Щепотка_совести• 17 ноября 2024

Албания или Словакия?

Доход три тысячи долларов на семью.
Двое взрослых и сын подросток.
Работаем удаленно.
Какую страну из этих двух вы бы выбрали?
Elena_Kiev_Solomenskiy• 17 ноября 2024
возьмите иголку на нитке и определите)
Лизочек• 17 ноября 2024
Если для жизни, то Словакия. Если потусоваться годик-другой, то Албания
УраганнаЯ• 17 ноября 2024
Не Албания точно, язык сложный, перспектив подростку 0, он даже друзей не найдет
Love_Love_Love_• 17 ноября 2024
Я б вибирала Словатчину, а саме містечко десь під Братіславою
Garriet• 17 ноября 2024
Словенія більш європеїзована країна, як на мене.
Я дуже люблю Албанію: якісні доступні продукти, низька вартість оренди, бензину, розваг, приємний клімат.
Але Словенія - це країна Євросоюзу, до того ж, не найдорожча.
В Албанії багато оплат проводиться «вчорну», рівень медицини не найкращий.
З вашими «ісходніками» обрала б Словенію
Love_Love_Love_• 17 ноября 2024
Ответ дляGarriet
При чому тут Хорватія?
автор Щепотка_совести • 17 ноября 2024
Ответ дляGarriet
Спасибо! Только я о Словакии.
Яйцеголовая• 17 ноября 2024
Це дуже різні країни, Албанія,значно дешевше, легше легалізуватися. Словаччина дорожче, важче легалізація, відкрити бізнес, але і то ЄС, умови краще, перспективи. Як рік два пересидити, то Албані, як постійне проживання з перспективами, то Словаччина
автор Щепотка_совести • 17 ноября 2024
Ответ дляЯйцеголовая
Спасибо !
Яйцеголовая• 17 ноября 2024
Ответ дляЩепотка_совести
Спасибо !
Ви на яких умовах хочете переїхати? Як біженці/прихисток чи навчання, робота, бізнес?
автор Щепотка_совести • 17 ноября 2024
Ответ дляЯйцеголовая
У нас ФОП в Украине.
Муж в сфере айти.
Я педагог,работаю онлайн.
Garriet• 17 ноября 2024
Ответ дляЩепотка_совести
Спасибо! Только я о Словакии.
😆 і я таки про неї )
Ще раз відредагую назву (завжди плутаю переклади)
Подруга жила кілька років в Братиславі.
Ну, а в Албанії я часто їздила на відпочинок і маю багато знайомих з місцевого населення.
До речі, ви звідки плануєте переїжджати і чи розглядали в які саме міста? Бо після міст-мільйонників України життя обох країнах може здатися занадто спокійним (хоча для когось це великий плюс )
автор Щепотка_совести • 17 ноября 2024
Ответ дляGarriet
😆 і я таки про неї )
Подруга жила кілька років в Братиславі.
Мы из Запорожья.
Вот я спокойствие и ищу.
Поросенка• 17 ноября 2024
Ответ дляGarriet
Але автор обирала Словаччину

Ви коли в Австрію збираєтеся прилітали в Австралію ?
Garriet• 17 ноября 2024
Ответ дляПоросенка
Але автор обирала Словаччину

Зараховано )
Стопясят раз обсуждала• 17 ноября 2024
На своём опыте скажу - выбирайте где ребёнок будет учится. Что б сразу язык и тд. Не известно сколько это будет длится, что бы 2 раза не переезжать . Стрессово это.
Голодаю• 17 ноября 2024
Только не мусульманская Албания
Яйцеголовая• 17 ноября 2024
Ответ дляЩепотка_совести
У нас ФОП в Украине.
Муж в сфере айти.
Я педагог,работаю онлайн.
Як відкрити бізнес чи цифровий кочевники, то легше буде Албанія і Чорногорія, там от все легко, просто, швидко. В ЄС з тим значно складніше, якщо ви не як біженці чи на прихисток поїдете. Я в Чорногорії. Ще до війни виїхали, тут є фірма, умовно 200 евро на місяць, то податки(податків 150 евро на місяць)та послуги бухалтера. В Словаччині якщо не помиляюсь, щоб відкрити фірму треба то чи якісь інвестиції чи від 2х місцевих в ’компанію’ найняти. Або те або те, я трохи з Хорватією плутаю. Можливо тут діачата які там живуть поправлять. + мова. Чорногорська, хорватська і словацька(вона дуже відрізняється від перший двух) але легша за албанську. Як ви онлайн можете працювати і як тимчасовий варіант, то Албанія непоганий варіант, там вже не так як 4 роки тому було. І дуже дуже все дешево, від аренди до продуктів
Поросенка• 17 ноября 2024
Ответ дляGarriet
Про ненайдорожчу Словенію теж було цікаво :)- ціни на житло в Любляні бачили ?
Чи ви про Словаччину в кінці кінців - бо не ясно як там з перекладом :)
Голодаю• 17 ноября 2024
Ответ дляЯйцеголовая
А какие есть визы для цифровых кочевников в Черногории?

И не боитесь кризисов там?
Яйцеголовая• 17 ноября 2024
Ответ дляГолодаю

И не боитесь кризисов там?
Як я знаю немає, тут все змінюєтся не встигне клієнти. Найкращий варіант то зробити превремену бороврчну дозволу(внж) вам треба зареєструвати фірму, ви можете навіть не працювати, але бути на мінімальці(650 евро на місчц заносити, з них 450 вам на карту вертаються, +послуги бухалтера то десь 35-70 ще на місяц), ваш партнер не має право на роботу як і ви, головне мати кошти, об тут прожити..для того треба апостіль всіх документів чи сердеьої освіти(бажано, бо тоді податки меньше, хто вищу реєстрував от вже більше(, перклад з української свідоцтво про шлюб. На кого реєструватися, той платит як мінімум 150 евро на місяц податків, інші по возз´єднання сім´ї їдуть, медіана.обслугоаувпння, школи, садочки безкоштовно. Але продовжувати кожен рік, то десь 100+ евро за двох на рік. Там виписка з податкової про сплату податків, мед огляд власника фірми(то 5 хвилин, сказати все ок), договір на аренду житла. Мито от десь до 100 евро на двох. Спершу йде власник бізнесу, треба виписку з податкової, документи, переклад і на свідоцтво про шюб(то десь 20-30 евро з української)за 10 днів жінка чи чоловік, що по возз´єднання родини, то все 10-20 хвилин займає в МУПі
Garriet• 17 ноября 2024
Ответ дляПоросенка
Про Словаччину (трохи мозок пливе після написання презентації по секвестрації вуглецю 😆)
Я взагалі «Хорватія» спочатку прочитала 😆
Яйцеголовая• 17 ноября 2024
Ответ дляГолодаю

И не боитесь кризисов там?
Про кризу, тут ото постійні конфлікти, Сербія Косово) але у нас немає дітей і є хоч якась легалізація зараз, як кулись переїздати, щоб не як біженець, а по відкриттю фірми чи роботі. Що як що, то десь відкрити і за 6 років вже є дані з податкової і білі, чисті гроші, то вже непогано в даній ситуації. Бо для України мій чоловік ухилянт, хоч до того в Таї майже 2 роки жили і в Україні майже 9 років не були🤷‍♀️
Голодаю• 17 ноября 2024
Ответ дляЯйцеголовая
У нас дети...
Просто смотрю, куда уехать, если временную защиту не продолжат и если мы не потянем рабочее ВНЖ тут...
Нужно искать страны подешевле...
Но пока, конечно, не будем переезжать. Мы и так уже напереезжались за эти три года(
Яйцеголовая• 18 ноября 2024
Ответ дляГолодаю
У нас дети...
Нужно искать страны подешевле...
Ну от тут як відкрити бізнес, то всій родині безкоштовне мед.обслуговуння(воно чесно так собі, але є реально, померти не дадуть, але вме не так як в Україні. Є поюси, що є пр вптна медици6а, що не за всі гроші світу, умовно 35-50 евро прийом, можна все вирішити. Хороша пломба у стоматолога 40-70 евро, хоч серед ночі) , садочки, школи безкоштовно. Клімат важкий, в літку на узбережжі прям дуже спекотно 50+ буває і супер волого, , купа туристив, постійні затори, але жити можна) я в Херцег Нові, до Хорватії , Дубровніку, мені годину на машині, до міжнародного аєропорту Чіліпі 40 хвилин, то не все так погано) в самій Чорногорії трохи совет юніон(югославія)але безпечно і не дорого декілька років пересадити, то супер в даніц ситуації. Тут от супер безпечно, це найголовніший плюс, насильства, насильних злочинів немає, не закрити двері до хати, залишити ключі в машини наніч, забути десь речі і на ранок повернутися, а вони досі там, діти в садочок самі ходять. Єдине в тур.місцях,де багато людей треба за гаманцем в високий сезон дивитися. Так тут нічого не відбувається. Просто нічого. Ми жартуєм з чоловіком, ідеальне місце для пенсіонерів.. ми навіть раз на головну сторінку газети потрапили, на пляжі були і був заголовок, мов туристичний сезон розпочався в травні. В прайм тайм по телебаченню, що якійсь чоловік зранку вигулювпв собаку і вони натрапили на сову і ту сову до притулку завезли..тобто тут максимально нудно і нічого не відбувається. Супер безпечно, але нудно
Рожки-да-ножки• 18 ноября 2024
А Словению не рассматриваете? Мы в этом году там были, в восторге от нее.
Албания это только отдых
Ворона• 18 ноября 2024
Я бы выбрала юг Албании
автор Щепотка_совести • 18 ноября 2024
Ответ дляРожки-да-ножки
Албания это только отдых
Дорогая аренда жилья.
Електрохарчування• 18 ноября 2024
Ответ дляПоросенка
Але автор обирала Словаччину

Главное По прилету в аэропорту Вены купить брелок
Не танцую- но пою• 18 ноября 2024
Ответ дляЯйцеголовая
В Словакии новый закон, что беженцы могут открыть ФОП, действует с июля месяца