Ніка Найз• 17 октября 2024

Мільйони українців можуть залишитися без води та опалення

Українські водоканали опинилися у дуже складному становищі, і мільйони українців можуть залишитися без води, опалення та каналізації.
автор Ніка Найз • 17 октября 2024
Основними причинами стали війна, регулярні обстріли та економічні труднощі. Через постійне недофінансування та зростання вартості електроенергії і реагентів, комунальні підприємства не можуть забезпечувати свої послуги на належному рівні. Про це йдеться у сюжеті ICTV в ’Єдиних новинах’.

Головна проблема — нестача фінансів. За даними комунальників, водоканали покривають свої витрати лише на 67%. Тарифи залишилися на довоєнному рівні, хоча вартість матеріалів, необхідних для очищення води, стрімко зросла. Наприклад, лише Тернопільський водоканал у 2023 році недоотримав близько 70 мільйонів гривень, а в 2024 році ситуація може погіршитися.

автор Ніка Найз • 17 октября 2024
Додатково до всього, обстріли руйнують інфраструктуру- понад 1000 км водопровідних мереж пошкоджено або зруйновано, як і майже 600 об’єктів водоканалів. Окрім фінансових труднощів, існує проблема нестачі кваліфікованих працівників. Середня зарплата у галузі становить лише близько 12 400 гривень, що робить професію малопривабливою для молодих спеціалістів.
автор Ніка Найз • 17 октября 2024
Для покращення ситуації комунальні підприємства наполягають на підвищенні тарифів до економічно обґрунтованого рівня. Однак, минулі спроби підвищити вартість послуг викликали серйозне невдоволення серед населення. Щоб уникнути соціальних конфліктів, комунальники пропонують розширити програму субсидій для тих, хто не зможе оплатити нові тарифи.
автор Ніка Найз • 17 октября 2024
Важливо розуміти, що водопостачання — це не лише вода для пиття. Від надійної роботи водоканалів залежить опалення, пожежогасіння та каналізація. За даними ЮНІСЕФ, лише 12% водоканалів здатні функціонувати під час тривалих відключень електроенергії.

Загальний збиток галузі оцінюється в 11 мільярдів доларів, і ще майже 8 мільярдів потрібно для модернізації та відновлення інфраструктури. Експерти підкреслюють, що без реформування тарифів та належного фінансування ситуація продовжуватиме погіршуватися.
Танюша• 17 октября 2024
Ответ дляНіка Найз
Коли нам зарплати підвищать до економічно обгрунтованих?
автор Ніка Найз • 17 октября 2024
Ответ дляТанюша
Когда начнете работать как китайцы по 20 часов в сутки.
Nathalie27• 17 октября 2024
Ответ дляНіка Найз
А Ви-то бджілка-трудівниця)
РойЛеля• 17 октября 2024
Хоч в петлю, коли усвідомлюєш реальність
А ще скільки вливань в Україну за 3 роки і куди ці кошти осіли. Щоб ваші діти в злиднях вмерли, царьки
автор Ніка Найз • 17 октября 2024
Ответ дляРойЛеля
Лучше в ВСУ идите.

РойЛеля• 17 октября 2024
Ответ дляНіка Найз
Лучше в ВСУ идите.
Ви ж вже там, да?
А дітей в дитбудинок?
автор Ніка Найз • 17 октября 2024
Ответ дляРойЛеля
Ви ж вже там, да?
А дітей в дитбудинок?
Лучше в ВСУ, чем в петлю!
Taya_Groza• 17 октября 2024
Коли у вас відпустка?
РойЛеля• 17 октября 2024
Ответ дляНіка Найз
Лучше в ВСУ, чем в петлю!
А чи оціните ви і ще надцять такі зусилля?
Millie• 17 октября 2024
У водоканала гроші є на шалені зарплати керівникам, прес-центр, роздутий штат папірцеперекладачів.
Кава з перцем• 17 октября 2024
Ответ дляНіка Найз
Будем учится у вас, смотрю круглосуточно тут трудитесь по методичкам ОПы
Кава з перцем• 17 октября 2024
Ответ дляНіка Найз
Лучше в ВСУ идите.
Одоробало, ви то сами з окопу сутками віщаєте?
Ishoy• 17 октября 2024
Они все никак не могут определиться с причиной, почему все становится дороже и дороже, а качество и доступность все хуже и хуже. Как нет обстрелов, то экономика виновата, как обстрелы - то война виновата. Все виноваты, только не чиновники, которые воровали, воруют и будут воровать несмотря ни на что
Olga_72• 17 октября 2024
Ответ дляНіка Найз

Якщо б вони ремонтували, а не ставили латки на центральному водогоні, то витрати б зменшились. У нас центральний водогон в 100м від будинку. :або 7 разів проривало на одному й тому ж місці. Фонтани, водоспади нас веселили все літо. Як підрахувати затрати на техніку що приганяли, відганяли, на електрику та реагенти, що знадобилась для тиску води що витікла на дорогу, то за ці гроші можна було купити не один новий вентіль, і кусок труби замінити, а не ремонтувати латками трубу. Грошей нема? Зато на труби для водоспада на успенській площі у Філатова знайшлись.
Koskor.com.ua• 17 октября 2024
Ответ дляНіка Найз

до війно 13 грн вода. зараз 38,5. не хай не пиз.... і не ниють

amoa• 17 октября 2024
Ответ дляTaya_Groza
Коли у вас відпустка?
Ніколи. Працює як китайці по 20 годин на добу.
СИРЕЛИ• 17 октября 2024
Ответ дляНіка Найз
Лучше в ВСУ идите.
это вы из окопа столько тем настрочили ?
СИРЕЛИ• 17 октября 2024
ника найз, а когда у вас был последний секс ?
oksana 77• 17 октября 2024
Ответ дляНіка Найз

Не знаю, где там тарифы остались на довоенном уровне. В Борисполе, например, за время войны водоканал уже дважды повышал тариф.
Шеллар• 17 октября 2024
Так, цицьки коханці потрібно замінити, нову яхту прикупити, куму премію - мільйонів 20 вистачить, не буду його балувати; наверх відсоток збільшили. ІТОГО - одягну вишиванку, витру патріотичну сльозу та оголошу про підвищення тарифів.
Короткий витяг з планера очільника водоканалу.
oksana 77• 17 октября 2024
Ответ дляНіка Найз
Какой же бред вы пишете. Какие 20 часов в сутки? Судя по этой писанине, вы перетрудились уже.
Кайдашева дочка• 17 октября 2024
Какое там осталось как до войны?У нас в городе каждые полгода подумают на все на что только можна и нельзя.Вода холодная 85 грн куб.Горячая 150 грн куб.
Moony• 17 октября 2024
Ответ дляНіка Найз
Воровать когда водоканал начнет меньше, тогда и хватать будет, соседа инженера 3 месяца назад на взяточке взяли, а сколько таких,,,руковдство его ох отмазівает,,,, видно хорошо делился
грешница кающаяся• 17 октября 2024
Ответ дляНіка Найз
Лучше в ВСУ, чем в петлю!
сам так и делай,раз такой ’умный’
автор Ніка Найз • 17 октября 2024
Ответ длягрешница кающаяся
сам так и делай,раз такой ’умный’
Я умная! Да!
грешница кающаяся• 17 октября 2024
Ответ дляНіка Найз
Я умная! Да!
ты недочеловек.