ постарієте ментально
Їдьте на західну, в область, в якесь село - почуватимете себе спокійно й дома))
Вільний митець• 15 октября 2024
Ответ дляТам все розмивчато
Так переїдьте в місто
Залатавая• 15 октября 2024
Ответ дляKhmelnichanka
Я напишу дуже суб´єктивно.
Чисто моя особиста думка і мої відчуття.
Всім, хто почне глузувати в стилі ’то повертайтесь’ - відповім, що рішення про повернення чи неповернення я буду приймати без Порадниці :).
Наразі я трохи адаптувалась, почала бачити переваги, вчуся дихати вільно і вже можу щиро сказати, що відчуваю почуття вдячності Німеччині не лише через моральні засади , але й від серця.
Але.
В перший рік я задихалась.
- Чужа незнайома мова з якою я й дотепер не подружилась) - ти відчуваєш себе неповноцінною в будь-якій установі, навіть з Гугл- перекладачем.
- Купа листів, заяв, документів - ось буквально КУПА.
На них потрібно відповідати, а без знання мови все дуже важко заповнити коректно.
- Відчуття несвободи і тотального контролю (так, це переважно стосується соціальщиків, але я - серед них, тому...).
- Незрозуміла медична система ( НЕ погана, але дуже відмінна віт тієї, для кої ми звикли).
Знаєте, я ніколи не зловживала медичною допомогою в Україні, але вдома мені було набагато спокійніше від самої думки про те, що за необхідності і моїм бажанням - цю медичну допомогу я отримаю через декілька днів, а не місяців ( як в Німеччині).
Уточню, що мова про планову допомогу.
З ургентною - тут дуже ок.
Далі.
- Шкільний обов´язок ( славнозвісний ’ шульпфліхт’).
Це мій особистий біль ))))).
В батьків нема права вибору форми освіти і школи для своєї дитини (ну, майже нема).
Дитина буде вчитись там, куди її направлять.
І крапка.
Перехід на дистанційну форму, індивідуальне навчання, екстерна - майже анріал.
Перевод в іншу школу без вагомих для шульамта причин - з тієї ж серії.
Ну, і ще багато- багатоінших шкільних моментів (гарних теж є багато, та зараз я про недоліки))).
- Дотримання тиші (інколи доведене до фанатизму), скарги на сусідів і інших порушників - як норма і обов´язок порядного громадянина :)
- Інший менталітет ( тут не можу пояснити конкретно - просто відчуття, що ти живеш чуже життя в чужій країні серед чужих людей. Прекрасних, але чужих).
І так, мені дійсно було морально важко, не дивлячись на те, що це країна з гарним соцзабезпеченням і чудовими умовами для українців в цілому.
Мене попустило десь аж через 1,5 роки.
Причому попустило різко і конкретно - я неначе прокинулась - і в ту ж мить почала бачити не лише недоліки, а й переваги.
Не знаю, чи це така довга адаптація, чи просто сильні стресові особисті обставини (сімейні) відкрили очі на те, що якось раніше я не на тому акцентувала увагу....
І зараз я дивуюсь сама собі: як, ну ЯК можна було не помічати очевидних речей,?
Як можна було не бачити всіх плюсів і переваг, яких насправді набагато більше, ніж недоліків?
Але так, я тоді їх не бачила...
І не в повній мірі цінувала те, що маю....
Тому я добре розумію почуття людей, яких Німеччина ’ душить’..., прошу лише не робити поспішних висновків в прийнятті рішень.
І так, я і зараз не ідеалізую Німеччину.
Але все ж наразі я відчуваю себе вільною людиною, а не хом´ячком в клітці, і я насправді щиро вдячна цій країні за захист, безпеку, допомогу.
І це не обставини змінились,( вони залишились майже такими ж, як і були), це змінилось моє ставлення до них.
Якось так.
Але.
В перший рік я задихалась.
Уточню, що мова про планову допомогу.
З ургентною - тут дуже ок.
Далі.
Це мій особистий біль ))))).
І крапка.
Мене попустило десь аж через 1,5 роки.
Але так, я тоді їх не бачила...
Якось так.
Які плюси й переваги ви раптом зрозуміли?
Чижик Пижик• 15 октября 2024
Ответ дляА_я_ЛОЖУ!
А подруга відправила сина до Чехії вчитися, 15 років йому.
JannyMoney• 15 октября 2024
Ответ дляKhmelnichanka
Шкільний обов´язок мене дивує в тому сенсі, що школа тут стоїть над усім :). Я ж вважаю школу лише частиною життя ( важливою, але частиною), і тому мені дивно, що питання стосовно багатьох шкільних нюансів вирішують не батьки, а чужі тьоті і дяді. Зокрема, ти не маєш права поїхати з дитиною у відпустку під час шкільного періоду (це прямо злочин, можуть не пустити на літак), ти повинен йти в ту школу, в яку тебе направлять , а не ту, скажімо, яка знаходиться близько до дому ( і в якій є місця), тобі проблематично перевести дитину до іншого класу, якщо нема взаємопорозуміння з вчителем, і багато іншого. Зазначу, що тут я пишу не лише про власних дітей (одному з них якраз дуже пощастило з вчителями і т.п.), я в цілому про систему. Мені вона не зовсім близька, скажімо так. Мені ближче твердження ’ школа для дитини’ , а не ’дитина для школи’ ( Якщо що, то я теж деякою мірою колишній вчитель)))).
’ Про шуметь’ - я теж ’за’, якщо без перегинів. Але тут прийнято вмикати режим тиші мало не з 19.00. (бо в 20.00 молодші школярі вже сплять), а наші люди не дуже звикли до таких реалій )))). Мова не про бурну поведінку, мова про звук того ж чайника чи води в душі після після 21.00. Тут (принаймні, в нас)- ’картонні’ стіни, все дуже - дуже чутно, навіть звичайна розмова у вечірній час - буде чутна сусідам. А люди встають дуже рано, тому цінують своє право на комфорт. В сусідньому будинку знайомих попросили вночі не зливати унітаз, бо то дуже чутно )))). Причому, попросили не особисто, а офіційно, через управителів будинку )))). Неділя - святий день. Ніяких пилососів і пральних машин. В будні дні з 13.00 до 15.00 - теж максимальна тиша. Я не кажу, що то погано, я пишу, що то незвично і на перших порах дивує ))))). В мене є великий досвід з українською медичною системою. І вже не менший - з німецькою. Особисто для мене нема однозначної відповіді.... Хоча в Німеччині мою дитину неодноразово рятували від смерті, причому мені то нічого не коштувало в фінансовому плані. Тому я безмежно вдячна в будь- якому випадку. Ну, і знову ж таки: в кожного - власний особистий досвід. Тому і висновки можуть бути протилежними.
по поводу режима тишины смотрите хаусорднунг. Если там ничего не стоит, то вы ориентируетесь на закон. А по закону можно до 22 шуметь.
Если стоит, а вы шумите, то с вами будет общаться не полиция, а управдом. И нужно набрать вот прям очень много жалоб от соседей и то не факт, что вас выселят и не вселят обратно если вы обратитесь в суд.
Очень сложно выселить арендатора.
Просьба не смывать ночью - ок, но запрет - нет.
Про школу уже написали. Если бы была возможность не водить, то половина восточных беженцев вообще бы интегрировались, даже следующие поколения.
Многие запреты можно понять.
А несуществующие просто игнорировать)
У нас соседи немцы просто сунули в ящик записку: мы 20 октября празднуем др, будет немного шумно, спасибо за понимание. Даже не спрашивали, а просто проинформировали.
Очень сложно выселить арендатора.
Многие запреты можно понять.
А несуществующие просто игнорировать)
Khmelnichanka• 15 октября 2024
Ответ дляJannyMoney
Очень сложно выселить арендатора.
Многие запреты можно понять.
А несуществующие просто игнорировать)
Очень сложно выселить арендатора.
Многие запреты можно понять.
А несуществующие просто игнорировать)
Мы не шумим, во всяком случае - жалоб пока что не было )))). Просто вот такие моменты держат меня в некотором напряжении )))). Но в целом я согласна: подстраиваться должна я, а не под меня. Так как это именно я в гостях.
Реанимация• 15 октября 2024
Ответ дляКіма кепка
Мне не нужно,это вам необходимо.Это во-первых,во-вто рых ,раша не моя,а ваша.Только там мамки за своих 18-летних не боятся и не думают.А у нас,в Украине,мальчик с 18 себе уже не принадлежит.Захочет выехать-не сможет.И все идёт к тому,что моб.возраст понизят с 25 .
JannyMoney• 15 октября 2024
Ответ дляKhmelnichanka
у меня девочка на курсах была 4 детей. До нее постоянно соседка лезла с критикой, что дети шумят. А потом эта девочка выучила немецкий, и однажды ответила, что мол законы не нарушают, имеют право в дневное время шуметь. Таким же тоном. И всё. Вопрос был закрыт.
Немцы любят жизни поучить по поводу и без)
Я к тому что когда вы знаете свои права, когда можете их озвучить то уже не чувствуешь этих ограничений. Правила одинаковы для всех. Сверх правил никто не имеет права требовать. Оковы зачастую в голове.
Тут девочка писала ’концлагерь’ ’тюрьма’ а я когда вижу как тут дети ходят толстые, худенькие, темненькие, светленькие, разноцветно окрашенные, в каких то лозмотьях, и все довольные, или как маленькие детишки прямо на земле валяются и у мамы крышу не срывает и когда вижу насколько уверенные в себе люди вырастают...ну какая же тюрьма? Мы (ну или я) намного более закомплексованные, чем они. В Украине темнокожему или гею или инвалиду намного намного намного сложнее жить. Там больше ’а что люди скажут’. И вот оно давит.
Полонянка SexShop-а!• 15 октября 2024
Ответ дляРеанимация
Когда людям есть куда вернуться,то это одно.Когда просто уже некуда,то вопрос отпадает сам собой.
Ну то коли обговорюють повернення, мають на думці, що повертатись є куди.
Інакше це вже не повернення, а внутрішня еміграція.
Реанимация• 15 октября 2024
Ответ дляПолонянка SexShop-а!
Не факт.Вернувшиеся в Украину и переехавшие из зоны боевых действий в Ужгород,себя эмигрантами не считают и не называют.Они в этой теме тоже отписывались.
Khmelnichanka• 15 октября 2024
Ответ дляJannyMoney
Согласна с Вами.
Бачу_майбутнє• 15 октября 2024
Ответ для175см55кг19лет (она)
Коли ейфорія від можливості виспатися спокійно минає, то починаються інші проблеми. Вам щось відомо про піраміду Маслоу?
У каждого нормального человека в приоритете - жизнь.
Какая она будет, как ее строить- зависит от тебя самого.
Но если ракета прилетит голову тебе или твоему ребенку - плевать будет на все другие потребности и пирамиды
Не прохожу мимо• 15 октября 2024
Ответ дляJannyMoney
Вообще не вижу счастливых людей, детей. Натянутые улыбки сквозь маски, все как роботы.
Живчик-счастливчик• 15 октября 2024
Ответ дляБачу_майбутнє
Смотря куда возвращаться.
Ну, вообще , морально плохо - это не знать - проснешься ли ты утром или тебе КАБ во двор прилетит. Вот это - не ок.
И зачем создавать себе такие проблемы - я не понимаю.
В Ужгород или в Черновцы можно и вернуться. Но зачем?
зачем из Ужгорода или Черновцов было выезжать?Я бы не выехала никогда оттуда, именно из за войны.