Яйцеголовая• 18 января 2025
Життя у війні. Ви маєте право на все
Ви маєте право не відчувати провину за те, що ви живі. За те, що у вас поряд живий чоловік, здорові діти, що у вас вцілів дім, що ви заробляєте гроші, що купуєте собі речі для душі, що ходите в театри чи кіно, пʼєте каву чи вино, фарбуєте губи, публікуєте ті чи інші фото зі свого життя, не перетворюєте свою сторінку в хроніку бойових дій чи молитовний дім скорботи.
Так само, як ніхто не має права знецінювати ваше горе, втрати, трагедії, так само ніхто не має права знецінювати ваші радості, щастя, досягнення, успіхи. Лише ви знаєте, якими зусиллями вам вдається підтримувати свій психологічний стан, чого вам вартували ті хвилини радості і щасливих моментів, скільки ви прожили панічних атак, щоб «бути сильною», скільки разів ви падали, щоб мати свої досягнення.
Більше того - ті люди, які вас засуджують за «неправильне» реагування, «коли кругом таке горе», за неправильну поведінку і ваше особисте життя, вони так само прискіпливо слідкують, чи «правильно» горює вдова, як сильно всі плакали на похоронах, чи недайбог людина, що пережила трагедію, дозволить собі посміхнутися, піти розважитись, нафарбувати губи. І цим самим шкодять навіть людям, що проживають горювання, заганяючи їх у патологічний стан, який потребує вже допомоги фахівця.
Ви не знаєте, що з вами буде завтра, живіть сьогодні. Не крадькома, не озираючись. Бо завтра ті самі, що хейтили вас за манікюр, бо «для вас немає війни», будуть зі збоченим смакуванням перепощувати у себе фоточку тієї самої руки з манікюром під завалами, і скорботно писати: «вона так любила життя…».
Тепер йдіть і купіть собі те, що дуже хотіли, але шкодували для себе, влаштуйте собі маленьке свято для себе, увімкніть улюблену музику, запаліть красиву свічку, сервіруйте для себе красиво вечерю гарним посудом, купіть квиток кудись і сходіть. І обовʼязково зробіть комусь щось приємне. Просто так, для себе.
Ніколаєва
Organic• 18 января 2025
Ответ дляФизрукая
Зараз люди так сконцентровані на собі, що їм треба нагадувати про дещо інше. Що треба бути більш поблажливими і толерантними до інших людей.
Сконцентрованим на собі не нагадають про манікюр
Бринзолетта• 18 января 2025
Ответ дляДа Щас же
’Першими ламались ті, хто вірив, що скоро все закінчиться. Після них — ті, хто не вірив, що це колись закінчиться. Вижили ті, хто фокусувався на своїх діях, без очікувань про те, що може чи не може статися’. Віктор Франкл, в´язень концтабору, вчений, психіатр.
Заезденная фраза. Приписочку хоть делайте ( с) спизж..но
Гірчинка• 18 января 2025
Ответ дляДа Щас же
О, для українців ця порада якраз дуже вчасно і в тему!
Від в´язня концтабору.
Малинка• 18 января 2025
Ответ дляДа Щас же
То не мені ви задали запитання
А на чью личность я перешла?
Яйцеголовая
• 18 января 2025
Ответ дляДа Щас же
Десь про це і допис того лікаря, фокусуватися на сьогоденні. Хай це буде робота, побут, краса, діти, вихідні.
Деякою мірою це і є терапія, бути і жити зараз.
Несправедливість і війна, нічого хорошого загалом. Але як жити далі? Краще Нежити?
Маю натхнення• 18 января 2025
Ответ дляЯйцеголовая
сейчас вам скажут, что нет, не должны жить, только рыдать и страдать 24\7
Яйцеголовая
• 18 января 2025
Ответ дляНайщасливіша
Типу військові і воюють заради того, щоб ми тут жили мирно, але мали совість і не кайфували від життя все так нахабно і демонстративно, а все ж мали совість і солідарність до них. Хоча я думаю, вони нас всіх тихо ненавидять, бо дуже важко прийняти, що ти в окопі в мороз, а хтось чілить в ресторані в Буковелі.
Військові ненавидять не всіх, мама з новим манікюром на весіллі десь не має відношення до несправедливості, життя буремне і йде, люди народжують, хрестять, весілля йдуть, дні народження святкують. Це життя.
Тож війскові ненавидять всіх хто живе в тилу? Закордоном? Діток, жінок? Чому?
Агресія має бути до конкретних дій, людей.
Гірчинка• 18 января 2025
Ответ дляЯйцеголовая
Правильно, треба народ фокусувати на роботі, побуті, красі, дітях, вихідних.
А то ще раптом почнуть вимагати дотримання своїх конституційних прав.
А ще характерно, що ви у цьому своєму списку фокусування не вказали любов, секс, відносини, перспективи, розвиток, подорожі, свій бізнес та ще багато речей, які зараз для нас закриті або майже закриті.
Маю натхнення• 18 января 2025
Ответ дляЯйцеголовая
никого военные не ненавидят, наоборот считают, что для этого и воюют, чтобы обычные люди могли нормально жить!
Яйцеголовая
• 18 января 2025
Ответ дляМаю натхнення
Це можливо? Плакати день за днем і не жити? Це вже порушення психіки.
Виживання закладено в днк людини.
Найщасливіша• 18 января 2025
Ответ дляЯйцеголовая
Тому, що це людська психології, а українська тим паче, ми заздрісні, і військовий і його жінка, ненавидить сусідів які не на війні поряд з ним.
Маю натхнення• 18 января 2025
Ответ дляЯйцеголовая
Виживання закладено в днк людини.
по ответам тут явно есть такие, там уже крыша давно поехала. вон от злости мой первый коммент вполне безобидный даже забанили
Яйцеголовая
• 18 января 2025
Ответ дляГірчинка
Ви можете доповнити список, те що доступно і те, що недоступно. Як вижити якщо недоступно більшість? І який рецепт те все пройти, в ці часи?
Малинка• 18 января 2025
Ответ дляГірчинка
поделитесь опытом, как вы требуете соблюдения своих конституционных прав, пожалуйста.
Яйцеголовая
• 18 января 2025
Ответ дляМаю натхнення
Я теж думаю що фрази, що військові всіх ненавидять, то маніпуляції.
Яйцеголовая
• 18 января 2025
Ответ дляНайщасливіша
Допускаю індивідуальні, але це не всі жінки військових всіх ненавидять.
Маю натхнення• 18 января 2025
Ответ дляЯйцеголовая
лично общаюсь со многими военными, нет у них ненависти
Яйцеголовая
• 18 января 2025
Ответ дляМаю натхнення
Як з цього вибратися? Люди йдуть на терапію?
Як не нашкодити собі і сімʼї?
Малинка• 18 января 2025
Ответ дляМаю натхнення
это провокаторы примитивные
как только задаешь им вопрос, не предусмотренный методичкой - сразу теряются, начинают нервничать, хамить и писать всякую чепуху
Маю натхнення• 18 января 2025
Ответ дляЯйцеголовая
Як не нашкодити собі і сімʼї?
пока сам человек не захочет себе помочь, ничего не получится
Маю натхнення• 18 января 2025
Ответ дляМалинка
это провокаторы примитивные
сто проц)
Organic• 18 января 2025
Ответ дляМаю натхнення
Яйцеголовая
• 18 января 2025
Ответ дляМаю натхнення
Це так, ніхто крім себе самої і близьких тобі не допоможе, навіть близькі люди не допоможуть, якщо людина не хоче.
Маю натхнення• 18 января 2025
Ответ дляOrganic
в данный момент именно вы ставите диагноз, послушайтесь своего же совета
Organic• 18 января 2025
Ответ дляМаю натхнення
Особливо бусифіковані
і насильно мобілізовані
Яйцеголовая
• 18 января 2025
Ответ дляBarkas
Не бачу таких совісливих, щоб хтось відчував за щось провину. Чую тільки: а ми вас туди (на фронт) не посилали. Так що ваш копіпаст ідеалістичний і не має стосунку до реальної дійсності.
Це лікарки яка працює з психоматикою. Це частина статей, кусочок, мені цікаве сприйняття
Маю натхнення• 18 января 2025
Ответ дляOrganic
Особливо бусифіковані
і насильно мобілізовані
я говорю по своему опыту, общаюсь с военными лично
Organic• 18 января 2025
Ответ дляМаю натхнення
Пост 72
Але це ще раз підтверджує написане мною
Нехай щастить• 18 января 2025
Ответ дляЯйцеголовая
Я не знаю, я читаю такі думки людей, але саме з військовими про це не розмовляла.
Але я згодна, не можна відкладати життя, бо завтра може й не бути!!! Як у тих людей, що згоріли сьогодні вранці у мікроавтобусі