Чарочка діда• 29 декабря 2024
Канада- англ мова і франц, Сша- англ мова і іспанська. Цікаво це все
В сша у флориді багато іспанців
Цікаво чому
Так само як і в канаді французів
Цікаво чому
Так само як і в канаді французів
Метелики на душі• 29 декабря 2024
Ответ дляБЦАшка
Історія цікава штука, почитайте
И география ещё)
ЯкаКраля• 29 декабря 2024
Не испанцев, а говорящих на испанском мексиканцев, пуэрториканцев и т.д.
БЦАшка• 29 декабря 2024
Ответ дляМетелики на душі
И география ещё)
Але ж автору треба проїхати пів міста, записатись до бібліотеки, а не просто відкрити Гугл.
Викачую яйцями• 29 декабря 2024
Щоб вам це пояснити, треба починати з шкільного підручника - історія колонізації Америки. Не треба було прогулювали історію в школі.
СкиниУскачи!• 29 декабря 2024
Если кроме Советчицы ничего не читать и ничем не интересоваться, то да, все так интересно вокруг😂
Взяли бы язык Навахо - самого многочисленного племени. Но нет - разговаривают на языке оккупантов.
Самое большое коренное племя в США по численности населения — это навахо (Diné).
Численность:
По данным переписи США 2020 года, численность навахо составляет около 399 494 человек, что делает их крупнейшим официально признанным коренным народом.
Язык:
Язык навахо (Diné Bizaad):
Относится к атабаскской языковой семье, распространённой также среди других народов Северной Америки.
Язык известен своей сложной грамматикой и использованием тонов.
В XX веке язык навахо сыграл важную роль в истории: во время Второй мировой войны ’кодовые говорящие’ (Navajo Code Talkers) использовали его для шифрования военных сообщений, и этот код так и не был расшифрован.
Современное использование языка:
Язык навахо всё ещё активно используется, но его носителей становится меньше из-за влияния английского языка.
По данным на 2020 год, около 170 000 человек владеют языком навахо, что делает его одним из самых широко используемых коренных языков в США.
В резервации навахо (расположенной в Аризоне, Нью-Мексико и Юте) предпринимаются усилия для его сохранения, включая обучение в школах и развитие медиа на родном языке.
Численность:
Язык:
Язык навахо (Diné Bizaad):
Современное использование языка:
Царівна Жабка• 29 декабря 2024
тому що в США немає американської мови, а в Канаді - канадської. тому мов в країні декілька спираючись на мови на яких говорить більшість населення.
дуже недоречно було б у тих країнах, де є власна мова - брати за державну мову іншої країни. це процес зніцення власної мови і призвоить до її забуття.
Ответ дляЦарівна Жабка
Треба було брати мову Навахо, а не мову окупантів і колонізаторів
Путающаяся• 29 декабря 2024
якщо не вчити фізику і хімію - все життя буде сповнене чудом.
Історія - яким ... взагалі потрібна ця наука. Ви -яскравий приклад для чого вчити історію в школі.
Царівна Жабка• 29 декабря 2024
Ответ дляbegovelik
Ви мабуть теж історію не читаєте. Бо індіанці після колонізації були рабами.І так декілька століть. Господарі ж свідомо не взяли мову рабів.
З часом кількість англомовних перевищила кількість тих же новаху.
Тут можно дуже цікаву аналогію провести....мова наша теж ....до останнього українця.
Я не Сірожа• 29 декабря 2024
В Флориді немає іспанців, є іспаномовні. І не тільки в Флориді, а по всьому півдню США - в Техасі, Нью-Мексико, південь Арізони та Каліфорнії. В Алабамі, Луізіані, Джорджії, Каролінах теж є, але вже менше.
Обумовлено це декількома хвилями еміграції з країн Латинської Америки в США, ну і, звісно, величезним потоком нелегалів звідти ж.
В Флориді більше 50% іспаномовне населення, в Майамі так взагалі більше 65%.
Удальонка• 29 декабря 2024
Официальным языком образования и делопроизводства де-факто (а в некоторых штатах и де-юре) является английский язык.
На местном уровне статус официальных наряду с английским имеют: гавайский на Гавайях и испанский — на острове Пуэрто-Рико и в штате Нью-Мексико.
Нам можно было бы поучиться у них в этом вопросе.
Тоска в носках• 29 декабря 2024
Ответ дляУдальонка
Україна вже грала в ці ігри з ’регіональними мовами’, а мала б брати приклад з Балтійських країн. Ті зразу поставили умову: екзамен на знання національної мови, якщо хочеш громадянство. Не знаєш естонську чи литовську? Будеш все життя не громадянином без права голосувати.
Тим більше з таким сусідом під боком, який вважає, що росія закінчується там, де закінчується ’язик’. Не потрібен Україні ’язик’, невже хтось того ще не зрозумів?
Вилосипедниця• 29 декабря 2024
Ответ дляТоска в носках
Нажаль багато тих хто не зрозумів або какая разніца. А ще більше тих кому просто лінь напрягатися щоб говорити українською.