Маргарита и Мастер• 18 декабря 2024
Індексація заробітної плати в Україні (2022-2024) приватний сектор
Вітаю, дівчата!
Питання в назві теми. Чи вам в Україні з початку повномасштабної індексувати заробітну плату? Особливо, в кого зарплата в гривні не прив´язана до валюти і один роботодавець тривалий час.
Зрозуміло, війна, всім важко. Але з початку війни ми маємо як наймані працівники:
- більше 10 додаткових робочих днів на рік за рахунок відміни державних свят, які раніше були оплачуваними вихідними (цікаво, як ці овертайм в приватному секторі допомагають фронту?)
- зростання цін на продукти, ліки, мед.послуги, побутову хімію, електроенергію і взагалі на все у 1,5-3 рази з початку 2022
- Військовий збір 5% з грудня у нас повністю лишили на персоналі (вся сума ЗП біла і офіційна, сума доволі відчутна)
- вартість своїх товарів і послуг роботодавець коригує з урахуванням курсу і загального рівня цін, а як з видатками на персонал?
Скажу за себе, велика Компанія, до війни була пристойна ЗП, яка у доларовому еквіваленті просіла вдвічі за 3 роки + користуючись війною, регулярно врізається роботодавцем на якісь міфічні "коефіцієнти" які звісно ж не озвучуються як KPI, просто "тому що".
До слова, Компанія у валютному еквіваленті вийшла на довоєнні показники ще в минулому році, що не заважає економити гривневий ФЗП.)
Цікаво, як у вас? Теж роботодавці користуються нагодою щоб економити, чи потроху індексують виплати?
Результат:
вже голосів:
7 (35%)
Були індексації (прив.сектор)
5 (25%)
Не було індексації (прив.секто
4 (20%)
ЗП скорочена від довоєнної
3 (15%)
Не було індексації (держ.сект)
1 (5%)
Були індексації (держ.сектор)
Колдунья-вещунья• 18 декабря 2024
Автор, а хіба в приватному секторі ці додаткові 10 вихідних працюють безкоштовно, як в бюджеті? У приватників же зазвичай зарплата від виробітку або погодинна? Тобто більше відпрацювали , більше отримали.
Тих кого я знаю на приватних підприємствах, зарплати все ж піднялись трохи. Було до війни 10-12 тис грн у робітників, зараз 14-16 тис грн. А в бюджеті як була ставка першого розряду три тисячі грн в місяць, так і зараз з першого по 13 розряд менше мінімальної.
Маргарита и Мастер
• 18 декабря 2024
Ответ дляКолдунья-вещунья
Весь офісний персонал приватних компаній просто працює в ці дні за ту саму ЗП. Дуже багато категорій не погодинні. Принаймні, у нас так.))
Я вся ваша• 18 декабря 2024
Я бухгалтер, индексирую . Плюс 3.5% компенсируем премией в этом году. В 2025 просто подними ставку.
Меряю линейкой• 18 декабря 2024
Нам повернули вихідні й КРІ, зп переглядають раз на пів року. Гріх скаржитися
Маргарита и Мастер
• 18 декабря 2024
Ответ дляЯ вся ваша
Дякую за відповідь. Від колег з інших Компаній теж таке чула, що деякі роботодавці індексують заробітні плати і в цьому місяці збільшений військовий збір беруть на себе.
Дуже цікаво почути як в середньому відбувається по ринку.
Маргарита и Мастер
• 18 декабря 2024
Ответ дляМеряю линейкой
Супер, щиро за вас рада. Цінуйте вашого роботодавця як він вас.
Одні думки• 18 декабря 2024
Не было индексации с 2023 года.И уже б было хорошо,чтоб подняли зп,но частная фирма.Директор не считает нужным
Я вся ваша• 18 декабря 2024
Ответ дляМаргарита и Мастер
Все зависит от руководства.
Колдунья-вещунья• 18 декабря 2024
А, да, забыла, бюджетникам тоже платят символическую индексацию на инфляцию, уже несколько месяцев есть такая графа в расчетке, чуть больше ста грн грязными.
Маргарита и Мастер
• 18 декабря 2024
Ответ дляОдні думки
В нас з 2022 не було індексації, натомість є стабільний загальний понижуючий коефіцієнт по Компанії ’щоб було’.)) Приватна Компанія, дуже велика.
Я вся ваша• 18 декабря 2024
Ответ дляКолдунья-вещунья
Так каждый месяц устанавливают % индекса и согласно него и индексируют.
Я вся ваша• 18 декабря 2024
Ответ дляМаргарита и Мастер
Это вы пересчитывает свою ЗП в гривне по отношению к доллару и евро? Типа в 2022 было 1000 долларов, а сейчас это 900?
Маргарита и Мастер
• 18 декабря 2024
Ответ дляЯ вся ваша
На цифрах.
Наприклад, в мене була в січні 2022 ЗП 1000 доларів, але ЗП до курсу не прив´язується, нарахування в гривнях. Це 28.000 гривень.
Зараз грудень 2024 року, моя ЗП 28.000 - 20% (так хоче роботодавець і зрізає з початку війни на цю суму ЗП всьому персоналу безвідносно до показників роботи індивідуальних і загальних).
Маємо у 2024 році ЗП 22.400 грн при курсі 41 вже 546 доларів.)))
Враховуючи прив´язку цін по країні до долару, це десь половина купівельної спроможності в мінус.
Поумничка• 18 декабря 2024
Ответ дляМаргарита и Мастер
У нас тоже, причем выручка вся в валюте
на 2-4% поднимали ..и усе ,зп просела с 1500 евро в 2021 до ........900
Неробименінерви• 18 декабря 2024
У нас каждый год пересмотр зп, но это очень небольшой % 5-10%. Раньше было и 15%.
Маргарита и Мастер
• 18 декабря 2024
Ответ дляНеробименінерви
Круто, це все одно суттєво краще ніж нічого, і точно краще за мінус. ) Як мінімум це означає, що ваш роботодавець не знаходиться у повній ізоляції від реальності і хоча би частково усвідомлює загальне здорожчання життя в країні.
Я вся ваша• 18 декабря 2024
Ответ дляМаргарита и Мастер
А , что значит 28000 - 20%. Это ПДФО и ВЗ-19.5%Так их и платите Вы. Теперь правда будет 23%, . У Вас 28000ставка или Вам на руки 28000 обещали, а потом -20%придумали?
Маргарита и Мастер
• 18 декабря 2024
Ответ дляЯ вся ваша
20% це не податок, а середній відсоток по Компанії на який роботодавець на свій розсуд скоротив виплати після початку повномасштабної війни. Зарплата в гривні, офіційна вся.
Кейс ілюстративний, як умовна 1000 доларів в гривні (28.000) до війни внаслідок зростання курсу і ручного коригування роботодавцем перетворилася у 2024 на вдвічі меншу суму в доларах .
Я вся ваша• 18 декабря 2024
Ответ дляМаргарита и Мастер
Тогда не понятно зачем такая работа. Ведь если не будет пересиотра ЗП то у Вас нще - 3.5 % в декабре добивиться будет 21 с хвостиком. И понятно оаботодатель не привязывает ЗП к доллару( это типа наш загон) но уже многие компании с которыми по работе сталкиваюсь вернули все ЗП которые не много уменьшали в 22 году . И многие каждый год делают пересмотр и поднятие кто то минимальное согласно индексу инфляции кто то пропорционально минимальной ЗП по Украине. Задумайтесь автор, если ЗП не поднимут с нового года может стоит поискать место в иной крупной компании
Мрію про пончик• 18 декабря 2024
Ответ дляМаргарита и Мастер
первый раз про такое читаю. как так взять и отминусовать 20% когда работодателю захотелось? а чего не -40%? дебилизм
Маргарита и Мастер
• 18 декабря 2024
Ответ дляЯ вся ваша
Дякую за ваш коментар, ті самі думки. В цілому на життя поки що вистачає, але щось мінімально відкласти вже давно ні. Збираюся з думками, аналізую і з наступного року буду шукати іншу роботу.
Тим більше, Компанія роботодавець не відчула прямого руйнівного впливу війни, в нас на щастя, не горіли склади з товаром як у колег, все майно ціле, довоєнні показники у валютному еквіваленті вже досягнуті.
Більше схоже на зручну можливість зекономити на персоналі, бо йде війна.
Військовий збір з авансу грудня вже утримали, тут теж роботодавець вирішив зайвий раз грошима не розкидатися.)
Мрію про пончик• 18 декабря 2024
Ответ дляМаргарита и Мастер
сильно хитрожопые руководители. таким дойдет только после потери классных специалистов или когда придется нанимать новых сотрудников на новые зп. может пойти и просить увеличения зп в связи с недостаточной оплатой труда?
Маргарита и Мастер
• 18 декабря 2024
Ответ дляМрію про пончик
Повірте, таких ’ходоків’ було вже чимало, всі працюють зараз в інших компаніях або тимчасово лишилися на старих умовах.
Є керівники середньої і верхньої ланок, які мають дуже пристойні доходи і їм простіше поміняти ’солдатів’ ніж Генштаб.)
Люди йдуть потроху + мобілізовані вибувають, заміни їм немає, робота розподіляється на тих хто поки лишається, звісно ж без перегляду доходів.
Не хочу робити різких рухів, вивчаю обстановку поки і поступово планую міняти місце роботи.
УраганнаЯ• 18 декабря 2024
Ответ дляМрію про пончик
Я зараз не працюю, але в нас так було під час ковіду. Віднімали від -5 до -15% протягом майже двох років за роботу ’віддалено’. Причому навіть якщо 21 день був в офісі, а 1 день працював з дому - все одно віднімали. Кончених роботодавців не мало.
УраганнаЯ• 18 декабря 2024
Ще додам, що протягом 2022-2023 індексували на +1000-2000, але разом з цією ніби ’індексацією’ в подарунок йшли ще кілька додаткових обовязків. А потім я пішла звідти, бо за +1000-2000 хотіли. щоб я вела 2 посади (які по суті з різних відділів). Та й таке. Укр. роботодавці часто останні соки вижимають з тих людей.
Мейк-ап форева• 19 декабря 2024
В нас була індексація тому що без неї почали б йти люди, а на ринку тільки дорожче кандидати. Робота непроста та многослойна, то був би коллапс. Треба просто доносити ці перспективи