Дівчата, треба порада. Така ситуація. Сину 16 років, з агенцією підписали договір на вступ до Словаччини. Зараз навчається в 10 класі і вчить мову. Але з останніми подіями, хвилююся чи зможу потім вивезти сина. Зараз його відправити туди самого не можу, бо не потягну житло. Питання в чому, як в Словаччині з роботою, чи зможу я працювати і винаймати житло, чи достатнь буде однієї зп?
Нет Квартира от 600 в Братиславе, 4.5 минималка почасовая Квартиру в Братиславе почти нереально снять От завода жилье например надо одиденца иметь, а сейчас нереально зарегистрироваться на полицию
в Словаччині діє програма компенсайії вартості житла для тих кто тільки приїхав на перші 120 днів по 150 евро на людину, але знайти власників житла, які здадуть по цій програмі ще той квест краще починати шукати ще перебуваючи в Україні, можливо це буде якась общага роботу знайти на складі, на заводі реально або в готелі прибирати, щось краще залежить від навичок, знання мов і везіння, на житло і скромно на їжу вистачить, але звісно дуже залежить ще від того в якому місті жити і працювати
Дякую за відповідь. Мабуть треба починати з пошуку роботи, а потім вже в залежності в якому місті робота, там шукати житло. Син планує навчатися в Братиславі.
Родственница с мамой снимают однушка. Обе работают на заводе, говорят что одному нереально снять квартиру, только если двое работают. Ну или квартиру искать с кем-то жить на подселении . Страна необоснованно дорогая с низкой зпл
Дякую. На заводі важко працюти, не ділися враженнями Ваші родичі? Поїхати також можу з мамою, але їй 60 років, чи зможе вона працювати на заводі(
А зачем вам сейчас именно в Словакию ехать? Едьте или туда, где есть хоть минимальная помощь в начале или где найдется работа. В смысле - не ограничиваетесь одной страной. Сын все равно будет доучиваться в украинской школе он-лайн. Просто поступать в Словакию он поедет не из Украины, а, скажем, из Польши.
Сначала поехала родственница (ей около 30), договорилась что найдут работу не сложную для мамы, потом забрала маму (ей 58). Дочке не сложно, терпимо, а вот мама еле тянет. Смотря какой завод . К сложностям нужно быть готовым , но через это нужно пройти, ради сына...
Дякую, можливо і син зможе десь підроблятися і вивчати мову. Зараз важко прийняти рішення...лякає, що закриють кордон і для дітей і не встигну вивезти сина.
Вже як їхати, то думали в ту країну де буде вчитися. Щоб мову краще вивчити, також адаптація легше у нього буде, коли ми будемо поряд.
А у вас в Украине есть свое жилье? Может, тут сдать, все копейка какая-то...
Є, але в мене ще тут чоловік і молодша донька. Чоловік працює в критичній інфраструктурі і зп невелика, тому на неї не розраховую. Молодша донька залишиться з татом, поки син не вступить, а там планую повернутися додому.
автор, на заводах або важко або дуже важко і будьте обережні з агентурами, які пропонують роботу, бо можуть і зарплату не виплачувати, і штрафи ... знайдіть групи українців в Словаччині в телеграмі та фейсбуці і почитайте, буде простіше зорієнтуватися
100% про последнее предложение. Но замечаю чуток начинают опускаться с ценами на жилье, наконец доходит, что не миллионеры приехали, и что людям просто нет с чего оплачивать такие же суммы, как по программе
Дякую. Ви зараз у Словаччині? Не підскажете на скільки важко знайти роботу?
Автор, я живу в Братиславі. Квартиру зараз важко зняти. Ціни на маленьку однокімнатну квартиру з одним ліжком стартують від 500е. Але, таку, навряд чи здадуть мамі з дитиною. Тому вам треба, 1+1 (окрема спальня і сумісна кімната з кухнею), такі від 650е. Син в 16 років працювати не може, це тут не дозволено. В мене сину стільки ж. Жив рік в Нідерландах, так там з 15-ти можна працювати В Словаччині - ні. Зарплати, 5 е за годину. Це за 21 робочий день, при 10 годинах праці - 1050 е, але, як правило, більше 1000е не буде. На невибагливе харчування на двох 250е мінімум. Тобто, вашої зарплати вистачить тільки на оренду і харчування. Проїзд від 1,1е в один бік. Медицина за ваш кошт, бо страховка прихистку покриває тільки ’майже мертвий’. Якщо ви плануєте потім повернутися, а сина залишити, врахуйте, що з общагами тут великі проблеми і ще є такий нюанс, що на вихідні і канікули, можуть попросити звільнити кімнати (раніше з цим проблем не було, бо діти їхали в Україну на канікули, а зараз...), тоді прийдеться десь щось знімати подобово, а це 30-50 за добу. Робота на заводі це в 3- и зміни з нічними, дуже важко. І плюс, наші агенції дуже обманюють своїх і словаків цього навчили. Тому можете місяць пропрацювати, а зарплатню не отримати.
Повністю підтримує. Автор, подумайте десять разів перед тим, як їхати. Ваш син не зможе працювати в 16 років. Ми тут два роки, знімаємо кімнату. Нормальну роботу не знайти, навіть, якщо мову вивчив. Працюємо там, де б словаки не працювали. Житло шукати самому. Мене тут тримає тільки школа сина. Йому 15 років, навіть на бригаду (підробіток) не беруть. Я взагалі не знаю, як тут українці виживають. Тільки вдвох працювати. Якщо один, нереально навіть за кімнату заплатити.
Дякую за інформацію. Син буде однозначно їхати навчатися в Словаччину, бо вже договір з агенцією склали. За гуртожиток агенція сказала, що можливо розглянути приватний гуртожиток, там не виселяють. Вартість близько 250 евро.