Зубожиння• 15 декабря 2024

Щодо вступу до Словаччини..

Дівчата, добрий вечір. Підкажіть, будь ласка, із досвіду тих, хто вступав чи буде в цьому році вступати. Краще брати послуги агенства із повним пакетом чи можна самостійно все підготовати. Так багато цих посередників, вже голова обертом. Дякую.
Сама не знаю• 15 декабря 2024
Ответ дляПомидорина
Реально.син другий рік вчиться в школі.після 9 Кл .в країні сам. Вступило минулого року 7 українців в наш клас. Цього року 13
А яку спеціальність обрав і де саме вчиться? Ви теж через якесь агентство відправляли?
автор Зубожиння • 15 декабря 2024
Щодо рівня мови я так і не зрозуміла, треба уточнювати. Хтось пише В1, хтось В2. Поки шукаємо технічний в Кошице. Але з мовою засада...
Тепличная• 15 декабря 2024
Ответ дляЗубожиння
А на какую специальность собирается поступать и где потом работать после обучения на словацком ?
автор Зубожиння • 16 декабря 2024
Ответ дляТепличная
Software. Він добре знає англ, але я оплату за кордоном не потягну, трму і розгядаємо Словаччину. Зараз ми в Ірландії, тут взагалі не ясно нічого на данний момент.
Тепличная• 16 декабря 2024
Ответ дляЗубожиння
То есть вы Словакию исключительно из за дешевизны рассматриваете ?
Помидорина• 16 декабря 2024
Ответ дляСама не знаю
В школі. Без спеціальності. Просто середня школа з поглибленим вивченням програмування. Так, через агенство. Його часто сварять, в нас теж були нюанси. В фб постійно реклама випадає
автор Зубожиння • 16 декабря 2024
Ответ дляТепличная
Не тільки. Ну, давайте реально. Я сама працюю за кордоном, виплат не отримую. І прекрасно бачу скільки євро потрібно на норм життя. Плюс непередб ситуації по медич обслуговуванню і т.д. Ну і близкість до України, оскільки я планую повертатись додому. Є гранти, є якісь варіанти, але має бути запасний план. Україну не розгядаємо, бо я пройшла всі кола мороки з укр дипломом, незважаючи на кваліфікацію. Потрібно отрим диплом європ зразка.
Тепличная• 16 декабря 2024
Ответ дляЗубожиння
Ну так я это и имела ввиду- недорогой вариант « Европейского диплома»
Нужно только реально смотреть на возможности последующего трудоустройства
Ms. Сама прямота• 16 декабря 2024
Ответ дляЗубожиння
Так а как он собирается учиться , если с мовой « засада»
Вопрос ведь не в том, чтобы поступить
А в том, чтобы учиться, успешно сдавать экзамены, потом практику в местных фирмах проходить
Насколько знаю, в Словакии процесс « поступления» за деньги налажен неплохо , но многие вылетают потом , не справившись с самим обучением
Ёшки_Матрёшки• 16 декабря 2024
Ответ дляСкрипяСердцем
Спасибо, если знаете, подскажите, где лучше в Словакии или Чехии учиться? Отзывы если есть.
А яку мову знає дитина чи готова вивчити ?
В Словаччині навчання словацькою безкоштовно, в Чехії відповідно чеською безкоштовно. В Чехії дорожче буде, в Словаччині дешевше. Ну і краще це таке поняття, для кожного своє.
Ёшки_Матрёшки• 16 декабря 2024
Ответ дляspart-5037
Т.к. много детей приехало по обмену и поэтому обучение на английском. Подразумевается, что его все знают ) но диплом будет, что обучение было на словацком. Т.к. если бы по документам обучение было бы на английском, то оно было бы платным.
А на словацком обучение бесплатное.
Оце пощастило, а що за спеціальність і ВНЗ ? Навіть не думала, що таке можливо, для багатьох наших дітей цікавий варіант.
Ёшки_Матрёшки• 16 декабря 2024
Ответ дляЗубожиння
То почніть вчити зараз і до вересня буде вже якась база, якраз в технічному в Кошице не потрібен був минулі роки мовний сертифікат, зарахування до 30/03, деякі факультети до 30/04 потрібно продати документи.
Ёшки_Матрёшки• 16 декабря 2024
Ответ дляЗубожиння
А хіба Ірландії тим, хто на ’прихистку’ не дають знижки на навчання ? Можливо ВАм краще ретельно вивчити моєливості в Ірландії, це значно перспективніші, ніж Словаччина.
автор Зубожиння • 16 декабря 2024
Ответ дляЁшки_Матрёшки
Безумно, проте на данний момент ситуація абсолютно незрозуміла. Так, в минулому році було безкоштовне. Приблизна вартість тут 8-10 євро плюс ціни на гуртожиток і т.д. інші. Це більше як запасний варіант напевно.
Ёшки_Матрёшки• 16 декабря 2024
Ответ дляЗубожиння
Для орієнтиру у сусідки син в Кошице бюджет прям дуже на мінімалках, без медичного страхування від 350-375 євро в місяць, навчання словацькою.
Але ж в Ірландії і заробити можна значно інші суми. Донька директора в Ірландії від початку війни, вона саме не вступила влітку 2021 у ВНЗ в Україні, в Ірландії спочатку пішла працювати казав, що заробляла десь 2000 євро, потім більше, в 2024 вступила вже десь, хоча з/п була близько 3000 євро, живе в Дубліні.
автор Зубожиння • 16 декабря 2024
Ответ дляЁшки_Матрёшки
В 2024 безкоштовно для українців було.
Ёшки_Матрёшки• 16 декабря 2024
Ответ дляЗубожиння
В 2024 безкоштовно для українців було.
Безкоштовно то Ви про Ірландію, то можливо й на 2025 ці умови збережуться.
автор Зубожиння • 16 декабря 2024
Ответ дляЁшки_Матрёшки
Можливо- ключове слово. Якщо відверто, то не думаю, втомилися вони вже від нас і це логічно. Моя колега по роботі взагалі зі мною майже перестала спілкуватись, бо її дитина мусить працювати додатково, щоб оплатити навчання, а нашим так все дісталось. Її син вступав позаминулого, мій- наступного. Печалька, її теж розумію.
Ёшки_Матрёшки• 16 декабря 2024
Ответ дляЗубожиння
А вам не печально, що приходиться поневірятися по світу, ваша колега хотіла б такого ’кращого життя’. У нас все було добре, а тепер у багатьох ні дому ні близьких, дітей змущені були з дому ’витурити в світ широкий’, наші діти мали за рік вивчити всі мови Європи, інтегруватися, а тепер ще й винні всім. Хай би спробували бомжами по світу піти, коли вирвали з корінням і не знаєш де і коли буде той ’твій дім’. Обідчіві які, ви ж теж не сидите на подачках, а працюєте і податки в їхній бюджет платите.
У мене теж син студент і нажаль не в Україні, пів моєї зарплати щомісяця йде в казну чужої держави, на розвиток їхньої економіки, не нашої. А таких як я тисячі.