Мост_Устал• 24 ноября 2024
Дилема між двома варіантами
Добрий вечір! Я зайшла на цей форум, щоб отримати хоч якусь пораду, тому що зовсім не знаю, що робити. Мені 15 років, цього року я переїхала до Німеччини з мамою. Після закінчення школи я планую вступати до університету в Європі або, якщо вийде, у США, але точно не в Німеччині. Зараз я навчаюся в 9 класі в Україні онлайн, а тут, у Німеччині, я відвідую спеціальний інтеграційний клас для вивчення мови.
Нещодавно я склала тест для вступу до гімназії — це тип дуже престижних шкіл у Німеччині. Після 13 класів гімназії учні здають випускний іспит (Abitur), який відкриває двері до університетів. Проте з нового навчального року мені доведеться навчатися там з 8 класу, тоді як у моїй рідній країні я вже буду у 10 класі. Я не планую закінчувати всі 13 класів гімназії, оскільки це займе занадто багато часу, і мені довелося б навчатися до 21 року.
У мене є вибір: залишитися у менш престижній школі (Mittelschule), яка не така сильна в академічному плані, але де я також зможу піти у 8 клас, або ж піти до гімназії. В обох школах я планую завершити навчання після 10 класу, щоб зосередитися на вступі до університету мрії.
P.S.: Я планую закінчити всі 11 класів у своїй рідній країні та вказати навчання в Німеччині як міжнародний досвід. І ось моє запитання: чи варто мені йти до гімназії, яка потребує більше часу й зусиль, але дає трохи краще навчання, чи обрати звичайну школу, де у мене буде більше часу для підготовки до вступу, але яка виглядає менш престижно під час подання заявки?
Доль Чекомбана• 24 ноября 2024
Вообще не представляю, учиться в украинской и немецкой школе, а поступать в США ? Мама оплатит обучение ?
Кіна не буде• 24 ноября 2024
Ответ дляYana-3f07
Нічого, каже, роби як хочеш, але якщо будеш вчитися в Німеччині до 21 року, я тебе не буду підтримувати.
вот и ответ ...своему сыну -максмально короткий вариант+универ
до 21 года с ним сидеть и т д -не планировала
по возможностям мамы
Бавовнятий Пупс• 24 ноября 2024
Ответ дляКіна не буде
мама что говорит?
Та это мама 100% и пишет.
Кіна не буде• 24 ноября 2024
Ответ дляБавовнятий Пупс
Та это мама 100% и пишет.
ну воя про это,для 15-летней сильно депрессивно-вопросительный возрастной пост
Бавовнятий Пупс• 24 ноября 2024
Ответ дляКіна не буде
Ага, на форуме-бабушатнике, как для 15-летней девочки, очень ей интересно мнение незнакомых возрастных теток. Есть овер дофига комьюнити для подростков, и советчица- последнее место, куда напишет 9-классница.
Яйцеголовая• 24 ноября 2024
Ответ дляYana-3f07
У моєї сім´ї є можливість оплатити навчання.
Ви ж писали, що мама проти? Чому?
заварний look• 24 ноября 2024
Ответ дляYana-3f07
Вона проти того, щоб я навчалася в школі до 21 року, а за університет — тільки за. Але потрібно вирішити, що робити між двома школами
Написать в групі навчання в Німеччині та запитати варіант по вашій землі. Тут можна спитати за навчання в США. Який рівень англійської та німецької?
Бадабум• 24 ноября 2024
Напишіть на Редіть, саб по Німеччини(те що ви тут написали там і пишіть).
Пошукайте по словам ’ Abitur’, назві гімназії та ’Mittelschule’ у кого якій досвід, хто закінчив що, хто тільки планує і які у кого аргументи, які можуть бути можливості
Просто красавица• 24 ноября 2024
За Миттельшуле
Нет смысла в гимназии, если вы не хотите в Германии поступать
заварний look• 24 ноября 2024
Ответ дляYana-3f07
Мій рівень англійської — B2, а німецької — A1-A2
Моя дитина теж в 15 років опинилася в Німеччині, закінчила 10-11 клас в Україні, здала нмт вступила до вузу , навчається дистанційно. На тот момент ми не разлядали німецьку школу, так як не було німецької, але англійська теж В2. Але дитина мала мету працювати в IT і найбільш цікава можливість - це Аусбилдунг в міжнародній компанії. Важливо якій напрямок навчання ви хочете вибрати , відштовхуйтесь від цього.
Ответ длязаварний look
Щось на кшталт: Інженер-оптимізатор або Інженер з математичного моделювання.
Оле Лукойе• 24 ноября 2024
Я думаю, до 21 года это не так долго обучаться. В Швейцарии почти до 30 обучаются, я серьезно говорю. Тут сложная система, в университет сразу нельзя после школы, нужно промежуточные звенья пройти. И поэтому небольшой процент тех, кто вообще идет в ВУЗ. И еще, 11 классов в Украине - какой смысл заканчивать, если поступать все равно не в Украине ?
заварний look• 24 ноября 2024
Ответ дляYana-3f07
Я не знаю хто такий інженер оптимізатор
. Але кажучи з власного досвіду дитини, тут є можливість і без підтримки мами навчатися. Якщо вона каже , що не підтримує вас тут, то чого ви впевнені що підтримує з США? На вашому місці я би розглянула програму Міст від Гьоте інституту Brüke, вчила би немецьку та отримала екстерном атестат в Україні. Гімназія німецька просто як експіріенс до німецької системи освіти.
Ответ дляОле Лукойе
Для мене навчання до 21 року — це занадто довго, всі мої знайомі з України в цьому віці вже закінчують університет. Та й вся сім´я каже, що таке довге навчання в школі — якась дурня. А українська середня освіта буде як основна, а навчання в Німеччині — як міжнародний досвід
Ответ длязаварний look
Я не знаю хто такий інженер оптимізатор
Я не хочу жити в Німеччині і взагалі планую отримувати освіту в іншій країні. А мама проти такого довгого навчання в школі.
я Кукарача• 24 ноября 2024
Ответ дляYana-3f07
а дочка чего хочет?
Ответ длязаварний look
Я не знаю хто такий інженер оптимізатор
До речі, дякую за відповідь
я Кукарача• 24 ноября 2024
Ответ дляYana-3f07
и вы рассчитываете что дочь поступит в США c B2?) Правда?)
Ответ дляя Кукарача
а дочка чего хочет?
Мені потрібно обрати між двома школами в Німеччині. Одна слабша, але в ній я матиму більше часу для підготовки до вступу в університет, хоча вона буде трохи гіршою для розгляду заявки. Інша — сильніша, але в ній я матиму менше часу на підготовку, хоча вона буде трохи престижнішою.
я Кукарача• 24 ноября 2024
Ответ дляYana-3f07
В какой, в США? У семьи есть такая финвозможность? Если есть деньги и серьезный настрой, то можно остаться в мительшуле, но все свободное время вкладывать в английский и подготовку к поступлению. Но. Тут нюанс, при поступлению в те же Штаты придется предъявлять аттестат, а при таком подходе у вас (пофиг кто вы мама или дочь) не будет ни нормального немецкого аттестата, ни украинского.
я Кукарача• 24 ноября 2024
Ответ дляYana-3f07
У мене є ще 3,5 роки в запасі, але між двома школами в Німеччині потрібно обирати вже зараз.
ага. но вы уверены что дочь поступит в желаемый с документом из мительшуле? Мы же предполагаем что это будет не украинский университет. И второй момент. Насколько сама дочь мотивирована? На B2 можно застрять надолго (говорю как человек с B2). То есть нужно по-настоящему впахивать. И я бы еще рассмотрела возможность сдачи SAT, если вы в США собираетесь.