Бойцовская• 16 декабря 2024

Питання до тих хто святкує Різдво 25 грудня. Але не про релігію чи політику ;)

Пост-роздум
У моєму дитинстві подарунки приносив Дід Мороз 1 січня і все. Про Святого Миколая я не знала, доки у мене не з´явились свої діти.
Моя старша донька, якій зараз 11 років, вже отримувала подарунки від Миколая 19 грудня і 1 січня від Діда Мороза. Вона, насправді, вже все розуміє про природу тих подарунків;) Меншій донці 3 роки. Вона не розуміє, а просто радіє новим іграшкам і смаколикам :)
Відносно нещодавно ми дізнались "багато цікавого" про походження Діда Мороза, Святого Миколая, Санта Клауса та інших, і традиції інших країн. Не те щоб ми не знали чи не могли дізнатись про це раніше, але просто не замислювались.
Виходить, що в багатьох країнах діти отримують подарунки на Різдво або Миколая, але на Новий рік майже ніде немає такої традиції. З того що я знаю, наприклад в Польщі, Миколай приносить подарунки дітям під подушку 5-6 грудня, а на Різдво люди дарують подарунки один одному; в США Санта Клаус кладе подарунки під ялинку на Різдво, а на Новий рік теж відбувається обмін подарунками між людьми.
Тобто в більшості країн на Новий рік ніяка міфічна істота подарунки не приносить.
І ось тут я замислилась: яких тепер традицій буде правильніше дотримуватись нам, як пояснювати дітям "магію" цих свят і їх символів?
Звичайно, можна залишити як є: 6 грудня подарунки від Миколая під подушку, 1 січня - від Діда Мороза (якщо забути про його демонічне походження) під ялинку. Можна ще на Різдво від себе ;) Думаю, діти будуть не проти :) Але ж, відверто кажучи, не усі зможуть це "потягнути" фінансово, особливо на кількох дітей.
Отже, питання: яких традицій дотримуєтесь Ви у своїй родині, і яких хотіли б, чи плануєте, дотримуватись надалі?
П.с: Дякую усім хто дочитав і, особливо, тим хто поділиться своєю думкою!
Веселих свят і мирного неба!
Тирамісу на терасі• 16 декабря 2024
Ответ дляГуби до вух
Да почему руснявые блин
Все украинцы обязательно должны верить в бога и праздновать рождество?
Ну как бы да, ведь так делают в Европе.
Тирамісу на терасі• 16 декабря 2024
Ответ дляМеряю от 0
В нас тепер так:
Дочці подарунки 6 під подушку.
Різдво 25, святкуєм всією родиною, там обиінюємось подарунками, я дарую племіницям, інші сімʼі дарують моїй дочці. Тобто на Різдво я своїй дитинічого не дарую.

Новий рік святкуєм самі, приходить дід мороз.
Так он же руснявый
А що таке?• 16 декабря 2024
Ответ дляТирамісу на терасі
Ну как бы да, ведь так делают в Европе.
а если бы вы были в Турции, то у мужа был бы гарем, потому что там можно 4 жены.
Так все делают, а что?
ДеньгиНеСдаю• 16 декабря 2024
Дитині 6 грудня приносить подарунки Миколай,на Святвечір 24.12 ми складаємо всі подарунки під ялинку .А на Новий рік ,вночі,вітаємо один одному в руки чимось приємним
Дитині пояснила що Земля велика, діток дуже багато.Тож Миколай до всіх приходить в різні дні .А так як в кожній країні різні мови і імена то десь він Санта,десь Поер-Ноель.
На Різдво традицію дарувати подарунки також пояснила .Так як сама не дуже віруюча,то тему релігії і існування Бога пояснила як одну із теорій які існують в світі
Дивне створіння• 16 декабря 2024
Ех, я шкодую, що колись дала слабінку і почала класти на НР подарунки. Насправді ідеально на Миколая дрібничка типу солодощі, а на Різдво щось суттєвіше. НР я взагалі вже викреслила б із списку. Але оскільки спершу Різдво було 7.01, то у нас на Різдво стало традицією квест із незначними подарунками. Моїм тьотям вже по 18, а просять квест 25-го 😁
Тирамісу на терасі• 16 декабря 2024
Ответ дляА що таке?
Так все делают, а что?
Так смотрите, автор хочет поменять семейные традиции руководствуясь тем, что так делают в других странах. Наша власть преподносит перестановки тем же самым, ’святкувати разом з усім світом’. Так что я всего лишь объясняю логику большинства, таким образом они хотят как бы стать частью Европы, хотя бы через праздники, да и по тв так говорят, ну как тут не согласишься?
Ждушечка• 16 декабря 2024
Кстати, в некоторых странах , в давнину, подарками обменивались всё-таки на НГ

Думаю, большинство населения и не вникает в истоки и персонажи. Дарят подарки на Рождество и собираются за столом, потому что так заведено.
Ждушечка• 16 декабря 2024
Ответ дляДивне створіння
На Рождество, религиозный праздник, как и на Св. Николая, странно дарить дорогие материальные подарки. Религия больше про скромность и аскетизм.
Обижулька• 16 декабря 2024
Господи ,люди ,празднуйте когда хотите !

Даже в срачах про Рождество забываете ,что вообще представляет собой праздник.

Рождение Христа можно хоть каждый день вспоминать с благодарностью,а не вот это вот все ...
Василина Семеніч• 16 декабря 2024
На Николая сладости и небольшой подарок, на Рождество от родителей, то что загадал и мечтал. На Новый год что-то символическое и не дорогое
Фенте Фря• 16 декабря 2024
Я ще, мабуть, не перестроїлась. По рафаелло на Святого Миколая ( раніше 19 грудня. А цього року вже 6 грудня, бо ми в Німеччині. І на Новий Рік від Діда Мороза. На Різдво 25 грудня нічого особливого, я не можу так швидко пепестроєьтсь. Святкова вечеря 6 грудня і 7 просто відчуття свята, без подарунків.
СкумбріяП8• 16 декабря 2024
автор, я вот в Греции уже 3 года живу и наблюдаю как люди празднуют и рождество, и Пасху, да вообще христианские праздники и крепко пожалела, что мы таких традиций не знали. Новый год с размахом праздновать желание отпало, чего и вам желаю.Это пустой праздник.
Оле Лукойе• 16 декабря 2024
6.12 Миколай, 25.12 Санта Клаус, Новий рік - мама і тато. В нас так, не знаю чому, так просто склалось за ці 3 роки. Святий вечір і 24.12 і 25.12 штолен, 06.01. та 07.01 кутя. Чесно я не в захваті від цих змін і не хочу ще за це переживати, але моя сімʼя має такий план святкувань. Коротше мішанина, але якось так, повторюсь сама не взахваті, особисто я не хотіла б цих змін в датах, але соціум школа садік всерівно роблять свою справу.
До речі, в мене Дід Мороз, але в моїх дітей чомусь Санта Клаус, хоча в мене він і досі Дід Мороз
Добрая свекровь• 16 декабря 2024
Ответ для13чудоСВЕТА
И давно не принято?
Всегда было так. Подарки только на Рождество.
Потішаюся• 16 декабря 2024
Так як діда мороза збило українське ппо в 1 рік війни - так сказала вчитель дитині в школі, ми одразу почали думати хто покладе подарунки під ялинку. В перший рік сказали, що попросимо санту прилетіти до нас з інших країн, бо Миколай може не встигнути і якось так - подарунки були, від кого - не зрозуміло. Старший вже знає, що від нас, а меншому що говорити - теж не придумали. Поки у них є Миколай.
Тато мій взагалі 6 грудня мені написав - навіщо обманювати дітей. Не вигадуйте...але ж інші вірять. Не знаю як правильно
Ну шо не так?• 16 декабря 2024
Усі подарунки приносить св. Миколай. Він же Санта Клаус.
6 грудня - солодощі. 1 січня подарунки. На Різдво не приносить, у нас Святвечір.
Тирамісу на терасі• 16 декабря 2024
Ответ дляСкумбріяП8
А если человек атеист, нафиг ему ваши религиозные праздники? Для многих они как раз пустые.
Дивне створіння• 16 декабря 2024
Ответ дляЖдушечка
У нас дорогих і немає, тільки те, що дійсно потрібно
Упругая попка• 16 декабря 2024
В моем детстве на все праздники конфеты дарили. Для меня в детстве, уже постарше, когда понимала, что это вымышленный персонаж, Святой Николай и Дед Мороз было одно и то же. У Деда Мороза же имя должно было быть, вот я считала, что это Николай, а Мороз типа фамилии). А Санта Клаус это тот же Николай, только в переводе Санта - Святой, Клаус - Николай, собственно так и есть. Но вообще был еще сказочный персонаж Морозко, Дед Мороз к нему ближе.
как тебе такое илон маск• 16 декабря 2024
У нас поки так:
На св.Миколая - солодощі в чобіток або під подушку.
На Новий рік - подарунок під ялинку (раніше було від мороза, тепер Бог його зна). Створювали магію.
На Святвечір - від кумів хрещеникам (як про кумів тут забули?).
БершкомангоЗар• 16 декабря 2024
Ответ дляБойцовская
Дякую за відповідь! Скажіть будь ласка, на Різдво це буде ніби від кого?
Мне два года назад пришлось сказать 9 летнему ребенку, что лела мороза сбило ПВО. Так как дарить такие подарки , на которые зарабатывал умерший муж, у мене возможность не было.
Теперь так - Николай под подушку 06.12, мама под ёлку 25.12
А я кумедна• 16 декабря 2024
25 утром под камином будут лежать подарки. Принесет Санта Клаус.

Никакого Николая в нашей семье не знали. И сейчас мне непонятно что это за перец. И к чему вообще подарки в начале декабря.

Дарили подарки утром 31 декабря под елку в семье. Приносил их Дед Мороз.

Ребенок получит подарки только на Рождество. Никаких подарков на НГ в семье дарить не будем. Может оливье сделаем... а может ну его на фиг, после него живот болит.
А що таке?• 16 декабря 2024
Ответ дляЖдушечка
Св Николай подарил мешок ( мешочек) с золотом - этого хватило на приданое девушки и изза этого ее взяли замуж
Так чта там было наверное значительно. - это проообраз праздника.

Я не против сладостей)), но подарок у него было большой. Кстати сестер было 3 и каждой по приданому и еще отцу осталось. Он к ним 3 раза приходил с мешком золота. Не аскетично. Но скромно. Положил и убежал.
Матраскин Брат• 16 декабря 2024
У меня подарки как были на Николая и на НГ, точнее минипрезент и конфеты на Николая и большой подарок на НГ, так и остаются, только Николая плавно переехал на 6. Точнее на Николая изначально ничего не было, но все ж вокруг дарят, и я дарю уже лет с 10, а то что ж мои дети будут хлопать галазами на рассказы однокласников о подарках. У меня все равно старшие уже давно прекрасно все понимают про всех этих дедов, ну а младшая скоро поймет, а пока развлекаемся.
Вся така шо куди там• 16 декабря 2024
А в моєї дитини ще й день народження перед самим різдвом,🤣Де брати стільки грошей на подарунки?
Барамбулечка• 16 декабря 2024
Мій малий якось вивчив пісню і співав-
’Не подарунки,і не прикраси,не святкові вогні..
Різдво- це Христос, народжений в яслах,Спаситель тобі і мені’
Ми подарунки по життю просто так купаємо дітям- на день народження,чи взагалі просто так.Різдво- це народження Христа,якось більш на це робимо акцент.На новий рік даруємо подарунки ,Николая взагалі не святкуємо.Ці всі свята- то рішення кожної родини,що святкувати,як святкувати і який сенс всьому цьому дається..
Водійка хімарса• 17 декабря 2024
Ответ дляАкукарача
Після мультику все змінилося
За вашою логікою, після одного відомого мультика, Мікеланджело став черепашкою-нвнзя))?
А Попелюшка стала афроамериканкою?)
Лукава_Кiшка• 17 декабря 2024
Ответ дляГуби до вух
Да почему руснявые блин
Лише українці, які пам´ятають свої традиції
Лукава_Кiшка• 17 декабря 2024
Ответ дляТирамісу на терасі
Ну как бы да, ведь так делают в Европе.
Саме так, релігійні традиції перетворилися в світські , і Різдво святкують навіть ті, хто ніколи не ходить до церкви.
Губи до вух• 17 декабря 2024
Ответ дляЛукава_Кiшка
Наши предки стирали руками в реке, нам тоже продолжать?
Наши предки верили в бога грома и дождя до принятия христианства, нам тоже продолжать?
Наши предки верили в вымышленного персонажа, который родился а потом воскрес, нам тоже продолжать?
Надеюсь вы мою мысль поняли