Бойцовская• 16 декабря 2024

Питання до тих хто святкує Різдво 25 грудня. Але не про релігію чи політику ;)

Пост-роздум
У моєму дитинстві подарунки приносив Дід Мороз 1 січня і все. Про Святого Миколая я не знала, доки у мене не з´явились свої діти.
Моя старша донька, якій зараз 11 років, вже отримувала подарунки від Миколая 19 грудня і 1 січня від Діда Мороза. Вона, насправді, вже все розуміє про природу тих подарунків;) Меншій донці 3 роки. Вона не розуміє, а просто радіє новим іграшкам і смаколикам :)
Відносно нещодавно ми дізнались "багато цікавого" про походження Діда Мороза, Святого Миколая, Санта Клауса та інших, і традиції інших країн. Не те щоб ми не знали чи не могли дізнатись про це раніше, але просто не замислювались.
Виходить, що в багатьох країнах діти отримують подарунки на Різдво або Миколая, але на Новий рік майже ніде немає такої традиції. З того що я знаю, наприклад в Польщі, Миколай приносить подарунки дітям під подушку 5-6 грудня, а на Різдво люди дарують подарунки один одному; в США Санта Клаус кладе подарунки під ялинку на Різдво, а на Новий рік теж відбувається обмін подарунками між людьми.
Тобто в більшості країн на Новий рік ніяка міфічна істота подарунки не приносить.
І ось тут я замислилась: яких тепер традицій буде правильніше дотримуватись нам, як пояснювати дітям "магію" цих свят і їх символів?
Звичайно, можна залишити як є: 6 грудня подарунки від Миколая під подушку, 1 січня - від Діда Мороза (якщо забути про його демонічне походження) під ялинку. Можна ще на Різдво від себе ;) Думаю, діти будуть не проти :) Але ж, відверто кажучи, не усі зможуть це "потягнути" фінансово, особливо на кількох дітей.
Отже, питання: яких традицій дотримуєтесь Ви у своїй родині, і яких хотіли б, чи плануєте, дотримуватись надалі?
П.с: Дякую усім хто дочитав і, особливо, тим хто поділиться своєю думкою!
Веселих свят і мирного неба!
автор Бойцовская • 17 декабря 2024
Ответ дляА що таке?
не может быть решения государства в этом вопросе. Это Рождество Бога, который пришел спасти людей и дать Новый Завет вместо старого.
Церковь отделена от государство.
Откуда официоз?

Что касается раскола в обществе, то на новоюлианский календарь перешли в 1924 году некоторые православные церкви.
В 4 - из них был раскол в обществе на эту тему.
Польша преодолела раскол вернувшись на юлианский календарь, В трех странах, в одной и той же церкви, часть приходов отмечает по новому, часть по старому.
Пример всем известная Греция, где Афон и часть приходов в стране на юлианском календаре, часть приходов на новоюлианском календаре.
И это через 100 лет после введения.

Есть еще более интересный пример, но уже про католиков. Католики сразу все дружно перешли на григорианский календарь.
Но народ продолжал отмечать 6 или 7 января( не помню, надо гуглить)
И примерно в 17 веке церковь смирилась и ввела праздник 3 королей ( волхвы, которые пришли поприветствовать рождение Бога) в некоторых странах именно короли( волхвы) приносят детям подарки, а не дед Мороз или Санта Клаус.
Дякую за коментар! Прочитайте, будь ласка, назву теми ’... Не про релігію чи політику’
Питання було про подарунки і магію свят саме для дітей. І питання було для ознайомлення з думками інших людей з цього приводу.
автор Бойцовская • 17 декабря 2024
Ответ дляВся така шо куди там
А в моєї дитини ще й день народження перед самим різдвом,🤣Де брати стільки грошей на подарунки?
У мені День народження дітей теж близько до свят🥴 Виходить так: 24.11(Д.Н. меншої), Миколая, Різдво, НР, 23.01 (Д.Н. старшої)
автор Бойцовская • 17 декабря 2024
Дякую усім хто долучився до обговорення:)
Для мене, як автора посту, це було цікаво і пізнавально. Це як мозковий штурм - ’в спорі народжується істина’. Принаймні для себе я знайшла корисні ідеї. Для мене ця тема актуальна, тому що маю двох дітей різного віку і потрібно щоб їм обом було комфортно в майбутньому.
Найкраще, знову ж таки для мене, було б так: на Миколая - під подушку цукерки або подарунки(якщо бюджет дозволяє); на Різдво під ялинку подарунки від батьків, так як це сімейне свято; на НР - символічні подарунки чи просто цукерки.
Чому саме так?
День святого Миколая - це магічне свято. Тут ще можна було б застосувати традицію написання дитиною листа з бажаннями.
Різдво - сімейне свято. Зустрічається у колі сім´ї, найчастіше вдома, де і знаходиться саме ’своя’ ялинка.
А от НР - це дата в календарі. Це свято можна зустрічати у друзів або, навіть в ресторані чи на площі. Тому подарунки можуть бути символічними і дарувати їх можна усім присутнім поруч, якщо є бажання.
Ось такі мої висновки:)
Лукава_Кiшка• 17 декабря 2024
Ответ дляГуби до вух
Наши предки стирали руками в реке, нам тоже продолжать?
Наши предки верили в бога грома и дождя до принятия христианства, нам тоже продолжать?
Наши предки верили в вымышленного персонажа, который родился а потом воскрес, нам тоже продолжать?
Надеюсь вы мою мысль поняли
Я зрозуміла, що ви не розумієте що таке українські національні традиції) Християнські, так, переплетені з дохристиянськими. Значить, воно вам не треба. То й нехай)
А що таке?• 17 декабря 2024
Ответ дляБойцовская
я среагировала на ’Різдво офіційно’ у вас.
Если говорить по закону - то это не корректно и обьяснила почему.

А дальше отреагировала на ваше высказывание ’Звідси виходить, що, навіть, через 20 років буде та ж сама плутанина.’ - и показала, что и через 100 лет будет , как вы это называете ’ плутанина’ , потому что в мире это и так уже 100 лет
Так что я не про политику, а просто ответила на комм.
Меряю от 0• 18 декабря 2024
Ответ дляТирамісу на терасі
Так он же руснявый
Не більше ніш ваша болотна мова)))
Тирамісу на терасі• 18 декабря 2024
Ответ дляМеряю от 0
Не більше ніш ваша болотна мова)))
Болотная мова у вас))))