Бойцовская• 16 декабря 2024
Питання до тих хто святкує Різдво 25 грудня. Але не про релігію чи політику ;)
Пост-роздум
У моєму дитинстві подарунки приносив Дід Мороз 1 січня і все. Про Святого Миколая я не знала, доки у мене не з´явились свої діти.
Моя старша донька, якій зараз 11 років, вже отримувала подарунки від Миколая 19 грудня і 1 січня від Діда Мороза. Вона, насправді, вже все розуміє про природу тих подарунків;) Меншій донці 3 роки. Вона не розуміє, а просто радіє новим іграшкам і смаколикам :)
Відносно нещодавно ми дізнались "багато цікавого" про походження Діда Мороза, Святого Миколая, Санта Клауса та інших, і традиції інших країн. Не те щоб ми не знали чи не могли дізнатись про це раніше, але просто не замислювались.
Виходить, що в багатьох країнах діти отримують подарунки на Різдво або Миколая, але на Новий рік майже ніде немає такої традиції. З того що я знаю, наприклад в Польщі, Миколай приносить подарунки дітям під подушку 5-6 грудня, а на Різдво люди дарують подарунки один одному; в США Санта Клаус кладе подарунки під ялинку на Різдво, а на Новий рік теж відбувається обмін подарунками між людьми.
Тобто в більшості країн на Новий рік ніяка міфічна істота подарунки не приносить.
І ось тут я замислилась: яких тепер традицій буде правильніше дотримуватись нам, як пояснювати дітям "магію" цих свят і їх символів?
Звичайно, можна залишити як є: 6 грудня подарунки від Миколая під подушку, 1 січня - від Діда Мороза (якщо забути про його демонічне походження) під ялинку. Можна ще на Різдво від себе ;) Думаю, діти будуть не проти :) Але ж, відверто кажучи, не усі зможуть це "потягнути" фінансово, особливо на кількох дітей.
Отже, питання: яких традицій дотримуєтесь Ви у своїй родині, і яких хотіли б, чи плануєте, дотримуватись надалі?
П.с: Дякую усім хто дочитав і, особливо, тим хто поділиться своєю думкою!
Веселих свят і мирного неба!
Квітка Миру• 16 декабря 2024
Ответ дляБелочкой зови
А до чого тут це? На порадниці різні люди зустрічаються, і Різдво багато хто не вважав за свято. У нас його взагалі ніяк не святкували, традиції було втрачено, завдяки школам хоч стали нагадувати дітям про щедрівки-колядки, поступово потім і дорослі підтягнулися.
К тому что срачи обычно создают те кому в принципе без разницы когда то ’рождество’.
Которые и 7ого его никогда не праздновали.
Амелі на мілені• 16 декабря 2024
ми нічого не міняли в родині, на миколая - чисто символічно, на новий рік- основні подарунки.
Бойцовская
• 16 декабря 2024
Ответ дляСиамская сороконожка
Дописати вже не можу, тому окремим постом) Є ще проблема в тому, що свято Миколая зараз дуже далеко від Нового року, а хочеться щось в руки отримати і на НР))) Ми ментально привикли отримувати подарунки на Новий рік, на Різдво їх ніколи не дарували. На Св. Миколая клали під подушку солодощі, не подарунки.
Дякую за відповідь! Згодна з Вами - ми звикли що на НР мають бути подарунки, а на Різдво - ні. І мені особисто, ніби і хочеть зробити навпаки, як в багатох інших країнах. Але як пояснити дітям?
Ждушечка• 16 декабря 2024
Ответ дляФуліганка
На Николая всегда были сладости в нашей семье, не подарки. Детьми выставляли обувь возле кровати. Просыпались, а там конфеты. Мне, если что, почти 50. Донецкая область.
Я с ЦУ, мы (семья и окружение) о Николае слыхом не слыхали до 2000-х
Квітка Миру• 16 декабря 2024
Ответ дляЗновЗдоров
Ну по суті це не так важливо, тому що мова про святкування, а святкують 6го. 7го вже відпочивають. Тому так і писала. Я не можу себе заставити сприймати 24-25 як свято. Я розумію, але відчуття немає не дивлячись на подарунки і святкування
Нет, рождество празднуют именно 7ого - идут на рождественскую службу, потом застолье уже с мясными блюдами
6ого ещё постные блюда.
’Отдыхают’ 7ого те которым в принципе наплевать на рождество и которые 6ого сидели и бухали с ’кумами’ и
6ого ещё постные блюда.
Квітка Миру• 16 декабря 2024
Ответ дляАкукарача
В нас просто святкують і святвечір, і Різдво, тому для мене є різниця. Мабуть, і правда від сім´ї залежить
Кнопкотиць• 16 декабря 2024
Ответ дляГарні диньки
Дарили на Николая, будем еще на Рождество и нг.
Просто на один из праздников покрупнее, на остальные помельче.
Если честно то немного раздражает, поменять поменяли, а истории кто что приносит придумывай сам. Я пыталась докопаться до истины, но у нас походу все приносит теперь Николай, потому что и дед мороз у нас это и есть Николай.
У мене старшому подарунки приносили ельфи або гноми. Я пояснила, що Дід Мороз, Миколай, Санта, Пер Ноель і інші - то назва одного й того ж чарівника різними мовами. Що в кожній країні своя дата святкування і це зроблено для того, щоб він встиг розвезти подарунки. А ще цьому сприяє різниця в часі між країнами.
Показала на флай радарі як сани летять 24-го грудня. Чим старше ставав тим більше було питань, але знаходила відповідь. Дуже допомогла тоді стаття в Фактах на два розвороти - ’наукове’ пояснення як Санта встигає подарунки рознести, як вони в мішок поміщаються і інше.
Бойцовская
• 16 декабря 2024
Ответ дляСиамская сороконожка
Плюс ще те, що, як писали нижче, діти ж діляться один з одним, що кому подарували і буде сумно, якщо нічого:(
Ждушечка• 16 декабря 2024
Кстати, если говорить о традициях и истории, то Николай вроде раздавал бедным детям еду. А не игрушки / технику / деньги / одежду.
Поэтому логичней на Св. Николая детям дарить вкусняшки.
Квітка Миру• 16 декабря 2024
Ответ дляБойцовская
Так и объяснить - мы создаём свои традиции.
Какие подарки начнёте когда дарить - только вам решать.
Будет более большой на рождество, а меньший на нг - так и будет в вашей семье.
И на рождество главное не подарки, а смысл рождества
Акукарача• 16 декабря 2024
Ответ дляЖдушечка
Я теж з центральної, в нас був Миколай завжди. На підвіконня треба було взуття ставити)
Квітка Миру• 16 декабря 2024
Ответ дляЖдушечка
Я из Черкасс.
Мне 46 и я с рождения знала про Миколая - всегда были сладости под подушкой.
Мой муж из того же города - не знал пока со мной не познакомился.
Все зависит от семьи а не от региона.
Слоник-тоник• 16 декабря 2024
Я в Норвегії зараз і тут свої традиції - з 1 грудня починається адвент, можна дарувати дітям дрібні подарунки кожного дня або дозволяти робити якусь шалість або жартувати над дітьми... з 24 на 25 подарунки від Рідвяного Санти кладуться під ялинку, а перед тим Санті на вулицю виноситься каша і печиво, бо інакше він не зайде. І все, на Новий Рік, Миколая(його немає тут) ніхто нічого не дарує
Эт вернячОк• 16 декабря 2024
Ответ дляCopy-Paste
Неготові наші українці створювати ще нічого. Їм як створили кацапи - так і везуть.
Нащо роздмухувати і провокувати на срач?
Нормально обговорити нє?
Хороша ж тема. Звідки ви такі беретеся?
Нормально обговорити нє?
Хороша ж тема. Звідки ви такі беретеся?
Фуліганка• 16 декабря 2024
Ответ дляЖдушечка
Ну у меня мама при советах и паски святила, хотя не особо и набожной была. И во дворе некоторые девочки выносили на улицу паски, украшенные разноцветным сахаром.
Бойцовская
• 16 декабря 2024
Ответ дляПлету интриги
Цього року я вирішила перенести подарунки під ялинку на 25 грудня. Просто немає сил довго їх чекати.
На Миколая у нас лише солодощі.
Новий Рік буде чисто номінально. Планую зустріти, випити келих шампанського і спати. Бо 1 січня на роботу.(
На Миколая у нас лише солодощі.
Дякую за відповідь!Якщо відверто, мені вже теж несила чекати;) Але на НР теж доведеться щось класти, бо ж звикли і чекають.
Ждушечка• 16 декабря 2024
Ответ дляАкукарача
Интересно))
Мы из Кировоградской - Полтавской обл
ЛюбимаЯНЬ• 16 декабря 2024
Ответ дляБілка в колесі
Саме так.
Традиції - це традиції мої й моїй сім´ї, моїх батьків і дідусів, а не за Пунічних війн. Так геть усе можна спаплюжити і згадати, що десь там росіяни були замішані, а, як звісно, вони винні геть в усіх нашіх проблемах.
Так история ж повторяется, к сожалению. Так было уже 100 лет назад: обновленческая церковь Введенского, обновленчество, ВЦУ, Томас, портреты вождей и танцы в храмах. Всё это уже было. После войны всё вернется на круги своя..
Бойцовская
• 16 декабря 2024
Ответ дляПишна молодиця
Не зовсім так. Людина соціальна істота, діти ходять до школи та спілкуються. На приклад у нас в школі (5 клас) на Миколая була незручна ситуація - всі діти розказували хто що отримав під подушку, а одна дівчинка сказала, що їй нічого не подарували. Це дуже сумно і мені ту дитину шкода, особливо враховуючи те, що дитина зі складним характером і її не люблять в класі, з нею ніхто не дружить та й взагалі в неї немає друзів. Уявляю як їй прикро було. Вважаю, що хочаб цукерки або шоколадку, пастилу чи маленьку іграшку можна покласти дитині. Одразу попереджу припущення і скажу що дитина хрещена, тобто це не атеісти чи якісь сектанти
Дякую за відповідь!
Дуже з Вами згодна. Для мене це і є головна перепона. Якщо меншій ще все одно, то для старшої, між друзями і однокласниками, буде прикро не отримати подарунок.
Ждушечка• 16 декабря 2024
Ответ дляКвітка Миру
Я из Черкасс.
Все зависит от семьи а не от региона.
Да. Но получается ни в садике - школах среди детей с кем я контактировала , ни у родителей в рабочих коллективах и среди друзей этого праздника не знали.
Взрослые не обсуждали «что купить», а дети не рассказывали «что кому принёс Николай».
Ждушечка• 16 декабря 2024
Ответ дляФуліганка
Пасху праздновали и святили паски
В своей семье не меняли ничего . 25-го у нас с мужем годовщина свадьбы и кстати 25 лет назад , когда мы женились , никто , абсолютно никто и слова не сказал ,что це ж Рождество было когда то раньше, хотя тогда и бабушка моя была жива .
Про праздник Николая я узнала когда дочь пошла в сад, ей тогда 3 года было , тогда и стала дожить ей сладости под подушку . У нас так и осталось в семье 19 декабря , Новый год и 7-е Рождество , и до сих пор собираемся с кумовьями , у нас крестников много, всегда куча гостей, никто из нашего окружения не менял наши правила и традиции . Кто когда празднует - мне все равно
мимАпроходила• 16 декабря 2024
Дочка подросток. 6 числа положила под подушку денежку, потому что из каждого утюга про Мыколая.
На НГ будет тоже подарок от нас с мужем, т.к. она уже понимают что под елку кладет не Дед Мороз ( если бы была маленькая, то Дед Мороз и далее бы приходил ). Рождественские дни у нас 6-7. Подарки не дарим, просто едем к родителям в гости.
Елку ставим после 25 дек, у нас это обычный день. Не рождество.
Сирожено_пирожено• 16 декабря 2024
З ціми святами, як сказала нещодавно моя 8-річна доня, в неї тепер дитяча травма)). Так голосно ревла і звинувачувала мене, що я її обманювала і т.д і т.п. Я б хотіла, щоб було як у більшості людей - свято Миколая 6 грудня і різдво 25, ну і відповідно подарунку. Але ж звикли до цього діда Мороза..... Ну нічого будемо відвикати.
Квітка Миру• 16 декабря 2024
Ответ дляЖдушечка
Так и я не обсуждала. Хотя получала. .и понятия не имею как было у других.
Для меня было просто само собой разумеется что получу сладости от Миколая под подушку.
Подарки никто не дарил и обсуждать было нечего.
Но мы и подарки на нг никогда не обсуждали.
Бойцовская
• 16 декабря 2024
Ответ дляКнопкотиць
Донці 10
На Миколая отримала подарунок.
А далі я у неї спитала - на яке свято дарувати на НР чи Різдво. Сказала на НР.
Все, питання вирішено.
Вага теж все того ж віку. Просто запитайте.
На Миколая отримала подарунок.
Все, питання вирішено.
Дякую за відповідь!
Дійсно теж про це подумала. Але моя скаже і на Різдво і на НР ;)
Вишня на торті• 16 декабря 2024
Ваше Веселих свят звучит как Веселого срача!
Отгребитесь от людей, можете подарки и в сентябре дарить на еврейский новый год.
Квітка Миру• 16 декабря 2024
Ответ дляБойцовская
Дякую за відповідь!
И пусть. Что вас в этом не устраивает?
мимАпроходила• 16 декабря 2024
Ответ дляКвітка Миру
Я из Черкасс.
Все зависит от семьи а не от региона.
Мне тоже 46, я из Кировоградской области. Про Мыколая узнала лет 15 назад, когда дочка пошла в садик.
Электричка• 16 декабря 2024
Розумію вас автор) ми лишаємо на Миколая солодощі, або невеликі презенти. Причому солодощі дуже обмежено. Тому що з усіх усюд насипає Миколай цукерок(садочок, школа, і тд)). А от що робити з Різдвом і нр ще не розумію. Раніше на Різдво дарували хрещеникам, своїм дітям на нр. А тепер певно поступово будемо вводити традицію подарунків на Різдво. А нр подивимося)