Вредняжка• 24 декабря 2024

Отмечаете Рождество 25 или 7?

Интересно какая статистика будет
Результат:
вже голосів: 1261
638 (50.59%) Отмечаем 25
377 (29.9%) Отмечаем 7
246 (19.51%) Не отмечаем
хутряна володарка• 24 декабря 2024
Ответ дляВредняжка
Мы и паски уже вечером в субботу едим 😁
А обязательно в церковь ходить, чтоб быть верующим ? На мерс попу для этого тоже обязательно скидываться ?)
Для чого невіруючі святкують церковні свята?
Захекалася читать• 24 декабря 2024
Ответ дляВредняжка
Мы и паски уже вечером в субботу едим 😁
до чого тут це? так святкуйте літом взагалі можна на шашлик на природу
автор Вредняжка • 24 декабря 2024
Ответ дляЗахекалася читать
Что мы и делаем )
На привозе• 24 декабря 2024
Саме цікаве, це спостерігати театр, як перевзуваються християни. Благодатний вогонь сходить і Йордан повертається то за юліанським календарем. Раніше було чудо із чудес, а зараз, уже і не таке вже й чудо і дослідити потрібно і щось там вже не так)))
автор Вредняжка • 24 декабря 2024
Ответ дляхутряна володарка
Читайте перед тем как писать глупости .
Где было про неверующих ?
Не ходить в церковь это равно не верить ?
Однако ))))
хутряна володарка• 24 декабря 2024
Ответ дляВредняжка
Читайте перед тем как писать глупости .
Где было про неверующих ?
Однако ))))
Вся тема глупость.
ЭтаваНиМожетБыть• 24 декабря 2024
А где вариант - оба?
ЭтаваНиМожетБыть• 24 декабря 2024
Ответ дляВредняжка
Мне всегда было странно, что Рождество 7, а НГ 1 отмечают )
Если Рождество по старому 7, тогда логично и НГ по старому календарю отмечать 13 января.
Что мешает отмечать дважды? Старый новый год, новый новый год. Почему нет? Но мне ближе вариант, когда елка прям перед НГ и потом 3 недели праздников, а там и февраль. В этом году решающим стало то, что ребенок учится до 28.12. Какое Рождество , когда школа?
ЭтаваНиМожетБыть• 24 декабря 2024
Ответ дляСонечко
От і мені ’старий стиль’ психологічно більше подобався - 19 Миколая, там кінець року по суті, час швидко біжить і вже Новий рік, потім Різдво, потім Старий Новий рік чи Багата кутя, для кого як, потім 19 Водохреща,ну і скільки там тієї зими лишилося.
Да, святки. Все-таки весь декабрь елки и подарки - это чужое. А в январе уже все - школа со 2го и до пасхи. Не годится. В Европе уже в октябре куча всего рождественского, в ноябре украшают, видела у блогера, что елку купили как надо - в начале декабря, а она осыпаласья вся, не дождавшись рождества.
СкиниУскачи!• 24 декабря 2024
Свобода віросповідання в країні . не моя справа хто коли і як .
Скользкая• 24 декабря 2024
25 отмечаю Новый год, 7 рождение Христа.
Мама Никитки-2• 24 декабря 2024
Ответ дляВредняжка
🤦🏻‍♀️новий рік ПО старому це 1 січня)) 13 це вже після перенесення- по новому. Кацапи як завжди - алогічні
Леннон_Жив!• 24 декабря 2024
Ответ дляКоролева краси
Вам надо прям ежедневный срач? Банить уже пора за эти темы ..
Ну так и не устраивай срач. Зашла, мовчки проголосовала и свободна.
Мама Никитки-2• 24 декабря 2024
Ответ дляВредняжка
Вот и я об этом. С 6 на 7. То есть Рождественский стол был 6 вечером.
Поэтому и думала, что 24 вечером стол накрывают, то есть с 24 на 25 отмечают, как с 6 на 7.
6 був пісний стол. З кутею.
А різдвяний був 7 числа.
Мама Никитки-2• 24 декабря 2024
Ответ дляМой завтрак
Так вона ж вам і каже, що 24 по європейському пісний стіл
Ні.
Гарачий Чокалад• 24 декабря 2024
У кого-то есть праздник в душе? Хоть 25 хоть 7-го?

По вопросу - мне не нравится ни Николай 6-го, ни Андрея в ноябре 🤣

И Рождество 25-го тоже не заходит вообще никак… не чувствую

С этим переносом праздников у меня появилось огромное отвращение ко всему этому чудовищному обману названому христианство. Религия на крови.
Mrs.Sexuality• 24 декабря 2024
Не стільки релігійний фанатик, скільки просто сімейна традиція, яку тупо поламали і розкопали. Відмічала 40 років 7 січня і просто так перебудувати, бо хтось хоче, ну не виходить. Все втратило свій сенс. Рідні пішли з життя, лише спогади про родинні збори за столом. А накрити той стіл як дорого стало....
Ishoy• 24 декабря 2024
Уже 10 лет как начали отмечать 25-го. Ну как отмечать - дарить детям подарки в этот день
Допоможіть знайти• 24 декабря 2024
Ответ дляВредняжка
не путайте светский и церковный календарь
сами запутались и других крутите
я отмечаю 7 по новому стилю, оно же 25 по старому дореволюционному
и не собираюсь по щелчку пальцев гаранта скакать с даты на дату, наши предки уже проходили это при большевиках
КапитанльнаЯ• 24 декабря 2024
Правильно сначало рождество а потом новый год, но Сталин решил оторвать народ от церкви
Зілля до весілля• 24 декабря 2024
Ответ дляКапитанльнаЯ
Ну по ходу у Сталина не сильно вышло, а вот у наших можновладців выходит получше
Мастер Пис• 24 декабря 2024
Вечеря 6 січня, Різдво 7.

В IV столітті Церква відрізнялася дуже чітким розподілом (пентархія). Тобто всі християни світу підпорядковувалися п’ятьом патріархам: Константинопольському, Римському, Антіохійському, Александрійському, Єрусалимському. Існувало також дві основні церковні кафедри: Римська (або Західна) і Константинопольська (або Східна).

З часом між двома кафедрами почали виникати суперечки через політичне й економічне становище церков. Римська церква більше “опікувалася” галльськими, германськими і сакськими народами, в той час як Константинопольська — слов’янами та греками. У Східній кафедрі богослужіння правили грецькою мовою, а в Західній використовували латину. З часом з’явилися певні відмінності в обрядовості та віровченні, тому прості суперечки між Патріархатом Константинопольським та Папою Римським переросли у справжній відкритий конфлікт.

За часів правління Папи Римського Лева IX та Константинопольського Патріарха Михайла Керуларія конфлікт досяг свого апогею. Останній вирішив, що Західна Церква повинна відділитися від Східної, тому попросив Папу називатися “Східним Папою”. Однак на це він отримав відмову. Керуларій образився і написав документ “Викриття латинян”, де перелічив усі “гріхи” Західної Церкви. Папа Римський не забарився з відповіддю і наклав анафему, відлучивши Патріархат від Церкви. Керуларій скликав Помісний Собор і засудив дії Папи та його легатів. 1054 року відбувся остаточний розкол Церкви. Саме тоді й виникли православні віряни та католики. Однак всі Церкви й надалі дотримувалися Юліанського (сонячного) календаря аж до XVI століття.
Більшість країн Заходу та Римська Церква одразу прийняли Григоріанський календар і почали проводити за ним богослужіння. Православний Патріархат відмовився та зажадав і далі жити за Юліанським календарем.

Щоправда, в повсякденному житті східних вірян все ж відбулися зміни. 1918 року почали дотримуватися Григоріанського календаря, але Церква однаково продовжувала прив’язувати всі дати до Юліанського. Від XVI до XX століть минуло 400 років і різниця між календарями становить рівно 14 діб. Саме тому католики святкують Різдво 25 грудня, а православні віряни за два тижні — 7 січня.
В українських традиціях споконвіку від Різдва 7 січня починався період святок, який тривав до 19 січня (Водохреще). Він має чимало обрядових пісень і звичаїв. Не можна просто викорчувати з пам’яті народу вікові традиції.
Деякі етнографи та історики вважають, що дата святкування 7 січня прийшла не з Москви, а була створена ще під час Київської Русі. Тобто російські землі перейняли її від нас.
Немає принципової різниці, коли святкувати таку подію, як народження Ісуса Христа, адже в Біблії немає точної її дати.

Ну і наостанок, наша влада зробила все для розколу суспільства перенісши свята у війну. Всіх розділили на тих хто типу «патрійот» бо святкує 25, і тих хто типу «рашист» бо святкує 7. А народ настільки тупоголовий коли обирав цю владу що геть не аналізує як ними керують і куди штовхають.
Бідося• 24 декабря 2024
Взагалі не відмічаємо бо працюємо і 25, і 7. Звичайний буде день.
Зілля до весілля• 24 декабря 2024
Ответ дляМастер Пис
Вечеря 6 січня, Різдво 7.

А народ настільки заїб..ся, що не святкує вже не тоді й не тоді.
Вот заметьте, раньше это были темы о том, кто что постное приготовит. А сейчас тупо срачи перед каждым церковным праздником (что явно не по заветам Божьим)
Мастер Пис• 24 декабря 2024
Ответ дляЗілля до весілля
Ну я ж і проте.
Раніше писали коли як зустрінуть, яку кллядку дітям вивчити, хто йде посівати - а зараз? А зарпз ті хто святкує 25 замість колядок взимку, ходять попід хати в хеловін і питають життя чи цукерки?
Ось такий наш типу український нарід
Мастер Пис• 24 декабря 2024
Не варто нікому нічого доводити. Зберігайте мир і любов в серці. Не зʼїдайте один одного, досить що нас зʼїдають наші вороги. Святкуйте коли хочете, але не гнобіть один одного, бо не бачити нам перемоги.

Все, виходжу з тему бо треба вставати
Вишнёвая Леди• 24 декабря 2024
Ответ дляЗавжди мало
А когда этот день зимнего солнцестояния?
В этом году 21 декабря.
Бідося• 24 декабря 2024
Ответ дляЗілля до весілля
Вот, я взагалі не святкую. Та ніколи і не святкувала за всіма традиціями. Звичайна вечеря без 12 блюд, як кожного дня.
Залатавая• 24 декабря 2024
Ответ дляMs. При теле
Так отож,вся суть тих хто за 7 вчепився ото лише пакушать
Таке у них відмічання Різдва
Не позорьтесь уже,ваша суть намного хуже,всю жизнь праздновать7,а потом переобуться.
буреЛОМКА• 24 декабря 2024
Ответ дляМастер Пис

Все, виходжу з тему бо треба вставати
Яка нафіг перемога...