Бойцовская• 16 декабря 2024

Питання до тих хто святкує Різдво 25 грудня. Але не про релігію чи політику ;)

Пост-роздум
У моєму дитинстві подарунки приносив Дід Мороз 1 січня і все. Про Святого Миколая я не знала, доки у мене не з´явились свої діти.
Моя старша донька, якій зараз 11 років, вже отримувала подарунки від Миколая 19 грудня і 1 січня від Діда Мороза. Вона, насправді, вже все розуміє про природу тих подарунків;) Меншій донці 3 роки. Вона не розуміє, а просто радіє новим іграшкам і смаколикам :)
Відносно нещодавно ми дізнались "багато цікавого" про походження Діда Мороза, Святого Миколая, Санта Клауса та інших, і традиції інших країн. Не те щоб ми не знали чи не могли дізнатись про це раніше, але просто не замислювались.
Виходить, що в багатьох країнах діти отримують подарунки на Різдво або Миколая, але на Новий рік майже ніде немає такої традиції. З того що я знаю, наприклад в Польщі, Миколай приносить подарунки дітям під подушку 5-6 грудня, а на Різдво люди дарують подарунки один одному; в США Санта Клаус кладе подарунки під ялинку на Різдво, а на Новий рік теж відбувається обмін подарунками між людьми.
Тобто в більшості країн на Новий рік ніяка міфічна істота подарунки не приносить.
І ось тут я замислилась: яких тепер традицій буде правильніше дотримуватись нам, як пояснювати дітям "магію" цих свят і їх символів?
Звичайно, можна залишити як є: 6 грудня подарунки від Миколая під подушку, 1 січня - від Діда Мороза (якщо забути про його демонічне походження) під ялинку. Можна ще на Різдво від себе ;) Думаю, діти будуть не проти :) Але ж, відверто кажучи, не усі зможуть це "потягнути" фінансово, особливо на кількох дітей.
Отже, питання: яких традицій дотримуєтесь Ви у своїй родині, і яких хотіли б, чи плануєте, дотримуватись надалі?
П.с: Дякую усім хто дочитав і, особливо, тим хто поділиться своєю думкою!
Веселих свят і мирного неба!
Аноним_Русалка• 16 декабря 2024
Я все дитинство щось знаходила під подушкою на Миколая, батьки клали якісь смаколики. Мені 35 буде.
Дітям також на Миколая кладу під подушку. Подарунки на Новий рік. На Різдво тільки якщо маю можливості
Я не тону• 16 декабря 2024
Ответ дляCopy-Paste
У Європі і США ніяких подарунків на новий рік не дарують, а часто його й не святкують. Дітям даруємо на Миколая, всім щось символічне на Різдво. З дитинства подарунки асоціюються з Миколая в мене,
Ну,а мы к чему к США и Европе ?
И дарят там подарки,вы не смотрели фильмы американские, где под ёлкой подарки?
КучМала• 16 декабря 2024
Слава Богу, мой деть вырос до этого психоза с переименованиями, переносами, переосмыслениями и прочей ху...ты.
Николайчик - сладенькое под подушку, Новый год - Дед Мороз, подарок, Рождество, Старый Новый год без подарков, гости приносили сладости. А кто из какой партии и почему йолка не кишками украшена, я маленькому ребенку не собиралась объяснять. Надеюсь он со своими детьми поступит так же.
Я не тону• 16 декабря 2024
Ответ дляПишна молодиця
Не зовсім так. Людина соціальна істота, діти ходять до школи та спілкуються. На приклад у нас в школі (5 клас) на Миколая була незручна ситуація - всі діти розказували хто що отримав під подушку, а одна дівчинка сказала, що їй нічого не подарували. Це дуже сумно і мені ту дитину шкода, особливо враховуючи те, що дитина зі складним характером і її не люблять в класі, з нею ніхто не дружить та й взагалі в неї немає друзів. Уявляю як їй прикро було. Вважаю, що хочаб цукерки або шоколадку, пастилу чи маленьку іграшку можна покласти дитині. Одразу попереджу припущення і скажу що дитина хрещена, тобто це не атеісти чи якісь сектанти
Может родители 19 декабря положат?
Пустощі-веселощі• 16 декабря 2024
Ответ дляЧемодан-Вокзал-Майами
В Україні з цим складно.
В поляка запитайте хто він- гордо відповість, що поляк. А про кацапів то взагалі мови нема. А наші українці толком не можуть визначитися хто вони, які їхні традиції. Ще ЗУ- так. Можна щось говорити і відстежувати.
Тема зараз переросте ж у срач.
А Ви сьогоднішня та не розумієте, чому так з українцями вийшло та виходить?
Copy-Paste• 16 декабря 2024
Ответ дляЯ не тону
Ну,а мы к чему к США и Европе ?
Ну та ж на Різдво, а не на Новий рік.
Добротная• 16 декабря 2024
Ответ дляПустощі-веселощі
А Вы понимаете, что Санта Клаус и Святой Николай- одно и тоже лицо?
Я понимаю, а ребенок старший в свое время спросил, а кто, если не Дед Мороз? Санта? Мы кивнули: Санта))) ему 9, возможно, верит последний год, пусть уже верит в Санту.
А второй маленький ребенок вообще ничего не понимает пока)
Пишна молодиця• 16 декабря 2024
Ответ дляЯ не тону
Может родители 19 декабря положат?
Можливо. Я ту родину знаю, вони наче нормальні. Скоріш за все мама просто не встигла налаштуватись на нові дати
Пустощі-веселощі• 16 декабря 2024
Ответ дляДобротная
Дочке 14, у нас сейчас просто подарочки под елочкой)
Пишна молодиця• 16 декабря 2024
Ответ дляЯ не тону
Ну,а мы к чему к США и Европе ?
Зазвичай у фільмах мова як раз про Різдво 25 грудня
Я не тону• 16 декабря 2024
Ответ дляПишна молодиця
Или не захотели, имеют право
Лукава_Кiшка• 16 декабря 2024
Подарунки лише від Св. Миколая.
А на Різдво діти колядують і заробляють
Я не тону• 16 декабря 2024
Ответ дляЛукава_Кiшка
Подарунки лише від Св. Миколая.
А на Різдво діти колядують і заробляють
А на Новый год дарите?
Лукава_Кiшка• 16 декабря 2024
Ответ дляЯ не тону
Ну,а мы к чему к США и Европе ?
У них під Різдвяною ялинкою. До речі, нерідко можна побачити, що ялинки викидають після Різдва навіть до 1 січня)
Квітка Миру• 16 декабря 2024
Ответ дляПишна молодиця
И обычно эти фильмы американские.
А в Европе не так.
Тут и Санты нет как в американских фильмах.
Пишна молодиця• 16 декабря 2024
Ответ дляЯ не тону
Или не захотели, имеют право
Та ми всі маємо права. Просто іноді треба думати не лише про свої права, а й про те як дитині потім. Важко бути 11-річною білою ґавою в класі
Инста_Богиня• 16 декабря 2024
Дарю на Новый год и на Николая 19го, что у других вообще неинтересно
Лукава_Кiшка• 16 декабря 2024
Ответ дляЯ не тону
А на Новый год дарите?
Ні. Просто святковий стіл, ніяких подарунків на Новий рік.
Я не тону• 16 декабря 2024
Ответ дляЛукава_Кiшка
А у нас на Новый год и Николая всегда подарки,в основном
Лукава_Кiшка• 16 декабря 2024
Ответ дляКвітка Миру
И обычно эти фильмы американские.
А в Европе не так.
Але є аналоги Санти. Пер Ноель, Баббо Натале..
Фиона Шрековна• 16 декабря 2024
Я колись чула думку Фаріон щодо Різдва 7 січня. Це традиція, і не потрібно асоціювати з московитами.
ЗновЗдоров• 16 декабря 2024
Я живу во Франции и в прошлом году наблюдала во французской семье, что все подарки детям 25 декабря. Вся семья собирается, достаёт упаковки из-под ёлки с надписями имен и тот кого назвали открывает и говорит: ’спасибо, Санта’))) Ну потом все догадываются кто кому подарил. Лично я на 6ое и не думала ничего дарить. Не хватало. Конфеты как местные кладу под подушку. Они специально для этого праздника и продаются. На Ноель (Рождество), подарки деньги или что-то существенное. На новый год мелкое. Моим 13 уже и они привыкли на новый год получать подарки. Новые правила в Украине меня не интересуют. Делаю так как хочу. Мало того, для меня Рождество так и осталось 6 января.
Квітка Миру• 16 декабря 2024
Ответ дляЛукава_Кiшка
Да, и они приносят либо на Миколая 6 декабря либо на нг.
На рождество обычно от родителей подарки
Качка в тапцях• 16 декабря 2024
Кожен вирішує самостійно як краще.
Дорослим в нашій родині не прийнято дарувати подарунок.
Дитина отримує подарунок на Миколая (солодощі) і на НГ (основний подарунок)
Зараз дитина вже виросла, то в нас один новорічний подарунок на всі свята.
Квітка Миру• 16 декабря 2024
Ответ дляЗновЗдоров
Вы армянка?
Белочкой зови• 16 декабря 2024
Ответ дляАкукарача
Охохо я не знала такого про шапочку))
Що, серйозно? Я думала, вже всі знають.
ЗновЗдоров• 16 декабря 2024
Ответ дляКвітка Миру
Вы армянка?
С чего бы это?)))
Svitlo_• 16 декабря 2024
Ответ дляБойцовская
Звичайно:) От мене і цікавить який традицій дотримуються різні родини
Подарунки лише на Різдво один одному.
Svitlo_• 16 декабря 2024
Ответ дляБойцовская
Дякую за відповідь! Скажіть будь ласка, на Різдво це буде ніби від кого?
На Різдво від членів родини.
Квітка Миру• 16 декабря 2024
Ответ дляЗновЗдоров
С чего бы это?)))
А почему рождество 6ого?