Основні тези
В Україні триває загальна мобілізація, і чоловіки без підстав для відстрочки повинні бути готовими вступити на службу.
Відстрочка від мобілізації повинна бути документально підтвердженою та може бути надана через стан здоров´я або роботу на критично важливому підприємстві.
Детальніше про нові правила бронювання
Зазначимо, що з 1 грудня 2024 року в Україні діють нові правила бронювання працівників. Тепер воно відбувається лише через Дію, а відстрочка надається на термін дії строку контракту з надання послуг ЗСУ або не довше, ніж на 12 місяців. У цей період заброньованого працівника не можуть призвати до армії.
Особи, подані компанією на бронювання, вносяться до спеціального військового обліку. Бронювання надається за умови, якщо вони:
працюють у критичній компанії,
отримують місячну зарплату не менше 2,5 мінімальних зарплат;
оновили свої персональні дані;
перебувають на військовому обліку;
не перебувають у розшуку.
Компанія може забронювати до половини придатних до військової служби працівників. Під час дії відстрочки працівник має право виїхати за кордон, надавши відповідні документи.
Мобілізація 18-річних
Майбутній радник Дональда Трампа з нацбезпеки Майк Волц зазначив, що складна ситуація на фронті в Україні спричинена нестачею людського ресурсу, а не військової допомоги від партнерів.
Тож він закликав Україну знизити призовний вік до 18 років. ’Якщо українці закликають увесь світ підтримати демократію ’ва-банк’, то й вони теж мають діяти відповідно,’ – вважає Волц.
Важливо! Українська влада неодноразово наголошувала на відсутності планів мобілізації 18-річних. Володимир Зеленський підкреслив, що пріоритетом є забезпечення наявних бригад технікою та підготовка особового складу для її ефективного використання, а не компенсація ресурсів молодістю солдатів.
працюють у критичній компанії,
оновили свої персональні дані;
перебувають на військовому обліку;
не перебувають у розшуку.
Мобілізація 18-річних
Татьяна-57fb• 15 января 2025
хер на рыло положили 6 миллионов на те все мобилизации а то и больше пусть идут депутаты и их дети пришла пора