Молчавочка• 02 декабря 2024
УкраїнськІ (ні) слова, які ріжуть вуха.
Які слова використовують ваші знайомі, які ріжуть вухо своєю безграмотністю. Накшталт: «на протязі» замість «протягом»
Впораюсь зі всим• 02 декабря 2024
Не про слова, а про наголос. Як нам вчителька казала: ’Не можна випАдок, бо буде припадок’.
Молчавочка
• 02 декабря 2024
Ответ дляЧупокабра
Чомусь нагадало, як в Інсті бачила рілз, де лів´янка приїхала до Одеси, пішла на Привоз і придовбалась до продавчині на своєму польському діалекті, щоб обіс...ти, наче та не розуміє українську.
Польський діалект до речі також суржик.
Але його менше вживають наче.
КаРаКаТиЦа• 02 декабря 2024
Ответ дляМолода і нерозважлива
Режут слух новомодные етер, членкиня, психологиня. Ошибки не бесят.
Вы что-то имеете против нового правопису?
Чупокабра• 02 декабря 2024
Ответ дляМолчавочка
Мене особисто просто вбиває, коли науковці, депутати, вчителі неправильно говорять.
Які ’науковці’? З купленими науковими роботами? Депутати, взагалі, купа неосвічених довбнів. І вчителі, які прийшли в Педін, через відсутність високих балів ЗНО?
пьЯНА• 02 декабря 2024
Ответ дляПлевалаНаВсе
Говорю по-русски и не парюсь, чего и вам советую.
На работе так не получается. У нас тут такие старосболгарские слова иногда проскакивают.)
КаРаКаТиЦа• 02 декабря 2024
Ответ дляМолчавочка
Че так?
кураГАЛЯ• 02 декабря 2024
Весь суржик бесит и эти новомодные недописки по 2-3 буквы, тре вместо треба и т.д
90x60x90• 02 декабря 2024
Меня никакие не раздражают. Я не раздражаюсь на знакомых и тем более чужих людей. А близкие разговаривают правильно.
Налогообложу• 02 декабря 2024
Ответ дляВпораюсь зі всим
Так
Нет, доброго дня тоже можно говорить. Это приветствие - пожелание.
Оч@ров@Шк@• 02 декабря 2024
Ответ дляМиссис Буркул
’ТИПУ’ , через каждое слово в предложении
Это слово паразит, от которого меня колбасит
Меня тоже 😄
Точу ляси• 02 декабря 2024
Ответ дляВикасикрет
Сутка!!!
Вбила б, от чесно, за ту ’сутку’ замість ’доба’.
І ще ’кавуся’ дратує. Зразу уявляється манірна жіночка з стиснутими гузкою губами, яка п´є ’кавусю’, манірно відтопиривши мізинець.
кавуся у мене навпаки селючка)
ще кумася
Впораюсь зі всим• 02 декабря 2024
Ответ дляНалогообложу
Нас вчили, що це помилка. Тільки якщо не вживається з ’Бажаю вам...’.
КучМала• 02 декабря 2024
Нічого не ріже вуха. Не вистачало мені ще через чийсь лексикон перейматися.
Чупокабра• 02 декабря 2024
Ответ дляМолчавочка
Польський діалект до речі також суржик.
Але його менше вживають наче.
Але багато, хто на заході країни, вважає це канонічною українською.
графиняВишенка• 02 декабря 2024
Ответ дляПлевалаНаВсе
А в рос немає слів -паразитів ?
Манка Я• 02 декабря 2024
Ответ дляМиссис Буркул
и так и так правильно!
Бажаю Доброго дня!
якщо «бажаю», то так
але якщо просто вітання, то тільки з ранком вірно - Доброго ранку, а день та вечір вже ні)
marydgayne• 02 декабря 2024
Недавно услышала слово ’ныкать’. от коллеги. Сразу не могла ее понять)) Я ее принести прошу что то найти, а она мне отвечает - Сейчас пойду поныкаю В русском языке ’ныкать’ означает прятать. А на закарпатском это ’поискать’.
Молода і нерозважлива• 02 декабря 2024
Ответ дляПлевалаНаВсе
Ну такое, жить в Украине и не использовать украинский язык - это не признак большого ума.
НЛОша• 02 декабря 2024
Ответ дляВпораюсь зі всим
Не знаю, учительница в школе постоянно делает замечания и родителям тоже. Правильно: Доброго ранку, Надіє Іванівно! Неправильно: добрий ранок
графиняВишенка• 02 декабря 2024
Ответ дляЧупокабра
Ооо,а я думала коли ж почнуть ?
Молчавочка
• 02 декабря 2024
Ответ дляЧупокабра
Ви знаєте, це реальна проблема
Впораюсь зі всим• 02 декабря 2024
Ответ дляНЛОша
Саме так. Доброго ранку, але добрий день/вечір.
Прикуси Язика• 02 декабря 2024
Ответ дляНЛОша
З ранком якраз правильно, а з днем і вечором вже ні