САМ_ТАКОЙ• 14 декабря 2024

Хто правий, ситуації з продажу нерухомості та рієлтором.

Ситуація не моя,побачила в групі міста.
Людина з-за кордону продавала свою квартиру через рієлтора.
Умова не менше 45 тис.,на руки,початкова ціна 47, комісія рієлтора 500 дол.Що зазначалося в оголошенні яке виставив рієлтор.
На угоді виявилося,людина приїхала на один день,що покупці купили квартиру за 47 тис,45 на руки продавцю,і2 тис взяла рієлтор на завдатку,в якості комісійних.
Цікавить думка.
Хто правий.
Путающаяся• 14 декабря 2024
Продавец получил на руки не меньше 45? Тогда какие вопросы?
Барбітта• 14 декабря 2024
Була письмова угода з рієлтором, де обговорена комісія ?
автор САМ_ТАКОЙ • 14 декабря 2024
Ответ дляПутающаяся
Питань у мене єдине,чи нормальна практика,коли рієлтор сам собі комісію назначає.
Вперше таке бачу, раніше продавала три квартири,я знала про комісію зараньше.
Електрохарчування• 14 декабря 2024
Ответ дляСАМ_ТАКОЙ
так 5 процентов же берут - ну если смогла продать за 47 а не 45500- то молодец заработала
автор САМ_ТАКОЙ • 14 декабря 2024
Ответ дляБарбітта
Є переписка,де рієлтор каже що її комісія 500 дол.
За угоду без поняття.
Однозначно• 14 декабря 2024
Ответ дляПутающаяся
’комісія рієлтора 500 дол.’, а взяла 2000.
Рієлтор не права.
Якщо рієлтор продала за 47, то мала віддати 46,500 продавцю квартири.
Однозначно• 14 декабря 2024
Ответ дляЕлектрохарчування
Це якби домовилися за 5 відсотків, то так. А якщо домовилися, що комісія 500 дол незалежно від ціни - тоді рієлтор порушила умови договору.
Рву и мечу• 14 декабря 2024
Ми продавали квартиру, і щось не було покупців, трохи зменшили ціну, ріелтор телефонує і пропонує що продасть за більшу ціну, але візьме собі більшу комісію, погодились
А я женатая• 14 декабря 2024
Ріелтори за 500 дол не працюють
Путающаяся• 14 декабря 2024
Ответ дляСАМ_ТАКОЙ
Понимаете, то, что было раньше и сейчас, это разные вещи. Продавец за границей, он озвучил свои условия. Риэлтор, де факто, соблюдал эти условия. Всё остальное уже лирика. Мог бы и за 50 продать и взять разницу себе.
Однозначно• 14 декабря 2024
Ответ дляА я женатая
Ріелтори за 500 дол не працюють
Тоді навіщо було брехати продавцю, що працює за 500?
автор САМ_ТАКОЙ • 14 декабря 2024
Ответ дляЕлектрохарчування
Повідомити продавця не потрібно хіба?
Що комісія буде більше?
У мене тричі комісія була 3%
А я женатая• 14 декабря 2024
Ответ дляОднозначно
Бо рієлтор це професія брехунів і дармоїдів, тільки дивляться кого намахати
Можу брикнути• 14 декабря 2024
Якщо є договорір. То рієлтор не права
автор САМ_ТАКОЙ • 14 декабря 2024
Ответ дляОднозначно
От мені також цікаво.
Чому одразу не сказати.
Путающаяся• 14 декабря 2024
Ответ дляОднозначно
Рієлтор не права.
Продавец квартиры мог приехать в Украину и продавать лично, без прокладок в виде риэлтора и взять всё себе.
P.S. Риэлторов не люблю.
Електрохарчування• 14 декабря 2024
Ответ дляСАМ_ТАКОЙ
Повідомити продавця не потрібно хіба?
Що комісія буде більше?
У мене тричі комісія була 3%
нужно...но сейчас это такие б..ди - эти риелторши
Путающаяся• 14 декабря 2024
Ответ дляОднозначно
Какого договора? Где он? Где бумажный договор с четко оговоренными суммами и подписями сторон ?
Однозначно• 14 декабря 2024
Ответ дляПутающаяся
P.S. Риэлторов не люблю.
Неважливо.
Якщо не готовий працювати за 500 доларів комісії, а хочеш 3% чи 5%, то треба озвучувати свої умови наперед. А якщо домовилися про 500 дол фіксовано, то отже, треба виконувати умови договору.
Інакше це шахрайство.
Електрохарчування• 14 декабря 2024
Ответ дляПутающаяся
P.S. Риэлторов не люблю.
у меня стоит мое объявление о продаже где только можно - звонят только эти б..ди и еще чтобы я уступила т.к у переселенцев нет денег а свои 5-6 процентов не хотят уступать! не понимаю почему сейчас люди сами не могут мне позвонить...п.с 10 лет назад сама продавала и покупала
Однозначно• 14 декабря 2024
Ответ дляПутающаяся
З точки зору цивільного права, усний договір теж має силу.
Інша справа, що існування усного договору довести практично нереально.
Біток чи ефір?• 14 декабря 2024
На этой сумме 500 — какая-то смешная комиссия, с учётом, что хозяева одним днем продавали и сами вообще не занимались продажей.

Мы с риелтером обсуждали только сумму, которую я получу. Сколько она сможет на ней накрутить себе заработок - не моя забота. Мне было важно, чтоб продалось достаточно быстро, без проблем и не ниже определённой суммы. Я из страны не уезжала, но живу теперь в другом городе. Все показы, коммуникация с покупателями - все было на риелтере. Я тоже приезжала на 1 день на оформление. И удивилась бы, если бы она эту работу всего в 500 долларов оценила. Правда, я продавала в прифронтовом, и продала за 2 месяца с минимальными потерями от цены до 2022.
дама_из_декрета• 14 декабря 2024
Ответ дляСАМ_ТАКОЙ
почему нет. вы говорите сколько хотите получить за квартиру, если она продает дороже-разница ее комиссия.
Обстановщица• 14 декабря 2024
Ответ дляСАМ_ТАКОЙ
Да, нормально. Продавец получил ту сумму, которую хотел, риелтор продала дороже и разницу взяла себе 🤷🏻‍♀️
дама_из_декрета• 14 декабря 2024
Ответ дляОднозначно
Рієлтор не права.
продавец согласилась продать на 45
Однозначно• 14 декабря 2024
Ответ дляБіток чи ефір?

У вас інша ситуація: ви з рієлтором обговорили всі умови наперед, і Ви на ці умови погодилися теж наперед, Вас все влаштовувало.
А не так, що рієлтор Вам пообіцяла зробити все за 500 доларів фіксовано, а потім обманула і взяла більше.
Обстановщица• 14 декабря 2024
Ответ дляОднозначно
Это если бы он не смог продать дороже и продавец согласился чуть уменьшить цену, то риелтор взял бы себе 500$
Однозначно• 14 декабря 2024
Ответ длядама_из_декрета
продавец согласилась продать на 45
Читайте уважніше: ’не менше 45 тис.,на руки,комісія рієлтора 500 дол’.
Твоя космішна• 14 декабря 2024
Ріелтор права. Такий тип угоди між власником та ріелтором називається ’все що зверху, те твоє’. Власник отримав свій фікспрайс, а ріелтор все, що ’наварив’ зверху.
Танцепесенная• 14 декабря 2024
Звичайно це чесно. Автор, вас жабка давить? Якщо ціна продажу була зафіксована, а швидше за все був укладений ексклюзивний договір, то продавець отримав на руки суму, яка була обумовлена в договорі, а за скільки там ріелтор домовився, то це вже по суті нікого цікавити не має. Чому вас так турбує заробіток ріелтера? Вона дотрималася свого договору з продавцем, а з покупцем також домовилася.
Продавець приїжджала на один день, ви уявляєте скільки роботи ріелтеру? Водити людей в чужу квартиру, де нікого немає,дивитися щоб ніхто нічого при цьому не потягнув, відповідальність врешті-решт за чужу квартиру. Для вас справді 500 дол це такі великі гроші?