Анти-анонім• 16 декабря 2024

Що для вас «рідна мова»?

Та, що з дитинства, чи та, що самі обрали?
Плакулька• 16 декабря 2024
Ответ дляПопадалочка
Тут вже писали. Це мова якою ти думаєш, мова якою тобі сняться сни.
У мене це суржик.
Слава Богу поки українськомовні гризуться з російськомовними відмахались від нас, суржикомовних
Уявіть, що буде, коли всі, хто зараз вчать іноземні мови за кордоном, повернуться додому, ото новоєвропейський суржик буде)
СкрипяСердцем• 16 декабря 2024
Ответ дляДонька подруги
Вам сейчас морду натыкают, но по определению это и есть родной язык. Не зависимо от языка страны проживания. Родной язык это тот, на котором говорили в семье
В мене на 2 говорили. рузька - панська, для міста, українська - село, в родині. Мама вчила мене рузькій, бо не пасувало сільською говорити. То яка має бути рідна?
Байрактара• 16 декабря 2024
Ответ дляочки_ннадо
Рідна мова, то українська
для кожного своя. Для Джамали рідна татарська. Хоча фона гарно розмовляє й українською.
Аноним_Русалка• 16 декабря 2024
Ответ дляПопадалочка
У мене це суржик.
Не відмахались. Мені так тут дами нафукали за ’корявый язык’, і те , як мені повинно бути соромно знаходитись у ТАКОМУ суспільстві, де ’ русский коверкают’.
Байрактара• 16 декабря 2024
Ответ дляДонька подруги
В немецком языке понятие родной язык обозначается словом - Muttersprache. Mutter - мать, Sprache - язык.
а чому ви саме німецьку взляли дла приклдау, якщо в українскьй теж є гарне пояснення. РІДна мова та, на котрій говорили в РОДу. Наприклад, зросійщені українці навчили своїх дітей говорити російсьою і тепер їх рідна мова російська. Чи зукраїнізовані вірмени, наприклад, чи татари. В мене кума етнічна татарка, діти її вже укранською розмовляють, мало того ходять на укр етнічні гуртки, тож для них українське буде рідним.
mhasz• 16 декабря 2024
Ответ дляБіток чи ефір?
Тот, на котором человек думает и есть родной язык. Все остальное по желанию и обстоятельствам
Не всегда. Если человек долго живет в другой языковой среде, он начинает думать на языке, которым пользуется все время. А родной - это язык мамы, семьи, детства, первых слов.
Mrs.Sexuality• 16 декабря 2024
Та, яку сприймаю як рідну, не важливо, з якого віку.
Біток чи ефір?• 16 декабря 2024
Ответ дляmhasz
Ну, у меня ребенок говорит на двух языках свободно с детства самого. Но думает, мечтает, ведет внутренние диалоги все равно на одном только языке. На втором он думает когда и как нужно выразить свою мысль другим людям. Сейчас он вообще в стране, где на этих двух языках говорят не все, учит третий.
Аноним_Русалка• 16 декабря 2024
Вибачте, хто пише: ’ Та, на якій думаю´, бо мені зразу на думку фраза бойфренда Рейчел ’ Ти диви, воно ще й думає...’ 😆
Аноним_Русалка• 16 декабря 2024
Ответ дляЯ такая наивная
Если б только на Советчице, это было бы замечательно.
Точно. Чати переселенців ближче до західної частини У - це , мабуть, ще гірше побоїще .
Аноним_Русалка• 16 декабря 2024
Ответ дляАноним_1859
Ой, блін, як почитаєш тут, як за тією свинособачою тут трусяться ...
Нею навмисно маніпулювати почали, а люди досі ведуться. І не треба порівнювати себе з військовими, які на передку і говорять російською, бо ви не там !
Так трусяться, аж дивуєшся.Наче в них життя заберуть зараз, дихання перекриють. Це точно!
Та спілкуйтесь, вас розуміють. Аби не нагліли тільки.
Огірок та Помідорчик• 16 декабря 2024
Свободно разговариваю на 4 языках, муж иностранец и большую часть времени с ним я даже думаю на его языке. Но , заметила один важный момент, свободно рифмовать я могу только на 1-м языке-это русский, поэтому он есть мне родным . Вся семья в Украине разговаривает на украинском , поэтому , не согласна , относительно первых слов, книг и прочего с детства
Аноним_Русалка• 16 декабря 2024
Ответ дляТоскующая
Мононация? однако, вы даже не понимаете, что это и, главное, зачем?
От цікаво спостерігати за Північною Европою. Вони досконало знають англійський, але зі своїми виключно на шведській, голандській, норвежській ...
Французів, німців, італійців, взагалі, фіг на англійську виведеш. Щось коротко відповідають , щоб відчепитись. Зате, у нас же .
Мабуть, все ж від браку освіти, бо українська еліта розмовляла декількома мовами.
Аноним_Русалка• 16 декабря 2024
Ответ дляСкрипяСердцем
Яка до душі.
Козяка-маляка• 16 декабря 2024
Как в Штирлице, на каком языке ты будешь кричать от невыносимой боли, тот и родной
Позаземний розум• 16 декабря 2024
Тот язык на котором я говорю с детства
ФруктЕщеТот• 16 декабря 2024
Ответ дляПопадалочка
У мене це суржик.
Сетра, я теж суржиковмовна
Донька подруги• 16 декабря 2024
Ответ дляБайрактара
Взяла, тому що захотіла. Вам ніщо не заважає свій приклад писати.
Едимнаморе• 16 декабря 2024
Мова з народдення, моя росийська
Дон Пэдро• 16 декабря 2024
Треба глянути без привязки до укр-рос.Наприклад євреї живуть по всьому світу, яка їх рідна мова?
Колишня муза• 16 декабря 2024
Тепер зброя. До війни розмовляли рос,тепер українською і дитина народилася у війну, рос мову не чує.
Helenny• 16 декабря 2024
Мова, яка близька серцю, рідна❤️🇺🇦
Батьки говорили суржиком. Я в дитинстві також.
Потім школа— викладання російською, з друзями російською. Українська вважалася якоюсь сільською, так нам вбивали в голови.
Університет — українська, російська, німецька, англійська.
На роботі українською.
З 14 рокі практично повністю перейшла на українську мову, але на автоматі іноді на російську переходила.
Після 22 року до російської огида та відраза.
Зараз лише українська в житті, побуті на на роботі + англійська.